cu bb in chirie

buna fetelor,noi vrem sa ne mutam in chirie cu bb,dar am totusi indoieli,mai sunt mamici cu bb in chirie?as vrea sa stiu cum va descurcati.
istrateirinacristina
Postat pe 21 August 2009 12:08
da, noi stam tot cu chirie si ne simtim minunat doar ca se duc 200 euro lunar, insa merita sacrificiul!
aly_raz
Postat pe 21 August 2009 14:19
momentan stam cu parintii mei si cu un frate de-al mae care este casatorit si mai are si el o fetita.deci in total 8 persoane in 3 camere 2 bucatarii si o baie,nu prea avem loc,nu avem linistea noastra si nici macar putina intimitate.cu toate astea parca am indoieli nu stiu daca sunt pregatita sa imi iau zborul.si noi am gasit un ap.cu doua camete si chiria este tot 200 de euro pe luna.sper sa fie bine,doar ca mi-e groaza cu mutatul,apartamentul este la etajul 3
istrateirinacristina
Postat pe 21 August 2009 15:23
depinde ce-ti doresti! eu de cat sa stau cu cineva in casa mai bine prefer sa stau si la et 8, nu conteaza. Noi aici avem lucrurile noastre, nu ne lipseste nimic, cand o fi sa plecam cred ca voi plange dupa apartament dar daca unde va mutati nu aveti tot confortul necesar, e greu.
aly_raz
Postat pe 21 August 2009 15:35
Chiar nu te inteleg...pentru ce sa nu fii pregatita sa-ti iei zborul?
Eu cu sotul meu stateam impreuna cu parintii si fratele meu..5 pers..intr-un apartament cu 3 camere, 2 bai si o bucatarie si ne simteam ca "pestii in conserva". Multimea aia de oameni nu-ti face bine relatiei de cuplu.
Acum cred ca ti-e bine..ai ajutor din partea mamei cu copilul, mancarica etc., dar de care poti sa uiti cand veti fi numai voi 3, in schimb va fi liniste.
Poate te ajuta ei la mutat!
Lalea_kidz
Postat pe 21 August 2009 15:35
poate iti va fi financiar mai greu, dar crede-ma, e mult mai bine sa stati singuri, ai chef sa dormi...dormi, ai chef sa mananci..mananci, ai chef sa-ti faci de cap...iti faci, etc. Insa, daca esti o persoana care depinde de mama si acum, nu stiu cat de usor e sa te muti avand si un bebe, oricum numai voi puteti lua o decizie in privinta asta. Multa bafta!
aly_raz
Postat pe 21 August 2009 15:42
da,din punct de vedere financiar mi-e putin frica,dar incerc sa privesc partea buna a lucrurilor si parca nu mai mi-e atat de frica,nu sunt dependenta de mama,stam cu ea doar de cand am nascut,adica de 10 luni.de la 20 de ani am plecat pe cont propriu tocmai pt.ca am vrut sa am liniste si intimitate.mltumesc pt sfaturi si incurajari
istrateirinacristina
Postat pe 22 August 2009 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi, va rog 2 De la: pinicuta 4 Decembrie 2009 17:01
buna 6 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 10:00
ovulatia dupa anticonceptionale 40 De la: kidz001522 17 Noiembrie 2009 15:52
pot fi insarcinata daca mi.a venit ciclu?? 13 De la: Roxana_Madalina_1 21 August 2013 17:03
scurgeri maroni fara menstruatie 2 De la: ratuscaceaurata 14 Noiembrie 2011 16:13
Setari Cookie-uri