anticonceptionale sau sterilet?

buna, am o mare dilema...anticonceptionale sau sterilet? am doi copii si nu mai doresc sa raman insarcinata, drept urmare trebuie sa apelez la o metoda contraceptiva. medicul ginecolg mi-a recomandat steriletul mirena...totusi cred ca nu doresc sterilet. mai degraba doresc sa apelez la anticonceptionale. cele care sunteti in situatia mea, ce ati ales? multumesc!
felideni
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:19
buna...eu folosesc anticonceptionale de cand nu mai alaptez...sunt f multumita de ele si eu le folosesc de ceva ani...bine ca am facut si pauze cand era sotul plekt in voiaj si o pauza de vreo 8 luni inainte sa raman insarcinata...cel mai bine mergi la ginecolog sa-ti recomande ce anticonceptionale ti se potrivesc..nu l-e lua asa la nimereala...pupyci...
deliarebecca
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:25
eu-prezervative: anticonceptionale am luat ani de zile (vreo 5 ani cred, pt caderea parului, diane se chemau, mi le-a dat dermatologul), si pe urma aveam dureri de spate. sterilet in orice caz nu mi-as pune. deci eu raman la varianta clasica: prezervative.
ruschita
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:30
si de prezervative ce zici?
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Martie 2009 13:40
am anteles ca anticonceptionalele dauneaza ficatului,si eu am luat cam 3 ani anticonceptionale si aveam an toata dimineata dureri de stomac cu toate ca mi-au fost recomandate de medic
silviatatu
Postat pe 31 Martie 2009 14:40
an concluzie ce este mai bun;steriletul sau anticonceptionalele?ca si eu sunt an dilema.anca nu m-am anbolnavit dar nu va mai dura mult si trebuie sa iau o decizie
silviatatu
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:41
silvia eu zic sa vorbesti cu medicul tau ginecolog am o prietena care are un bebe de 4 ani iar acum e insarcinata cu al doilea bebe a avut sterilet si l-a scos si a ramas insarcinata dupa 5 luni (asta la indicatiile medicului ca daca era dupa ea ramanea din prima luna )acum asteapta cu nerabdare sa vada ce e urmatorul bebe pupici si multa sanatate
SEBY1YEAR
Postat pe 4 Aprilie 2009 12:53
mersi de raspuns oricum eu nu mai vreau alt bebe ma opresc la doi.oricum urmeaza sa merg la un control si voi cere si sfatul medicului an legatura cu ce voi face si sigur voi avea si raspunsul care cred ca va fi cel mai bun pt mine.vasilica ce a mai facut sora ta?l-a botezat pe cel mic?ast vesti
silviatatu
Postat pe 4 Aprilie 2009 21:49
duminica asteptam cu nerabdare sa-l crestinam ne-am intalnit ieri prin parc cu el este micut si scumpic parca nu-mi vine sa cred ca si sebi era asa micut...sebi a mers singurel de manuta nu a mai vrut in carut si nu mai putea de drag ca mai erau si alti copii abia astept sa mai iesim si azi
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
job dupa perioada de crestere copil!!! 46 De la: tudor_claudia 20 Aprilie 2010 11:33
Buna ziua 4 De la: Adriana_Constantinescu_3 15 Aprilie 2017 12:32
banii pentru mamaicii 9 De la: lumi_store 15 Noiembrie 2009 13:27
tot eu sunt,nu doream sa-l trimit mesajul,dar nu-i nimic. 22 De la: alfheim 24 Mai 2011 12:12
concediu de maternitate! 109 De la: kidz000837 26 Ianuarie 2010 11:28
Setari Cookie-uri