Buna!!!

Sunt noua pe forum chiar astazi mi-am facut cont,si am nevoie de putin ajutor ..Incerc sa raman insacinata de 1 an si jumtate,si nu am avut noroc...Am fost sapt trecuta la doctor si mi-a spus sa revin dupa ce imi vine menstruatia ,sa calculez 11 zile si sa ma interneze pentru analize si sa-i faca si sotului meu un set..Toate bune si frumoase,acum nu imi mai vine menstruatia,ei calculasem ca trebuia sa-mi vine pe 12 si azi suntem in 18 si nu a venit. ,imi este si frica sa ma entuziasmez prea tare...Cand am avut contact sexual acum 3 sapt ,mai exact pe 29 octombrie ,doua zile am avut niste scurgeri roz deschis,si acum am niste dureri de burta ca si cum ar trebui sa-mi vina.Nu am zis nimanui din familie,nici sotului ,nici mamei..Va spun doar voua si va rog sa ma dati o parere.Va multumesc din suflet si astept un raspuns.Cu drag ..Georgiana
georgy1980
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:21
Buna. Nu ar trebui sa fii asa de incrispata si stresata ca s-ar putea sa afecteze ovulatia si din cauza stresului sa nu-ti iasa. Sa iubesti in continuare si sa crezi cu adevarat ca vei ramane si o sa vezi ca vei ramane numai sa ai incredere si sa te relaxezi. Succes.
larisa_ana
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:32
Daca vrei sa ramai insarcinata nu faci sex odata pe luna, ci in fiecare zi cel putin in perioada fertila, ar trebui sa faci zilnic. Copiii se fac daca faci sex cu sotul, altfel nu. Nu vreau sa te superi pe mine, dar spui ca ai facut sex acum 3 spatamani mi se pare o vesnicie. Daca ai dureri de burtica nu esti gravida. Cand ramai gravida cam dupa 5 saptamani incepi sa ai greturi, dureri de cap, varsaturi dar nu dureri de burtica. Dureririle de burtica nu sunt de bun augur in sarcina. S-ar putea sa fi doar racita la ovare si atunci ai durere cand vine ciclu. Sper din suflet sa fi gravidutza, pt ca stiu ce inseamna sa iti doresti acest lucru. Eu am asteptat 5 ani pana am ramas gravida. Iar daca se dovedeste ca nu esti fa sex mai des cu sotul, numai asa se fac copiii.
Scuze daca te-am suparat cumva.
fleurentina
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:33
Nu ,nu m--ai suparat deloc!!! Eu incercam sa spun ca dupa ziua respectiva am avut scurgerile alea roz:))..Dar nu ma doare constant burta,si plus de asta in viata mea nu mi-a inatrziat menstruatia,este prima oara...Nu imi fac probleme sa am vreun chist pt ca tocmai ce am fost la control si doctorul meu este unul dintre cei mai buni din tara si am incredere dumnezeiasca in el..Si mi-a zis ca sunt fffffffff bine si nu am nimic
georgy1980
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:46
Buna!!! Chiar daca nu mi-ai mai raspuns vin cu o veste minunata,am facut testul si sunt insarcinata ..Sunt super fericita!!!
georgy1980
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:25
eu cand am ramas insarcinata mi-a intarziat ciclul si aveam dureri ca la ciclu dar nu-mi mai venea (dar nici scurgewri roz nu am avut), si ma dureau sanii. am facut un test si a iesit pozitiv, am mers la dr si a zis sa mai fgac inca 2 teste de sarcina dar alte marci fatza de primul, si toate au fost pozitive.
pinicuta
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:45
Buna sunt noua pe site,si as vrea sa aflu mai multe despre sarcina.Eu si sotul meu "lucram "cam de o luna la un bebe,menstruatia trebuia sa mi vina pe 20 luna aceasta si inca nu a aparut dar nu asta e problema ca de cateva zile am niste arsuri ingrozitare si ma dor foarte rau sani va rog sami dati niste sfaturi
bius86
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:45
fa un test
pinicuta
Postat pe 22 Noiembrie 2009 17:37
Buna kidz005484,ma bucur foarte mult pentru tine, dar mergi totusi si la un control la dr tau ginecolog. Si pe masura ce avansezi cu sarcina nu uita sa-ti faci testele de sarcina pana la 4 luni(triplu test si alte;le pe care ti le va recomanda cu siguranta si dr.). Fa cat mai putin efort fizic, adica stiu ca e sezonul curateniei sa nu te apuci de batut covoare si ridicat mobile, pentru ca iti pui in pericol minunea din burtica. Ai voie sa te plimbi cat doresti, dar nu fa mai mult, nu cara ca magarul de la piata sacose pline de bunatati ca nu e bine, pt asta exista sotul (pt carat sacose).Nu ridica obiecte mai grele de 2 kg nu e bine pt sarcina. Bea multe lichide ii face bine lu bebe, consuma cat mai multe legume si fructe prospete, peste mult (in special macrou contine omega 3 care il ajuta pe bebe in dezvoltarea creierului), lapte, oua proaspete si branza (chiar daca unele nu-ti plac fa-ti un obicei din ale consuma si gandestete ca sunt pt bebe). Ferestete de frig si de persoanele racite si consuma lamai sau vit C. Nu face baie prea fierbinte, eu gand am fost gravida am facut numai dus si cu apa foarte calie. Nu lua medicamente dupa ureche, mai ales in primul trimestru de sarcina, consulta medicul pt orice pastila (dupa cum stii banala aspirina este contraindicata in sarcina).
Poate te-am plictisit cu atatea sfaturi dar eu am avut o sarcina toxica cu iminenta de avort pana in ultima clipa cand am nascut si am nascut la 32 de saptamani (adica a fost o nastere prematura), dar totul s-a terminat cu bine in sensul ca am nascut o fetita de 2480 gr perfect sanatoasa, care acum e o zgatie de fata.
O sarcina cat mai usoara si o nastere si mai usoara!
Pupici!
fleurentina
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:22
Eu zic sa ma astepti inca cateva zile.Si eu am fost nerabdatoare,sa-l fac dar pana la urma am zis sa stau cuminte si sa-l fac mai tarziu..Si l-am facut dupa 10 zile..Trebuia sa-mi vina pe 12 si l-am facut pe 22.. Bafta multa!!!!
georgy1980
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:19
Iti multumesc din inima chiar am nevoie de sfaturi!! Si imi face placere si ma bucur ca imi spui tot ce am nevoie sa stiu..Am sa incerc sa nu ridic,nimic peste 2 kg:))
georgy1980
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:23
mersi mult de sfat,asa am zis si eu ,mai astept,dar sunt asa de narabdatoare incat mie teama sa nu fiu dezamagita sa fie cu noroc felicitari pt bebe
bius86
Postat pe 23 Noiembrie 2009 21:29
buna vin si eu cu o veste mi am facut testul si a iesit pozitiv chiar 2 am facut in aceeasi zi si ambele au iesit pozitiv
bius86
Postat pe 30 Noiembrie 2009 16:49
BRAVOOO FELICITARI !!!!!!!!!!! SARCINA USOARA!!!! ASTA INSEAMNA CA LA UNII DINTRE NOI MOS CRACIUN A VENIT DEJA .
fleurentina
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mamici din sibiu 12 De la: bebe_Theo 17 Februarie 2010 13:03
Sarcina FIV 1 De la: criss_tinna70_yahoo_com 18 Februarie 2009 08:09
Posibila sarcina 1 De la: larisa02 17 Septembrie 2018 13:43
Buna tuturor! 6 De la: garbo_1863 1 Mai 2012 11:18
Ofer medicamente 1 De la: Creatza 2 Octombrie 2008 16:41
Setari Cookie-uri