despre medici pediatri

as dori sa aflu detali despre medici pediatri din arad
joana2009
Postat pe 11 Ianuarie 2010 13:33
simt mamica de putin timp si as dori sa aflu cite ceva despre medici pediari din arad.nu am fost pina acuma la nici unul dar as dori sa ma duc la un control de rutina.bebita al meu are 4luni si este sanatos dar cred ca nu strica sa il duc sa il vada un pediatru .asa ca vas ruga pe mamicile din arad care ma pot ajuta ca nu cunosc medici pediatri si de la medicul de familie nu am primit nici un raspuns
joana2009
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:12
Medicul de familie la care ai inscris copilul ar trebui sa fie si de spacialitate pediatrica.Eu am pentru mine doctorul meu de familie si cand a trebuit sa o inscriu si pe Barbara chiar ea mi-a explicat ca nu o ia in evidenta deoarece nu are specializare pediatrica si mi-a indict sa merg cu ea la un medic de familie/pediatru.
Medicul de familie este obligat sa-ti dea o trimitere sau ceva catre un pediatru.Daca ai nelamuriri in ce il priveste pe bebe ceri pur si simplu o trimitere la pediatrie.Stiu ca sunt si doctori de familie care se simt lezati pe faptul ca li se pun indoieli pe diagnostitcul dat sau mai stiu eu ce, dar nu ar trebui sa fie asa de sensibili acesti doctori.In fond si la urma urmei e vorba de copilul tau si daca tu ai dubii su nelamuriri trebuie sa te indrume catre un medic de specialitate.
Nu iti convine unde esti acum schimbi medicul pur si simplu, nu-s batuti in cuie.
Eu sunt din Timisora si nu cunosc din Arad chiar daca ne despart doar 50/60 km.
alinakatt
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:50
Ioana, si eu sunt din Arad. Copilul meu are 1 an si 7 luni. Pana acum am avut ceva probleme de sanatate si med de familie ne-a trimis la dr Dumitra la Centrul Arad Vest din Vlaicu. A fost ok. Nu stiu cat este de buna, dar pe noi ne-a ajutat. Am mai auzit de dr Gorgos Elena la Policlinica Laser,sau dr Marianut, cica ar fi bune si ele. Multe mamici tin legatura cu medicii de la matern, cu cei la care au fost bebe la nastere, gen Teodorescu, Satmarean.
kidz005083
Postat pe 5 Aprilie 2010 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna, 24 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:19
Nu se salveaza datele la cont 5 De la: 3 Februarie 2009 17:12
concurs foto copii 5 De la: karmina 25 Iunie 2009 12:36
Indemnizatie de cresterea copilului de 85% ... 100 De la: Lowiny 26 Aprilie 2010 19:05
Exercitii fizice pentru gravidute 5 De la: kidz007899 24 Iunie 2010 13:29
Setari Cookie-uri