pret cezariana

va rog cine poate sa-mi spuna cat costa cezariana in pitesti in 2010 ?
kidz007738
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:21
Buna! Esti din Pitesti? O cezariana costa in jur de 1000 lei. Sa ai la tine 1500 lei. Cand nasti?
Lowiny
Postat pe 20 Aprilie 2010 11:00
vai da ce multeu am nascut in nov si am facut cezariana dar am dat doar 500 lei la doctor si 100 la anestezist si sunt din brasov !dar nu cred ca iti cer de la obraz ca mie nu mi-a cerut sau cel putin nu am intreb si am dat cat a dat toata lumea de acolo
kidz001850
Postat pe 23 Aprilie 2010 11:39
eu am nascut cu cezariana in 2008 si am dat 700 la doctor si 100 la anestezist , sa nu uiti si de asistente ca daca te duce la terapie ai nevoie , 20 de lei la o asistenta cred ca ajunge mai bine sa ai cel putin 1200 ca nu se stie si pentru sanatatea copilului si a ta mai bine sa fi pregatita mult succes. sa scapati cu bine
codrutabojor
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:18
si eu am nascut prin cezariana in 2009, iulie.Am dat 500 lei insa colegele de salon au dat diferit , intre 200 si 700 .La o luna am aflat de o prietena care nascuse si ea cu aceelasi dr. tot prin cezariana care daduse 900. Depinde de multe lucruri pretul ce il platesti, nu cred ca e stabilit pe undeva, in functie de doctor sau zona.
mama_lui_Filip
Postat pe 23 Aprilie 2010 20:16
eu am nascut in 2009, si am dat la doctor 600 ron, si la anestezista 200, acum depinde de fiecare cat vrea sa dea, au fost unele care au dat si mai mult, acuma, de cat monetar dispui si tu
Laura_M
Postat pe 23 Aprilie 2010 22:20
lol 6 mil
kidz007774
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:22
si pe mine m-ar interesa cat costa o cezariana la Cluj la spitalul Stanca
kidz007534
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:13
Fetelor ce bine ca nu sunteti din Bucuresti ca aici nu mai nasti daca nu dai au probabil ca risti sa patesti ca fata de 21 de ani;eu in 2005 cand am nascut-o pe Roberta am dat 300euro la dr(cezariana,nu de fitze ci pentru ca asa aveam indicat datorita unei scolioze)2mil anestezist,neonatolog am vrut sa ii dau 150ron dar m-a refuzat si i-am luat un buchet f mare de flori si in rest asistente si infirmiere cate 10lei de fiecare/pe garda;in oct 2009 cumnata mea a nascut cu dr meu si tot cezariana-500euro,150euro anestezist,200ron neonato si in rest nu mai stiu;asa ca stati foarte bine,eu acum ma pregatesc pentru o viitoare sarcina(analize,controale prenatale)si mi-e groaza de ce aud prin spitale asa ca ma bate gandul sa ma interesez pe la cele private care e situatia;bafta tuturor viitoarelor mamici
emilia2005_kidz
Postat pe 4 Mai 2010 10:10
Fetelor eu am nascut prin cezariana in septembrie 2009 la Constanta si doctoru ne-a cerut 300 euro,doar cezariana,plus la asistentele din sala de nasteri 200lei,plus anestezia 500 lei(epidurala pe care o platisem inainte pt k doctoru mi-a spus ca o sa nasc normal),nu mai punem banii de la infirmiere si asistente din post operator si de la salon.Am ramas dezamagita pt k dak ai nevoie de ajutor in spital trebuie sa arati mai intai banii.Am facut un calcul dupa ce am nascut si am ajuns la concluzia k ar fi fost mult mai bine dak nasteam la o clinica particulara k tot banii aia i-am fi dat,dar eram sigura k voi fi tratata omeneste.
kidz007076
Postat pe 9 Mai 2010 23:09
eu am nascut in clinica privata tot prin cezariana in aprilie 2009, am dat 3.000lei cezariana si 500lei supravegherea de sarcina cu tot inclus, analize teste etc. Am nascut in Cluj si am fost tratata regeste, nu am cuvinte asa bine am fost tratata, medicul a fost extraordinar. La nastere au fost 2ginecologi, anestezist, pediatru si 3 asistente si moasa
viobregar
Postat pe 9 Mai 2010 23:20
Dragi mamici, eu am nascut in septembrie 2009 la o clinica particulara Bethesda din Suceava. Tot respectul pentru sectorul privat! Nici nu exista comparatie! Cand m-am internat am platit jos la receptie 2400 lei, am primit chitanta si nu am mai avut apoi nici o grija. Mi se pare foarte umilitor sa fugi dupa medici, asistente sau infirmiere sa le tot bagi in buzunar. Cezariana a decurs perfect ( fetita avea cordonul de 4 ori in jurul gatului si nu se putea naste normal, in august la ecografie s-a vazut cordonul de doua ori in jurul gatului, iar pana in septembrie a fost de 4 ori). Copilul a fost foarte bine ingrijit, eu la fel, conditiile deosebite. Am primit de acolo pampers, servetele, absorbante, apa plata, creme, tot ce am avut nevoie. Nu trebuia sa ne aduca nimeni de acasa plase si plasute, sticle si borcane cu mancare, am avut la dispozitie tot ce era nevoie, totul de cea mai buna calitate si o igiena exemplara. Personalul era foarte dragut, de la femeia de servici pana la medic. Tot respectul pentru ei! In afara de taxa nu a mai trebuit sa dau nimic, chiar si cerceii fetitei i-a pus si nu am dat nimic. Bravo lor!

Miruxi
Postat pe 10 Mai 2010 10:57
Buna!!! A nascut cineva la Polizu,anu asta sau anul trecut,cu prof Banceanu?Eu nasc ,cu dansul in iulie si as dori sa stiu ce onorariu practica!
Va multumesc..
georgy1980
Postat pe 10 Mai 2010 16:12
Miruxi asa a fost si in Cluj. Cinste lor, am nascut de pasti si medicul mi-a adus pasti si ou rosu...Nu exista comparatie intre sectorul public si cel privat, la spitalele de stat oricat dai nu sunt multumiti si mai vin infirmierele, care sa ma ierte d-zeu dar fara nici o pregatire si dau ordine de parca ele ar fi medici. Si eu am primit chitanta pe taxa si mancarea se alegea din lista si o aduceau de la firma de catering, iar micul dejun era exact ca la un hotel de 5 stele, unt dulceata, miere, vreo 3-4feluri de salam, paine alba sqau neagra cum vroiai, iti aduceau iaurturi intremese, suc, ceai, apa plata mi-au adus intr-o zi chiar si prajitura. M-au invatat tot cum sa il schimb cum sa il pun la san, sa ii fac baita, absolut tot. Cinste lor!!!!!!!!!!!!
viobregar
Postat pe 10 Mai 2010 22:50
nu este peste tot la fel: sunt spitale de stat (ca de ex unde am nascut eu) unde nu cere nimeni nimic (desigur, depinde de dr) si unde chiar daca nu sunt conditii de 5 stele cel putin medicii au pregatirea si aparatura si experienta necesara pt a interveni pt orice tip de urgenta (am auzit de spitale private care in caz de ceva, doamne fereste, tot la stat te transferau pt ca ei nu stiau ce sa mai faca)...... si exista spitale private unde dai un car de bani (si pe nastere si pe fiecare zi de spitalizare in parte) dar unde ti se face cezariana prematur (daca va puteti inchipui asa ceva): stiu un caz (spital de mari fitze:numai operatia in sine costa 1500 euro) unde dr a zis ca vede el copilul ca fiind prea mare si ca trebuie facuta urgent cezariana( ca apoi sa constate ca de fapt il nascuse porematur, sacacul copil avea 2 kile si ceva si nici nu prea putea sa respire bine , plangea maica-sa langa el ca ilvedea cum se sufoca....).Desigur, pt toate zilele de spitalizare in care copilul a stat la incubator, s-a perceput o taxa conforma cu luxul oferit de spital.... dar care lux nu alina chinurile copilului nascut prematur di vina lor

concluzia mea: incercati sa va interesati f atent unde si cu cine nasteti, sarcina usoara la toate gravidutele si sa auzim numai de bebei sanatosi si veseli
pinicuta
Postat pe 11 Mai 2010 11:06
Pinicuta, nu contest pregatirea medicilor din spitalele de stat. Sunt convinsa ca pregatirea lor este cea mai buna, actul medical fiind acelasi atat in spitalele de stat cat si in cele particulare. Diferenta consta din felul in care esti privit, felul in care esti ingrijit, conditiile de igiena si aparatura care difera ca de la cer la pamant.Avand in vedere ca nu nasti in fiecare zi eu zic ca merita sa faci un efort financiar numai pentru ca sa te simti bine. Sa nu-ti inchipui ca sunt foarte bogata, suntem bugetari si eu si sotul meu si avem 3 copii, dar nu imi pare rau nici o secunda pentru ca am nascut la clinica particulara. Referitor la cazul pe care ni l-ai povestit, daca ai ghinion se poate intampla ceva oriunde si in cel mai prestigios spital, se intampla si gata. E bine totusi sa mai ceri parerea unui alt medic daca lucrurile nu decurg cum ar trebui.
Miruxi
Postat pe 11 Mai 2010 17:21
Pinicuta exista spitale si spitale si medici si medici, pe mine aici in Alba-Iulia m-au speriat ca e sarcina cu risc, dar de fapt nu era cu risc. Eu nu zic de alte spitale ci doar de cel unde am nascut unde au fost conditii extraordinare si de cel de aici unde cand am fost internata nu veneau decat la tratament si dimineata la vizita, putea copilul muri linistit ca nimeni nu vedea de tine, apoi am vazut cand i-au luat sange unui bb de 4 luni din rezerva vecina, a plans saracul si asistentele, nu am cuvinte asa am fost de dezamagita. Si cand m-am internat am nimerit de garda o doctorita nevasta unui ginecolog si imi cere CNP lui Silviutz si cand il dau ma intreaba da unde ai nascut si i-am spus si a zis da cum de nu ai nascut aici? Eu am zis pai am vrut sa nasc cu acelasi medic care mi-a supravegheat sarcina si am zis ca daca mergeam aici la oricare medic din Alba, ca toti sunt medici excelenti si profesionisti (ce era sa zic) riscam sa nasc cu altul. Si ea nevasta de GINECOLOG mi-a spus ca am o parere PREA BUNA despre medicii din alba...asa ca...in concluzie...
viobregar
Postat pe 11 Mai 2010 17:30
Buna,

Imi spui te rog cum se numeste clinica si cu ce doctor ai nascut? multumesc.
Karin_Pantelov_1
Postat pe 23 Ianuarie 2012 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ne trebuie sa ne luam la noi la maternitate 9 De la: office_salinasusesi_ro 20 Iunie 2010 20:20
buna 5 De la: anaROBERT 13 Aprilie 2010 15:28
sunt insarcinata 28 De la: garbo_463091 19 Martie 2017 20:59
ofer carucior chicco 10 De la: costyursu 24 Septembrie 2011 23:11
doctor safta veaceslav 6 De la: spirescu_ramona 13 Mai 2011 07:03
Setari Cookie-uri