va rog sa ma ajutati cat de repede

va rog sa ma ajutati cu o problema
astazi cam vreo 4 ore foarte tare m-a durut burta!
am fost la spital la urgenta ginecologie si de acolo doctorul care ma controlat mi-a zis k ar fi mai bine sa raman internata deoarece asa e posibil sa nu fac avort spontan!
acum mi-a trecut nu ma mai doare ...
as fi vruta sa ma puna la un ecograf pentru k sincer nu vreau sa pierd sarcina, acum am 13 saptamani... voi ce ziceti??? va rog sa ma ajutati si sa imi raspundeti cat mai repede posibil pentru k va zic sincer k eu ma cam tem
ale_micutza
Postat pe 4 Iulie 2009 22:21
a da... am uitat sa va zic k m-a pus sus pe masa "pe capra" sau cum se zice si mi-a pus aceea spatula inauntru sa ma largeasca si mi-a zis k dak nu vreau sa raman internata sa am grija aks k poate o sa imi curga sange k poate ma atins inauntru prea tare si o sa am hemoragie...
si mi-a zis k dak curge foarte tare atunci sa ma duc sa imi faca avort spontan si va zic sincer k eu nu vreau... adik mno... imi doresc copilul va multumesc si orice sfat astept de la voi
ale_micutza
Postat pe 4 Iulie 2009 22:24
Buna micuta sper ca te simti mai bine si ca nu ai facut hemoragie...dar te rog tine-ne la curent cu ceea ce s-a intamplat...multa sanatate...sa auzim de bine
HABIBTI
Postat pe 4 Iulie 2009 22:47
buna!eu am o fetita de un an.si cand am fost insarcinata cu ea in 3luni am avut tot asa niste dureri de burta ca niste contractii si nu prea puteam sa mai merg.l-am sunat pe doctorul meu ginecolog si mi-a zis ca pana a doua zi cand imi face programare de urgenta sa ma duc la un spital la camera de garda pt un contorl daca durerile insista,dar spre marea mea dezamagire nu au vrut sa primeasca alt doctor de la cabinet particular daca nu am avut trimitere si la spital era foarte aglomerat asa ca pana la urma tot la doctorul meu am ajuns intr-un final care nu mi-a facut control(nu m-a pu pe capra)doar ma palpat pe burta si mi-a facut ecografie pt ca asta conta cel mai mult sa vada cum este copilul.numai ca totul era in regula dar trebuia sa numai stau in picioare si sa fiu linistita sa nu depun efort.la 6luni am patit la fel si tot asa am fost dusa la spital si mi-au facut ecografie.parerea mea este ca trebuie sa iti faci si o ecografie sa vezi cum este bebe.sanatate multa si o sarcina usoara inocntinuare fara probleme.Domane Ajuta!
maria_serafim
Postat pe 4 Iulie 2009 23:33
cum adica,,as fi vrut...,, trebuia facut,ce fel de doctor e ala
crystina_kidz
Postat pe 5 Iulie 2009 01:46
poi hemoragie nu am avut..... si ma bucur enorm k e de bine
si da as fi vrut sa im faca si un ecograf dar el a zis k nu e necesar si numai daca raman internata imi face eu nu am vrut nici decum sa raman internata si este adevarata si treaba k am stat destul de mult in picioare si am fost cam nelinistita pentru k sunt destul de suparata k vineri sotul meu pleaca in strainatate pentru 4 luni de zile... poate k voi o sa ziceti k nu e mult dar niciodata nu am mai stat nici macar 24 ore separat si mai imi pun problema cum o sa ma descurc fara el???
ale_micutza
Postat pe 5 Iulie 2009 11:01
in primul rind o ecografie era facuta urgent,nu exista ca doctorul nu iti face decit daca ramii internata eventual ti-ar fi zis sa te interneze pe 2 3 zile sa te tina sub observatie si asta este cu totul alta treba.deci parerea mea ar fi sa-ti faci urgent o ecografiei si eventual dupa daca se insista ptr. internare sa accepti.si daca nu iti convine idea de a sta internata ar trebui sa o faci, pina la urma e vorba de copilul tau
alinakatt
Postat pe 5 Iulie 2009 13:43
sa va zic o veste... buna bineinteles...
am fost sa fac un ecograf si totul e ok.. astazi am 14 saptamani, am intrat in al doilea trimestru... si problema ce am avuto in weekend a fost din cauza caldurii de afara de aceea bbebe a meu din burtica se misca foarte tare incat pe mine ma durea... si l-am vazut azi la eco.... si se misca de numa numa... dadea din maini si picioare nu stiu de ce... oare nu incape acolo si de aceea???? in fine.... totul e ok si ma bucur...
m-am temut foarte tare sa nu mi se fi oprita sarcina multi pupici pentru voi si bebei
ale_micutza
Postat pe 7 Iulie 2009 12:15
Miscarile bebelusului sunt involuntare.
ninutza_kidz
Postat pe 9 Iulie 2009 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
carnea 34 De la: office_salinasusesi_ro 13 Martie 2010 10:28
bine v-am gasit forumistelor .DUPA CUM SE VEDE SUNT O INTRUSA LA VOI ACASA 31 De la: kidz007477 29 Martie 2010 11:55
mami intreaba 13 De la: cory_emy 2 Aprilie 2010 19:07
Sport pentru copii? 8 De la: garbo_379484 13 August 2013 18:55
greturi 14 De la: andre_david 31 Martie 2009 16:57
Setari Cookie-uri