bebelusi in avion

buna ziua am si eu o intrebare foarte importanta pt mine. baietelu nostru va face 3 luni in curand si va trebui sa parasim tara dar cu avionu .zboru va fi de 2 ore si 45 min dar acum ne gandim daca copilu va avea probleme in legatura cu presinunea din avion .poate pe moment nu va fi asa de grav dar pe viitor afecteaza aceasta presiune
astept niste comentari si niste sfaturi din partea celor care au fost in situati noastra si din partea celor in domeniu (doctori)
va multumesc
mora_maya_2005
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:53
buna.....si eu am zburat cu bebelina si nu am avut probleme. la decolare si aterizare i-am dat sa suga san sau sa bea ceai din cauza presiunii sa nu fie prea mare. zborul nostru a fost de 6 ore.la ducere a fost ok, a dormit pt ca am zburat noaptea dar la intoarcere a fost cam agitata din cauza copiilor care plangeau si faceau galagie si de cate ori adormea bebele meu,era trezit de ceilalti.

cand se mai plictisea ma ridicam si ma plimbam cu ea,la toaleta au masa speciala pt schimba bebeii, asa ca nu au fost probleme.

poate ai noroc si nu e avionul asa de plin si cum s-au inchis usile te muti cu bebele singura ca sa fii mai linistita.

te pup, zbor placut si stai linistita ca e ok.

horobeanu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cearcane la copii 1 De la: ariana 29 Noiembrie 2009 14:12
Urinal acut in timpul sarcinii 1 De la: kidz002476 20 Octombrie 2009 09:57
Topic: Offtopic ! 1884 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:50
durere de masea de 2 zile si alaptez ce calmant potsa eau ca sa si unflat 1 De la: garbo254435 12 Decembrie 2011 22:24
Hainute de bebe 0-12 luni la preturi modice 1-9 lei 2 De la: adelaeu 3 Februarie 2011 09:44
Setari Cookie-uri