ce stiti de raceala la "ovare "exista asa ceva???????????

vreau sa aflu daca la fetite de 2 anisori se poate sa raceasca la ovare
delycia
Postat pe 1 Septembrie 2010 14:02
????????
delycia
Postat pe 1 Septembrie 2010 14:03
este foarte posibil, dar impropriu spus la ovare....ci la toate componentele aparatului genital feminin.....poate e doar o cistita.....da, se poate, daca fetitei i-a fost mai cald intre picioruse, apoi a stat cumva in curent...imi cer scuze de exprimare, poate se vor gasi destepti sa comenteze, dar eu am vorbit serios.....nu te juca cu aceasta raceala...mergi cu incredere la medicul pediatru, eventual mai du fetita si la alt medic sa o consulte....si fa tratamentul adecvat.....daca a racit la anexele aparatului genital, apare o inflamatie locala care poate avea consecinte suparatoare mai tarziu, in cazul in care nu se ia tratamentul adecvat....multa bafta....
tutankhamon
Postat pe 1 Septembrie 2010 22:32
Ti-a confirmat doctorul diagnosticul? Bebelusii de virsta fetitei tale fac usor infectii urinare care nici pe departe nu e acelasi lucru.
Ciresica
Postat pe 2 Septembrie 2010 07:57
da am fost la doctor si mia confirmat ca nu este nici pe de parte nici infectie urinara nici cistita doa a baut mai mult ceai sii venea sa urineze des eu mam speriat ca nu am auzit de raceala la ovare la o fetita asa mica mersi de raspunsuri
delycia
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:47
ma bucur ca fetita e ok....
tutankhamon
Postat pe 5 Septembrie 2010 23:32
incearca sa o feresti de frig imbrac-o mai grosut cu hainute pentru toamna si totul va fi bine. De asemene anu ii da nici bauturi foarte reci. Multa sanatate atit tie cit si fetitei!
rupt_de_realitate
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:10
da se poate sa raceasca chiar si daca e asa mica tot ce avem noi are si ea.sa nu o lasi sa stea pe jos pe beton si pe nimic rece,pune-i sub fundulet ceva cand sta pe jos chiar daca are pampers.multa sanatate
selia
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:18
Nu doamna un diagnostic cu o racire la ovare incepe odata cu menstruatia si dezvoltarea ovarelor si a hormonilor . nu inteleg cum tiai dat seama ca fetita e racita jos ?daca are ro scurgere sar putea sa aiba vro infectie luata de la mama sau tata de cind era in burta .in orce caz nu o cocolosi prea tare ca sa nui perzi imunitatea ptr.ca cind o sa fie mare o sa fie f.sensibila la boli de raceala
memo
Postat pe 13 Septembrie 2010 03:24
nicidecum o fetita de 2 ani nu poate raci la ovare,insa poate fi vorba de o usoara infectie urinara care cauzeaza dureri jos
garbo168348
Postat pe 18 Septembrie 2010 20:24
Produse BIO AMWAY.........idul: g.ina100
ge_iana
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:35
am si eu o intrebare...am nascut acum 6 luni in franta,si dupa nastere la o perioada de 1 luna jum mi sa facut o injectie contraceptiva.dupa aceasta injectie am un ciclu neregulat,adik la inceput ma tinea 3 sapt dupa care nu-mi mai venea 2 luni,iar acum ma tine 6zile,dar dupa ce imi trece la o sapt imi vine iar.asta mi sa intamplat in ultimile 2 luni.stie cineva cauza?
garbo174456
Postat pe 18 Noiembrie 2010 16:13
De la: garbo174456, la data 2010-11-18 16:13:01am si eu o intrebare...am nascut acum 6 luni in franta,si dupa nastere la o perioada de 1 luna jum mi sa facut o injectie contraceptiva.dupa aceasta injectie am un ciclu neregulat,adik la inceput ma tinea 3 sapt dupa care nu-mi mai venea 2 luni,iar acum ma tine 6zile,dar dupa ce imi trece la o sapt imi vine iar.asta mi sa intamplat in ultimile 2 luni.stie cineva cauza?


Cu siguranta ai o dereglare hormonala, posibil sau nu din cauza respectivei injectii, si la asta oricum, numai un medic ginecolog te poate sfatui cum si ce sa faci pt ca asta e o chestiune sensibila, ce depinde de fiecare organism

....am o rugaminte mare : particip la un concurs foto, si va rog muuult de tot ajutati-ma cu un vot si pentru fetita mea dragalasa:
- scoateti eventualele spatii libere din link:

http://www.verze.ro/Concurs-foto/Concurs-foto-copii-Asteptandu-l-pe-Mos-Craciun/Fetite-1-an-6-ani/Fetita-mea-829.html

multumesc mult
funny_lucky
Postat pe 29 Noiembrie 2010 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand cordelute si agrafe cu Mickey mouse foarte frumoase 1 De la: kidz000259 20 Martie 2009 00:42
Terasa Kidz si Garbo 34 De la: ameno 22 Iunie 2010 15:35
PENTRU ANFLO ALIAS DEEA08 ALIAS BEBE08 ALIAS DDEIUTZZ ETC ETC ETC 3 De la: LauraNicole 18 Februarie 2010 01:27
Hainute incaltaminte tarcuri marsupiu 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:19
Ecografie pentru luxatia congenitala de sold 1 De la: aurysa_ste 8 Aprilie 2009 09:19
Setari Cookie-uri