aveti grija de voi si de bebici vostri

buna!!! eu am nascut la stanca, pe 17 feb, dar nu as recomanda nici dujmanilor sa nasca acolo...in primul rand la puscarie ai mai multa libertate, sotul meu n-a vazut fetita doar la nastere si in ziua cand am plecat din spital, iar eu mai aveam putin si innebuneam acolo.copilul meu s-a nascut cu nota 10,dar 3 zile nu l-am vazut (nascuta la 36 sapt) m-au mintit k e pusa la incubator.dar am reusit s-o vad intro noapte(am impins ceva la asistenta) dar surpriza nu era in incubator. mi-au adus bebele a lll- a zi chipurile sa- hranesc, dar am constatat k pe obrazul drept era vanata iar mana dreapta era neagra toata, si k nu prea o misca, si k are si caputul spart, am filmat fata, iar cand a venit medicul la vizita am intrebat ce e cu copilul, si mi-a raspuns k nu e treaba mea, iar in acel moment asistenta ce-l insotea mi-a luat copilu ,cica ptr investigatii, iar pe mine m-au certat k nu mi-am hranit copilu,si mi-au vb urat.au trecut inca 2 zile in care nu mi-am vazut copilu,(doar cu bani la asistente noaptea) zicandu-mi k a facut icter.cand am inceput sa intreb de copil imi ziceau k e pe maini bune sa stau linistita,dar cand le-am zis k am filmat manuta,caputu, n-a mai vb nimeni cu mine.in ziua externari mi-au adus fata ,dimineata, dar vanataile nu mai erau asa vizibile.iar cand eu vroiam sa o imbrac o asistenta m-a facut atenta k fata are clavicula rupta.in acel moment am inceput sa fac scandal a venit si sotul si am inceput sa cerem explicatii,dar ne-au calmat k asa s-a nascut copilu,si k orcum actele de externare sunt semnate, asa k nu mai tine de ei!!!asa k am plecat din maternitate fara sa fim lamuriti
cimuca_lumi
Postat pe 16 Martie 2010 18:58
doamne fereste!!!!!!!
unde la stanca, in ce oras?
aly_raz
Postat pe 16 Martie 2010 19:13
cimuca_lumi de ce nu dai filmarea la tv si sa arate la toata lumea ce se intampla la acel spital si sa-i dai in judecata pt malpraxisis. Acei medici nu mai merita sa profeseze.
Sper ca acum sunteti bine.A-ti fost la vre-un pediatru sa va spuna cum este copilasul?
bau
Postat pe 16 Martie 2010 19:19
buna, la maternitarea din cluj...e cea mai recunoscuta pentru aparatuta be specialitate si medici buni!!!doar k reclama face toti bani...acolo e total invers!!!
cimuca_lumi
Postat pe 17 Martie 2010 19:18
nu pot face nimic,in filmulet apare un bb care nu misca o manuta, in acte nu apare nimic specificat,deci nu pot dovedi nimic,au avut ei grija sa nu pot lua masuri,k doar avocata mea la externare nu mai putea intra sa vb cu neonatologul ce semnase externarea!!! iti dai seama....
cimuca_lumi
Postat pe 17 Martie 2010 19:21
cimuca_lumi cum se simte acum fetitza ta? Eu sunt din ab si am nascut in cj la hipocrate impex clinica dl. dr. nanu. Este un medic extraordinar si ai parte de cea mai buna grija posibila. Eu mi-am vazut bb la cam 10 min dupa ce l-am nascut si apoi l-au adus de cateva ori pana a doua zi. De a doua zi bb a stat cu mine ziua si noaptea il luau. Eu am nascut cu cezariana, dar m-ai ajutat foarte mult. Cinste dl. dr. Nanu si asistentelor, un personal extraordinar!!!!!!!!!
viobregar
Postat pe 17 Martie 2010 20:05
Aoleuuu, Doamne fereste! E bine bebe acum? Ai fost cu el la investigatii?
printesa31i
Postat pe 17 Martie 2010 20:09
Doamne fereste!cum se poate intampla asa ceva in secolul 21?mi se face pielea de gaina!sanatate fetitei sa cresteti mari si sanatoase!
Szilvia_kidz
Postat pe 17 Martie 2010 20:11
sincer si eu ma mir. Cand imi cautam medic in cj am aflat si de clinica asta stanca mi-a recomadat-o o prietena, mi-a dar chiar un nr de tel si am sunat si a zis ca mai dureaza vreo luna pana sa-mi faca programare. Ce bine ca nu m-am dus!!!!!!!!!!!!
Lumi asta e clinica privata?
viobregar
Postat pe 17 Martie 2010 20:17
ASEMENEA PROBLEME SUNT IN TOATE MATERNITATILE DIN ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!! EU AM NASCUT IN BRASOV VINERI NOAPTE SI M-A EXTERNAT DUMINICA DIMINEATA! FARA SA IMI ARATE CUM SE INGRIJESTE COPILUL, CUM SE SPALA, CUM SE SCHIMBA DE PAMPERS............NU S-A OCUPAT ABSOLUT NIMENI DE NOI! CHIAR DACA AVEAM BANI LA MINE SA LE DAU SA MA AJUTE ( AM NASCUT NORMAL DUPA UN TRAVALIU DE 8 ORE, NU MI-AU DAT NICI UN CALMANT CA SA MAI IMI ALINE DUREREA DE DUPA NASTERE..) MI-AU PUS COPILUL IN BRATE SI DU-TE ACASA! NU DEGEABA MAMELE INTRA IN DEPRESII..
YZA79
Postat pe 18 Martie 2010 12:53
OFFFffff, Doamneee! Sper sa nu am parte de asa ceva!
printesa31i
Postat pe 18 Martie 2010 13:00
yza si eu am nascut tot la brasov, acum 4 ani. ai dreptate.... nu isi da nimeni interesul in romania....
aly_fab
Postat pe 18 Martie 2010 13:01
aly_fab te contrazin am nascut in spital privat si te asigur ca in spital privat isi dau interesul si in Romania. M-au invatat tot si cum sa-i fac baita si cum sa-l schimb au fost extraordinari.
viobregar
Postat pe 18 Martie 2010 13:18
eu am nascut la spitalul judetean din constanta,am avut medicul meu la care ma duceam in fiecare luna la consultatii,cand am nascut m-au dus in rezervele domnului doctor,am stat cu bebele in camera,veneau asistentele faceau baie la copii si vedeam cum sa facem,e adevarat ca le dadeam banii la fiecare care venea sa se ocupe de bebe,dar nu prea am avut probleme.au fost si cateva asistente care erau mai rele,dar chiar au fost vreo doua-trei asistene la care le dadeai bani de placere pt ca vb asa frumos si cu mine si mai ales cu bebita de ziceau ca era copilul lor.
ionela_miruna
Postat pe 18 Martie 2010 13:26
draga mamica cimuca, ti-am scris un mesaj privat.
aly_fab
Postat pe 18 Martie 2010 13:44
vio, ma bucur ca mai exista si asemenea locuri in romania. de curiozitate doar, cat te-a costat?
aly_fab
Postat pe 18 Martie 2010 13:46
500 lei noi supravegherea de sarcina si 3.000 lei cezariana nasterea normala era 2.500 lei dar bb nu s-a intors.
viobregar
Postat pe 18 Martie 2010 13:52
adica 35 de milioane?
aly_fab
Postat pe 18 Martie 2010 13:55
da. Si nu am dat nimic la asistente, nici nu am dus hainute sau pampers in spital au folosit de la ei, ca sa nu spun ca la iesire iti dau cadou ceva set de creme de bb si ceva materiale promotionale de la firma pampers chiar si un pampers si o carte despre bb.
viobregar
Postat pe 18 Martie 2010 13:57
de unde esti vio?
ionela_miruna
Postat pe 18 Martie 2010 14:00
viobregar cadoul ala il da si la stat,numai ca la stat nu se comporta bine cu tine chiar dc tot la suma aia ajungi.
bau
Postat pe 18 Martie 2010 14:01
Sau nu,in cazul meu am ajuns mai multi bani sa dau.
bau
Postat pe 18 Martie 2010 14:02
stiti, eu am mai zis, sistemul in romania e gresit. dupa ce ca oamenii platesc impozite imense peste tot, bani care probabil ajung in buzunarele parlamentarilor, mai platim si spaga si pe de asupra si alte taxe. eu am nascut, a doua oara in alta tara, nu vreau sa ma laud, din contra, vreau sa spun ca totul a fost elegant, cu meniu ca la restaurant etc, eu doar am cumparat 2 cutii de bomboane la fetele care m-au asistat. restul mamicilor nici macar atat n-au cumparat, si se purtau la fel de politicos si frumos cu toata lumea. ba mai mult, doctorul pediatru a venit sa vada bebele si am fost asistata de moase care veneau din doua in doua zile acasa, sa vada bebele, sa-l cantareasca, sa-i faca tot felul de teste etc. repet, totul gratis. pana si ecografiile au fost gratis si consultatiile.
aly_fab
Postat pe 18 Martie 2010 14:02
ceau bau. azi am fost si noi la doctor, nu-i mai trec aftele alea...fi-ar sa fie de treaba
aly_fab
Postat pe 18 Martie 2010 14:04
tare mult as vrea sa se faca ceva in romania, ca oamenii de rand sa nu mai fie pagubiti si sa nu mai fie atata nepasare si neglijenta mai ales in domeniul medical.
aly_fab
Postat pe 18 Martie 2010 14:07
aly_fab ai dreptate.Daca mi-ar sta in putere sa pot face ceva in Romania,vai ce bine ar fi!E inadmisibil ce se intampla!O prietena foarte buna de a mea a nascut in timisoara,prin cezariana.La cateva ore dupa nastere a venit asistenta sa spele femeile din salon....cu aceeasi apa!!! .Dupa o operatie nu te poti misca si nu ai puterea sa faci nimic...Le-a ridicat picioarele...A trecut femeia asa,,frumusel" cu o galeata de apa pe la fiecare.Unde traim?Ma ingrozesc,riscul unei infectii era enorm!Pai cum sa faca asa ceva?cine a angajat-o?Si trebuie retinut aspectul ca prietena mea dause cu bani si-n stanga si-n dreapta!Am avut norocul sa nasc in alta tara,mi-e sarac vocabularul sa pot spune cat de bine am fost tratata...moasele care m-au ajutat sa respir(la nastere) au asudat mai tare ca mine ,de au schimbat 2 tricouri.Era o curatenie impecabila,camerele de vis,sincer.E trist ca la noi inca se mai intampla asa...
chanty
Postat pe 18 Martie 2010 14:31
Eu tot in Timisoara am nascut,dar a nascut natural ,la Odobescu, si asistentele nu-i lasau pe doctori sa arunce manusile de unica folosinta ,deci pt ei ereau refolosibile.Totusi este maternitate,se nasc copii,ce gandire pot sa aibe oamenii astia.
bau
Postat pe 18 Martie 2010 14:46
cimuca_lumi, dar in biletul de externare au mentionat vreo problema?sau s-au facut ca plaoua?
pinicuta
Postat pe 18 Martie 2010 14:57
35 de milioane este enorm pentru salariile din romania. un salariu mediu cat mai este? 10 mil sa zicem, deci trebuie sa muncesti trei luni jumate, fara sa mananci fara sa respiri, ca si aerul costa bani in romania sa platesti o nastere normala ?? e inadmisibil.

chanty ce faceti, citisem ca sunteti raciti. sunteti mai bine azi? pup la voi
aly_fab
Postat pe 18 Martie 2010 15:23
Doamne pur si simplu nu imi vine sa cred ce citesc....este incredibil ca se poate intampla asa ceva. ma consider o norocoasa atunci...eu am nascut la maternitatea bucur in bucuresti deci la stat si nu pot sa spun decat ca am avut parte de un tratament super desi nu m-a costat decat aprox 1000 lei toata spitalizarea !!! multumesc lui Dumnezeu ca am avut noroc de oameni profesionisti si in primul rand Oameni ca ce vad eu pe aici nu se pot numi asa
cory_emy
Postat pe 18 Martie 2010 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AFTER SCHOOL CLUBUL ISTETILOR DIN CONSTANTA 1 De la: kidz001127 30 Mai 2009 08:24
vand carut disney 1 De la: xenna 5 Februarie 2010 15:48
Vand carucior Quinny Buzz 5 De la: kidz003993 7 Octombrie 2009 14:09
concurs pt. casa 1 De la: rose 25 Mai 2009 11:43
INVATA RAPID SI SIGUR! REZULTATE GARANTATE 1 De la: mariutza_mea 7 Februarie 2009 00:47
Setari Cookie-uri