DISPERAREEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!

DRAGI MAMICI,AM NEVOIE DE UN SFAT SI DE UN AJUTOR,MA GANDESC K POATE CINEVA MAI ARE SAU A AVUT PROBLEMA ASTA,AM UN BEBE DE APROAPE 7 LUNI ,NASCUT PRIN CEZARIANA,M-M SIMTIT BINE DUPA NASTERE,NU POT SPUNE K AM AVUT MARI PROBLEME INSA ACUM AM O PROBLEMA GRAVA!!!!!!!!!!!!SUNT DISPERATA SI AM NEVOIE DE SFATURI,AJUTOR............CRED K SUNT DIN NOU INSARCINATA,NU DAU DE DR MEA GINECOLOG SI POATE MA INDRUMATI CATRE ALTCINEVA,IDEEA ESTE DE FAPT AM IMPRESIA K SARCINA ESTE DESTUL DE AVANSATA IAR EU PSIHIC SI FIZIC NU SUNT PREGATITA PT ASA CEVA,MI-AM FACUT TEST DE SARCINA CARE A IESIT POZITIV INSA MENTIONEZ K PANA ACUM NU AM AVUT ABSOLUT NICI O PROBLEMA ,GREATA,VARSATURI-INSA LA PRIMA SARCINA AU FOST DE LA 2 LUNI 2 LUNI SI CEVA.CE SA FAC????????????????????O ZI INTREAGA AM SUNAT-O PE GINEOLOAGA MEA SI ARE TELEFONUL INCHIS,INNEBUNESC,OARE SE POATE FACE AVORT PE UTER ''TAIAT''?OARE DC SARCINA ESTE MARE(PESTE 3-4 LUNI)SE MAI POATE FACE CEVA?????????ASTEPT RASPUNSURI URGENTE SI PROMPTE K ALTFEL INNEBUNESC,NUMAI MIE MI SE POATE INTAMPLA ASA CEVA
mihamedlife
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:49
salutare!
hei,orice ar fi nu dispera!Eu zic sa te linistesti si eventual sa-ti mai faci un test!Esti din Bucuresti?
Zic ca daca chiar cateva ore in plus ti se par atat de importante cauta alt spital,alt ginecolog!Daca nu mai cumpara-ti un test si asteapta pana maine.
Oricum ar fi, nu e sfarsitul lumii,trebuie sa existe o solutie!Astept vesti bune,
Felicia Raduca
feliciaraduca
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:22
Buna, Pe dra mea o cheama Roxana Dragu este o persoana deosebita, si ti-o recomand cu mare caldura.Daca vrei nr dansei de telefon , contacteaza-ma.

Dana
usr_20885
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:28
salut...nu ma pricep la cezariene, eu am nascut normal..am un baietel de 7 luni si daca as fi in situatia ta as pastra copilul, dar eu iubesc foarte mult copiii; as pastra copilul, daca starea fizica mi-ar permite...Probabil te gandesti la cat de greu o sa iti fie cu doi copii...cat de greu ti-ar putea fi pana la urma urmei...?primul an ar fi mai greu, posibil sa nu iti fie greu deloc... Dar cand o sa vezi amandoi copilasii ca se joaca, si cand o sa te pupe, sau o sa te imbratiseze... o sa iti fie dragi si ai sa te bucuri ca l-ai pastrat..mai ales daca e cum spui, sarcina avansata...simt ca ma doare pe mine de bebelusul ala care acum se dezvolta...el deja este o viata, eu te rog sa te mai gandesti...pune pe un "cantar" rele si bune si decide tu...
anflo
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:41
E un sufletel nevinovat, si chiar daca acum nu pare, o mare bucurie. Nu renunta la cel mai de pret dar. Cunosc o persoana care a fost exact in aceeasi situatie( dar nu medicala), a facut avortul si nu este zi in care sa nu regrete. Esti binecuvantata si vei gasi puterea sa-ti ingrijesti puiutii. Felicitari !!!
anna_kidz
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:33
Ne tii la curent cu decizia ta? Nu te judecam, doar te sfatuim!
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 01:38
va multumesc tuturor,dr Dragu este si dr mea,cu ea am nascut si stiu k este o persoana deosebita ,insa nu stiam ce sa fac mai ales k la disperare cineva imi facuse o ecografie si imi spusese k am sarcina de 16 -18 saptamani si eram tare disperata ,nu stiam nimik despre asta,nu intelegeam cum am ramas insarcinata ,poate doar daca eram FECIOARA MARIA,ideea era k nu puteam sa ajung la cabinet la dr pt k nu imi raspunsese la telefon,si nu ma puteam deplasa la cabinet din cauza lui bebe,acum dp ce am facut o eco lucrurile s-au mai linistit,sarcina este multttttttt mai mica,mai am timp de gandire si se pare k nici nu stau lucrurile chiar foarte ok(mai am sangerari) asa kkkkkkkkkkk.......timpul le rezolva pe toate cum bine mi-a spus o prietena dp forum,oricum va multumesc tuturor ,sunt de acord k nimeni nu are de ce si cum sa ma judece ,niciodata nu am fost adepta sa ai un copil sau o familie si sa murim de foame,oricum ne chinuim cu locuinta....asa kkkkkkkkk,fiecare le stie pe ale lui,isi stie greutatile si sincer sa va spun la cat iubesc copiiiiiiii as face o echipa de fotbal dar nu infometati si sa nu am ce le pune pe masa,va voi tine la curent,va pup pe toate si ms pt sfaturi
mihamedlife
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:05
Ok. sper sa auzim numai de bine!
anflo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:08
mihamedlife, ce ai mai facut?
anflo
Postat pe 10 Februarie 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine urmeaza sa nasca in februarie 2010/ 6 De la: unica1 14 Ianuarie 2011 13:16
bebe misca prea mult 12 De la: pinicuta 10 Mai 2010 13:14
Medicamente pentru raceala in timpul sarcinii 3 De la: garbo_379142 30 Iulie 2013 22:45
Centru de pregatire prenatala 3 De la: zina03 3 Decembrie 2010 10:30
vaccin pt. rh negativ 43 De la: garbo261774 29 Ianuarie 2012 21:32
Setari Cookie-uri