pojarel la 6 luni

buna mamici, k sa stiti pe viitor,in caz k patiti k mine i-am facut la fetita mea lunea trecuta vaccinurile de 6 luni si am plecat linistita aks,zicand medicul k dak face febra sa-i dau supozitor si sa nu ma ingrijorez. marti seara aveam 39,6 i-am dat supozitor si gata,miercuri si joi 38,5 si am tinut-o tot cu supozitor.vineri nu mai aveam nimic uraaa!! dar sambata dimineata surpriza: era toata plina de pete rosi,micute k niste bubite,medicul de fam a zis k e vreo iritatie sau alergie,asa k m-am uitat pe net si m-am hotarat sa mai intreb un medic( specializat numai pe copiii) care mi-a zis k are pojarel si sa nu scot copilul afara sau sa-i fac baita normal k azi cand a vazut-o med de fam dupa ce mi-a zis k e prea micuta sa faca o asemenea boala,mi-a dat dreptate;asa k daca patiti k mine nu dati vina pe rosu in gat sau vreo iritatie luati in calcul si pojarelul k se face si la varste asa fragede. mult succes
lizy_kidz
Postat pe 3 Mai 2010 11:53
Buna seara lizy, cam la fel am patit si noi deci...face bebe febra si nu mananca, bun...mergem la med de familie, il consulta si cica bebe nu are nimic si ca febra e de la dintisori, ok...mergem acasa si asteptam sa treaca febra, nimic...tot crestea de am ajuns chiar la 39,8 mergem a doua zi iar la medic, de data asta nu era la cabinet si am intrat la alta d-na doctor si..."vaiiiiii, copilul are rosu in gat" , ok...ne de un antibiotic, ii dau o zi...nu se amelioreaza febra mai deloc, a inceput sa nu mai pape decat titi si nimic altceva...ii apar bubite pe corp...mergem la medic iar, cica "e alergie de la antibiotic, cine vi l-a prescris?"...si uite asa am mers de 3 ori la 2 medici de familie si fara un raspuns exact. A 3-a zi mergem la pediatra (noi mergeam des la consultatii, am considerat ca se poate rezolva cu med de familie) si ghici ce: bebe al meu avea POJAREL la aproape 7 luni, deci???? concluzia o trageti voi... mare grija pe mana cui va lasati micutii!
aly_raz
Postat pe 3 Mai 2010 22:20
nu pot sa cred ca exista atata incompetenta la unii medici, rusine sa le fie! Eu nu stiu cum as fi dat ochii data viitoare cu ea, cred ca ii ziceam cateva
alesya_kidz
Postat pe 4 Mai 2010 10:58
fetelor voi va plangeti k nu au depistat ca e racit sau ca are rosu in gat dar ce sa mai spun eu ....k de lao injectie mi la bagat pe ingerasul meu in pamant ...................
flavia__
Postat pe 4 Mai 2010 11:03
flavia imi pare rau pentru pierderea ta, dar in cazul nostru ce ai vrea sa facem, sa fim indiferente si sa asteptam sa se ajunga la ceva mai grav pentru a ne putea "plange"? trebuie semnalata orice mica problema, parerea mea, atata timp cat e in joc sanatatea copilului meu...si nu numai. Sanatate!
aly_raz
Postat pe 4 Mai 2010 12:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spitalul Cantacuzino 4 De la: kidz004953 2 Noiembrie 2009 16:15
Yamaha DTXtreme IIIS Limited Edition Electronic Drum Set..900usd 1 De la: kidz006868 13 Februarie 2010 20:38
Alimentatia la 6 luni 4 De la: deliarebecca 27 Noiembrie 2008 20:08
sunt atat de trista.... 10 De la: kidz003999 7 Octombrie 2009 20:13
Bagajul pentru maternitate 3 De la: elenytza19 16 Septembrie 2013 12:14
Setari Cookie-uri