Mamici cu bebici, cu burtici...ONLINE!

gyafetita sa-ti traiasaca ingerasul, e un scumpel si noi iesim afara, imediat dupa somnic
lidya
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:22
andre , da, s-a trezit... deci sunt perpetum mobile acum eu personal cred ca dupa ce face bebeble un an poti sa-i dai din toate...
aly_fab
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:23
Sa-ti traiasca si sa fie sanatos
andre_david
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:23
hellooo.. noi am fost la o plimbarica prin oras... k e foarte cald si placut! si daca tot vorbiti de anii 80.. eu is din 89! se pune? dar va invit la baia mare k aici este club cu muzica din anii 80! superbe melodii!
ale_micutza
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:24
dar atentie la creveti, scoici, anume tipuri de peste si alte bazaconii acvatice sa nu faca intoxicatie...
aly_fab
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:25
si mie imi place muzica veche

aly_fab da iti dau dreptate dar orice nu inseamna acum sa manance chiar si din toate felurile de mancare pe care le facem pentru noi, nu? k am auzi atatea mamici ca mi-e si groaza sa mai zic, nici chiar asa
lidya
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:25
E bine sa fii atent la alimentatia copilului dar nici sa-l feresti de toate alimentele'rele' ca mai tarziu e mai rau.Sa guste din orice atat cat nu-i face rau si nu e in exces
andre_david
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:25
cum adica mai tarziu e mai rau? in ce fel? eu cred ca ii poate fi mai rau daca ii introducem acum anumite alimente si nu mai tarziu, asta e parerea mea
lidya
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:28
Depinde la ce alimente te referi.De ex David are un an jumatate si mananca aproape orice.Am incercat sa-i dau si sarmale dar nu ii plac.
andre_david
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:33
stiu mamici care dau la copii, dupa 1 an mancare gatita la un loc, adica gata cu mancarea separat! Ce or gati ele, nu stiu, eu nu-s deacord cu asa ceva
lidya
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:35
Ba sa stii ca si eu la fel fac.Atata timp cat nu prajesti nimic de ce sa nu-i dai?
andre_david
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:38
am inteles, poate am si eu fixurile mele, fiecare face cum crede de cuviinta! S-a trezit si piscotica mea, iar ma terorizeaza pana diseara Mai vorbim fetele, o zi cat mai buna!
lidya
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:42
O zi buna si tie.
andre_david
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:43
Va postez si eu ceva ce mie imi place enorm si ma emotionez ori de cate ori o citesc si recitesc! Sper sa va placa :
Cndva, unui copil i venise rndul s se nasc.
Aflnd, copilul l-a ntrebat pe Dumnezeu: Am aflat c vrei s m trimii pe pamnt mine!
Cum voi putea s triesc acolo fiind att de mic i de neajutorat?"
Dumnezeu i-a rspuns: Am ales pentru tine un nger.
ngerul te va atepta i va avea grij de tine".
Dar, spuse copilul,
aici, n Rai, nu fceam altceva dect s rd i s cnt!
Asta e tot ce-mi trebuie s fiu fericit!"
Dumnezeu i-a rspuns: ngerul tu va cnta pentru tine n fiecare zi. Tu vei simi dragostea ngerului tu i vei fi fericit".
i - spuse copilul,
cum voi nelege ce-mi vor spune oamenii cnd eu nu cunosc limba lor?"
Va fi uor" spuse Dumnezeu ngerul tu i va spune cele mai frumoase i mai dulci cuvinte pe care le vei auzi vreodat,
i cu mult rbdare i grij ngerul te va ajuta s nvei s vorbeti!".
Atunci copilul se uit la Dumnezeu i l ntreb:
i ce voi face cnd voi dori s vorbesc cu Tine?"
Dumnezeu zmbi i spuse:
ngerul tu i va mpreuna minile i te va nvaa s te rogi!"
Copilul continu: Am auzit c pe pmnt sunt i oameni ri
Cine m va apara de ei?"
Dumnezeu l lu n brae i-i spuse:
ngerul tu te va apara, chiar dac asta va nsemna s-i rite viaa!!"
Copilul se uit trist i spuse: Dar voi fi ntotdeauna nefericit pentru c nu Te voi mai putea vedea!".
Dumnezeu l strnse n brae i i spuse:
ngerul tu i va vorbi mereu despre mine i te va nva calea ctre mine, iar eu voi fi mereu lng tine".
n acel moment era foarte mult linite n Rai, dar de pe pmnt ncepeau s se aud multe voci.
Atunci copilul a ntrebat grbit:
Doamne, dac plec acum, mcar spune-mi numele ngerului meu!"
Numele ngerului tu nu are importan... Tu i vei spune simplu:
MAMI"
ale_micutza
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:04
Ale-micutza am mai citit asta dar de fiecare data mi se face pielea de gaina.E super tare mesajul textului
adelafistis
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:13
Foarte frumos textul.
Si mie imi place muzica mai veche, si chiar si mai veche decat anii 80.
In Timisoara cand eram eu studenta se organiza miercurea in discoteca Parc Place seara cu muzica retro. Era super !!!!!!!!!!! Ce vremuri
Acum eu nici nu vreau sa aud de cluburi ca ma tampesc daca merg acolo. Iti bubuie creierul si multe altele
Iar pe aici pe la noi e concurs de care se imbraca mai bine ca si cealalta ca ramai prostcand vezi
Pitu
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:20
AI REUSIT SA MA FACI SA PLANG !
gabimaghi
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:33
f frumos, ale. desi culmea, nu stiu daca eu sunt ingerul copilulu imeu dar cu siguranta il simt pe el ingerul meu parca e viata mai frumoasa cand il vad pe el razand, sau cand vine si ma ia in brate si imi zice "te iubesc" (chiar daca pt el acum "te iubesc " inseamna "te imbratisez" ), si cand vine si isi freeaca nasul de al meu, sau cand vine sa ii ciocneasca ochelarii de ai mei
pinicuta
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:14
Mamici, cu burtici si bebici! sa traiti multi ani fericiti! Intrusii???!! Osa i rezolv eu luna asta!! Sunt sigura!!
Jojolin
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:38
si eu ma emotionez enorm cand il citesc! sper k v-a placut!
ale_micutza
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:20
Socrela merci ca mi-ai acceptat invitatia de prietenie Lidya si al meu bebe are un an si 2 saptamani si mananca aproape orice...
viobregar
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:29
buna seara fetelor, ale imi place foarte mult ce ai scris, eu nu am mai citit textul asta pana acum, e foarte frumos si te atinge unde trebuie si e asa ca o mangaiere si ma gandeam cam cum ar vorbi andrei al meu cu doamne doamne, frumos
cat despre mancare, ii dau si eu lui andrei aproape orice si nu are nimic, ii mai gatesc si separat dar daca fac o anumita mancare pentru noi care cred eu ca nu-i face rau, atunci ii dau, anumite chestii chiar nu-i dau, dar cate un pic din fiecare nu strica
Laura_M
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:08
ioi vio ce sexoasa esti
Laura_M
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:17
Laura_M
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:19
faceti secs, unde sunteti?
Laura_M
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:20
Buna seara mamicutelor dragute , am revenit si noi printre voi adik eu si piticuta mea, sper sa ne reprimiti !!!

aly_raz super tare numele topicului , ai avut o idee fffff buna !!!

aly_fab chiar ca am avut telepatie !!!

ale mesajul pe care l-ai scris a reusit sa le impresioneze pana la lacrimi pe capritele mele cele mari , mersi ptr asta......

chiar mi-a fost dor de o discutie cu voi
cory_emy
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:25
buna laura.....se pare ca da fetele sunt ocupate cu treburi serioase la ora aceasta ori e prea devreme ...ori e prea tarziu !!!

cory_emy
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:27
buna cory, nu stiu ce se intampla sunt cu treaba fetele astea
Laura_M
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:28
cand au activitate sa puna si ele bulina rosie
Laura_M
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:29
vio super bustul te iei la intrecere cu tusi_oli ca si bustul ei e super misto mai ales ca e si natural
cory_emy
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand masinuta jumbo 1 De la: 1ayana 9 Iunie 2009 14:29
Vand scaun de masa Hauck Mac Baby Deluxe - nou 150 ron 4 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:08
Baby Orajel- gel pentru calmarea durerilor de dintisori 3 De la: babyorajel 8 Iunie 2011 12:27
Vand scaun de masa Hauck Mac Baby Deluxe, nou, 140 ron 3 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:06
bb-ei nascuti in septembrie..la mai mult.... 42 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 19:32
Setari Cookie-uri