nu mai stiu cum sa procedez cu el!!viitor tatic,la primul copil...invatat sa faca orice-i cere cineva din familia lui...

dupa parerea cumatului tau, trebuia sa-i intelegi, ca doar muncisera toata ziua si n-au avut timp de facut mancare....
ok... dar de oua fierte, o rosie, un castravete, aia n-au auzit? ce le trebuia restaurant?
andracalin
Postat pe 24 Iulie 2009 23:52
nu te supara pe mine, dar eu cred ca tu insati trebuie sa te hotarasti mai intai ce vrei: vrei sa ramai cu el sau vrei o viata in care sa contezi si tu cu ceva. sincer, in momentul cand tu esti insarcinata si conteaza mai mult miste viitori insuratei, intreaba-te cat de mult vor conta ei cand va fi e gravida! si apoi, zici ca sotul tau s-a schimbat (in bine): cu ce? si ce sa il determine sa se schimbe cata vreme tu mereu ii accepti si ii ierti comportamentul? asta ai facu mereu si asta faci in continuare. el stie ca tu esti in stare sa pleci cu copil cu tot chiar esti in stare? mie sincer nu -mi dai impresia asta. iar faptul ca v-ati apucat de facut copil cand nimic nu se schimbase in comportamentul lui (ca doar, mai divortaserati o data...), ii intareste si lui convinfgerea ca intradevar nimic nu te mai poate face sa pleci. decizia e a ta, raspunsuri nu iti pot da altii...
pinicuta
Postat pe 26 Iulie 2009 21:23
banuiesc ca sotul tau isi ajuta familia pentru ca tine la ei, sau pt ca nu a reusit sa se desprinda de mami si de tati.
intreaba-l daca e asa si explica-i cum ca si pt tine e foarte importanta familia si ca e nevoie de cel putin doi pt a fi o familie, iar in curand veti fi trei, trebuie sa constientizeze pana la urma ca TU esti familia lui acum si cu bebe mic din burtica ta.Am patit si eu ceva asemanator cu tine insa el isi ajuta prietenii cu toate nimicurile, tin minte odata chiar m-a lasat cu ''cracii in sus'' si a plecat sa ii duca unui prieten o sticla cu benzina de parca ala nu putea sa ia un taxi sa se duca la peco sau nu avea mama sau tata sa il ajute, in fine peste toate tot el imi reprosa ca eu nu sunt sociabila.
Imi pare rau sa iti spun dara pana la urma el a devenit fostul meu sot, nu va doresc asta , pt mine familia e importanta dar capul sus si viitorul inainte, lumea nu incepe si nu se termina cu un barbat.
ella28
Postat pe 29 Iulie 2009 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mame singure 250 De la: lady_dy19 3 Noiembrie 2018 00:30
IMI POT VEDEA COPILUL DOAR PE UN CONT DE HI5...VOI ATI PUTEA ? 2 De la: GretaPopescu 30 Martie 2010 18:29
as avea nevoie de niste sfaturi 12 De la: lorrainee3 1 Noiembrie 2012 02:55
vaccin rh negativ 3 De la: ciprian_r 8 Aprilie 2010 10:59
Dragi mamici 1 De la: lucky83 8 Aprilie 2011 13:57
Setari Cookie-uri