cum va afecteaza criza

vad multe mamici on line dar nu reusesc sa vorbesc cu niciuna,oare ce se petrece? oricum daca citeste cineva mesajul meu si doreste se schimbam impresii va astept cu drag, iata care este marea mea dilema? mai rezistati in roamania? eu simt ca ma epuizez aici, nu i-mi da nimeni nici o sansa,precizez ca eu sunt absolventa de psihologie, voi ce parere aveti?
diana_maria_kidz
Postat pe 17 Februarie 2010 19:04
buna crede-ma ca nu esti singura in situtia asta peste tot este la fel ''traim in romania si asta ne ocupa tot timpul'' mai ales de cand cu criza asta.este mai mult sau mai putin evident ca aceasta criza ne-a afectat pe toti pe unii mai mult pe altii mai putin este greu dar ce putem face asta este tara in care traim si crede-ma am fost plecata si in spania sotul a fost si spania si italia situatia nu este roza nici acolo au fost vremuri mai bune si pt cei de acolo care au reusit sa faca ceva dar acum....tot mai multi se intorc acasa.eu am speranta ca in acest an ne vom reveni si noi,ca tara,eu sper dar cine stie ce va mai fi sper doar sa nu fie mai rau ca pana acum.
anaROBERT
Postat pe 18 Februarie 2010 01:37
Vise anarobert, vise. Nu stiu cand isi va reveni vreodata Romania. Tu nu vezi ca si statul si patronii sunt nemernici si micsoreaza salariile in conditiile in care toate preturile cresc? Lumea si-a dorit sa intre in UE sa creasca si la noi salariile dar de unde... Eu sunt pesimista la viitorul Romaniei. Nici macar nu avem oameni in politica, care sa isi dea interesul.
aliadi_kidz
Postat pe 18 Februarie 2010 09:55
ai perfecta dreptate aliadi totul pleaca de la stat de la parlamentarii nostri asa este preturile cresc salariile scad din ce in ce mai multa populatie ramane fara locul de munca,de unde si atatea furturi,crime pentru niste banuti asa este din pacate dar eu incerc sa raman optimista ca poate de undeva se trezeste cineva .
anaROBERT
Postat pe 18 Februarie 2010 12:17
Criza asta ne afecteaza tare rau psihic mai ales cand vedem cum altii se scalda in banii nostri si noi ne chinui ca sa-i facem sa le dam lor. of of fof
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 00:57
Doi manageri vorbesc despre criza economica. Unul il intreaba pe celalalt: - Auzi tu iti platesti angajatii? Al doilea spune: - Nu! Tu ii platesti? - Nu, nici eu. - Si vin la munca si ai tai, nu? - Da vin si ai mei. - Stii ceva? In cazul asta ar trebui sa le cerem o taxa de intrare in firma.

anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 01:02
super tare bancu
cam asa e
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 01:15
pai am inceput sa facem si bancuri pe seama crizei oricum este de tot rasul auzi vor sa ia taxe si pe pensii am ajuns de tot rasul cu guvernul nostru o sa ne ducem la sapa de lemn
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 01:18
sa stii ca mie nu mi se pare asa de stupid: si pensia e un venit, nu? orice venit se impoziteaza. (gandeste-te numai ca in curand vor fi mai multi pensionari decat tineri care sa cotizeze pt pensiile lor, si atunci mi se pare mult mai fezabil sa se opreasca din pensie cota de asigurari de sanatate de pilda, decat tinerii care oricum vor fi mai putini decat pensionarii sa plateasca chiar totul pt acestia din urma. nu zic "mai corect", ci "mai fezabil")

ti se pare mai anormal decat situatia in care obtii un venit, ti-l impoziteaza, din ce-ti ramane iti cumperi un teren, ti-l impoziteaza anual, pe teren iti construiesti o casa, ti-o impoziteaza si pe aia, si cand vinzi casa iti impoziteaza iarasi venitul obtinut din vazarea casei????????????????? ca mie situatia asta mi se pare ABSOLUT STUPIDAAAAAAAAAAAAAAAAA mai ramane sa platesti impozit cand iti dai demisia, ca in rest cred ca avem deja impozit pe orice
pinicuta
Postat pe 23 Februarie 2010 09:56
da asa este dar si bietii pensionari au platit la viata lor pentru pensiile care le au ca altfel nu ar avea si au platit la viata lor taxe peste taxe de ce sa plateasca si acum,va imaginati o batranica singura cu o pensie de 400 ron care dupa ce ca nu ii ajung banii de medicamente,alimente si darile catre stat o mai goleste iarasi de cative lei pentru o banala taxa.da sunt de acord cu taxa pe pensii dar nu la amaratii astia sa ia domnule de la cei cu zeci de milioane pensii si mai ales de la cei care pe langa pensia de drept mai au si cate o pensie speciala.eu una nu sunt de acord cu asa ceva dar ce conteaza cine ma intreaba pe mine.

ai dreptate este penibila si faza cu venitul cu terenul cu casa asa este dar traim in romania in curand vom avea taxe si daca vom merge si vom cumpara o paine in functie de cate paini cumperi patesti o anume taxa
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 10:56
pai platesti o taxa pe cate paini mananci: TVA o platesti la fiecare paine cumparata
pinicuta
Postat pe 23 Februarie 2010 15:26
una este tva-ul si asta este o taxa bagata unde nu are loc tva-ul este peste tot se adauga la fiecare produs eu m-am referit ca pe langa tva-ul bine cunoscut al nostru sa mai platim o taxa ca de....romania e tara tuturor posibilitatilor
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 15:28
Intradevar este groaznic mai ales cand ca apar la televizor actori care is nemultumiti ca trebuie sa aleaga intre pensie si lucru...pai tu la 70-90 dupa ce ca o viata ai muncit f bine si usor,ca un actor duce o viata de lux,ai primit salarii incredibile de mari....prmeste o pensie doar de 3200ron si o indemnizatie de merit doar de 1800ron si plus bani pe drepturile de autor....vin si plang la tv ca statu i-a pus sa aleaga ca ei vor sa mai ia si bani de la stat ca merg sa mai joace ...pai daca le atat de drag sa joace in treatru in filme sa ajute sa promoveze tineri de ce nu o fac pe gratis??
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 15:34
da asa este eu am ce am cu cei cu pensiile mici oameni batrani bolnavi si lipsiti d eajutor de ce sa le mai bage o taxa nu mi se pare corect si imi sustin ideea da ce nu ia de la cei cu pensii enorme cu cate 2 pensii una de merit si una speciala sa mai dea si la cei amarati unde pensiile si conditiile de trai sunt mizere.
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 15:37
Lasand pensiile la o parte ce sa mai zic de alocatia copiilor nostri care dupa ce ca e 10 euro de rasul curcilor nu o sa o mai ia nici pe aia ca are mami si tati salariu...decent.
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Februarie 2010 15:43
nu sa votat legea deocamdata dar era de rasul curcilor dar oricum nu ma mai mira nimic
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 15:46
in tara asta oricum totul este posibil.
bau
Postat pe 24 Februarie 2010 00:34
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 21:57
salina 2,ce de reclama pe forumul asta ,dar e bine de stiut poate va contacteaza cineva eu am intrat si mi-am clatit ochii
anaROBERT
Postat pe 16 Martie 2010 00:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
laptele matern? 8 De la: ina_rebeca 2 Februarie 2010 12:59
cand ies dintisorii? 6 De la: anaROBERT 23 Martie 2010 23:49
buna 2 De la: pinicuta 18 Septembrie 2009 13:40
cat cresc sugarii pe luna? 41 De la: cory_emy 16 Martie 2010 19:01
ce presupune ruperea membranelor?? doare?????? 16 De la: cristinajobs 5 Ianuarie 2010 15:44
Setari Cookie-uri