buna fetelor

sant noua am fc toete analizele bune au iesit mia dat sa iau dufhaston si vit e de un an si nimik am loat 1 luna si nimk cemi recomandati voi ceva noi va pop mersi mai vb
garbo108102
Postat pe 17 Februarie 2010 16:22
buna ziua! nu prea inteleg ce ai scris! dar ma gandesc k dc nu ramai gravida?
ale_micutza
Postat pe 17 Februarie 2010 17:11
buna crazzy_cata2008 sa inteleg ca faci tratament ca sa ramai insarcinata....cam asta inteleg din ce ai scris .
si eu m-am chinuit 3 ani de zile sa fac un bebel si am umblat prin doctori si acelasi rezultat:tratament cu duphaston eu nu avem un ciclu menstrual regulat si dupa ce am urmat acest tratament fara rezultat am incetat sa mai sper si m-am dedicat carierei iar cand speram mai putin sa intamplat minunea am ramas insarcinata si acum am un bebe .

cred ca trebuie sa ti tratamentul cu duphaston maxim 3 luni de zile dupa care sa te prezinti la dr pentru alt tratament sau alte controale.
anaROBERT
Postat pe 18 Februarie 2010 01:30
buna..am patit si eu, dar la a 2-a sarcina. In primul rand stresul trebuie evitat - acesta era dusmanul meu (inca este - dar nu mai incerc sa raman). Medicul mi-a spus ca nu mai stie ce sa-mi faca - am facut tratament, histero etc. Aveam un baietel si mi-am concentrat toata atentia asupra lui, incercand sa ma consolez cu gandul ca totusi sunt norocoasa comparativ cu fetele ,cu care impartisem saloanele de spital ,care nu aveau copii. In februarie m-am externat si doua luni mai tarziu s-a intimplat minunea. Acum am doi baieti, la o diferenta de 4.5 ani. Incearca sa iti ocupi timpul astfel incat sa nu mai stai cu gandul la acest lucru si se va intampla. Multa bafta!
forbiden
Postat pe 19 Februarie 2010 15:52
multumesc de raspuns
garbo108102
Postat pe 20 Februarie 2010 16:10
Buna tuturor ,sunt noua pe forum si imi doresc si eu un bebe dar nu prea vrea sa vina.Cam de 6 luni incercam dar nimik.Nu am stat pe ganduri si am facut programare la doctor,mi-a facut ecograf si mi-a zis ca totul pare in ordine,mi-a scris vitamina E,acid folic si clostilbegyt(pt stimularea ovulelor),am facut analize de sange,acum astept rezultatele.Inca sotul mai trebuie sa mearga la spermograma.sper sa iasa toate bine si succes va doresc tuturor.
angi_kapa
Postat pe 28 Martie 2010 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
analize gravida 6 De la: aly_raz 2 Martie 2010 20:44
am nevoie de ajutorul vostru!! 10 De la: anaROBERT 3 Februarie 2010 23:23
buna 1 De la: garbo261272 26 Ianuarie 2012 14:29
sarcina dupa anticonceptionale 1 De la: kidz000197 13 Martie 2009 16:23
asi dori sa imi raspunda cineva repede la intrebare 31 De la: Luminita_Carabulea_1 5 Februarie 2017 15:53
Setari Cookie-uri