programul gradinitei?

dragi mamici

aveti copii care merg la gradinite de stat?
ce parere aveti despre programul acestora?
in cazul meu, am fost anuntata abia ieri ca programul gradinitei la care merge fiica mea, este doar pana la ora 5 dupa amiaza... dar programul meu la serviciu este tot pana la ora 5?
ce putem face in cazul asta? angajam bone?..nici asta n-ar fi o solutie usoara pt mine deoarece gradinita este destul de departe..deci ar trebui ca bona sa aiba permis auto..etc:))..si sa nu mai vb despre salariile pe care le cer bonele...
am incercat de ieri incoace sa caut o alta gradinita mai aproape de casa macar..chiar daca ar avea acelasi program, insa se pare ca toate sunt pline
sunteti si voi intr-o situatie similara? ce se poate face in cazul asta?
dati-mi niste idei va rog....
merci:)
adriana_m_2005
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:07
buna! am fost si noi in situatia voastra si am rezolvat problema cu o tanti de serviciu de la gradinita. ea nu pleaca acasa asa repede ca educatoarea, ramane sa faca curatenie... si atunci poti sa o rogi sa se uite la copilul tau pana ajungi dupa el (depinde cat timp iti ia pana ajungi la gradi de la munca).
felideni
Postat pe 17 Septembrie 2008 12:45
Draga mea bona este un lucru costisitor mai bine o duci la gradinita. Dar de fapt daca ți permiți sa angajezi o bona este OK. Asa cum spunea și Feri poți sa rogi pe cineva de la gradiniț sa mai stea cu fetița pna ajungi tu și binenteles esti și tu draguta cu persoana respectiva caci acum nimeni nu mai face nimic gratis doar traim n Romnia.Am și eu un biețel de 2 ani și 3 luni si suntem la o cresa de stat dar programul nostru este de la 6-18. Bafta. n ce sector stai?
alex2007
Postat pe 8 Februarie 2010 07:51
"Sanatate, mai presus de toate"
Salina artificiala deschisa in localitatea Sag, judetul Timis, functioneaza zilnic intre orele 10.00 - 23.00
Adresa: Sag, Strada 11, nr 60 (ARENA SPORT)
Programari si informatii:
Telefon 0752.113.512 intre orele 10.00 - 20.00
salinasag@ymail.com
www.salinasag.ro

Salinoterapia (aerosolii saline), cu ajutorul carora sunt tratate diverse afectiuni, in principal afectiunile respiratorii: astm, bronsite, infectii respiratorii, faringite, hipertiroidism sau chiar sa ne relaxam din stari de oboseala sau nevroze. Recomandat copiilor proaspat intrati in colectivitate(cresa, gardinita) ajutind la eliminarea mucozitatii si tusei.
Salina poate gazdui 8 persoane pe sedinta si 4 copii sub 6 ani. Dupa terminarea sedintei oxigenarea incaperii este efectuata timp de 10 minute. Cele 14 tone de sare naturala de la salina Tg. Ocna asigura un climat de salina, natural si eficient.

TARIFE
Copii (maxim 12 ani) - 8 RON / sedinta
- abonament 10 sedinte - 80 RON (la plata integrala primiti 2 sedinte GRATUIT)
Adulti - 10 RON / sedinta
- abonament 10 sedinte - 100 RON (la plata integrala primiti 2 sedinte GRATUIT)
O sedinta de terapie dureaza 45 minute. Este recomandata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de 5-6 luni.
salina_sag
Postat pe 18 Februarie 2010 22:09






















office_salinasusesi_ro
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:59
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmar 14 De la: Kiki_Mic 10 August 2009 10:49
TRATAMENTE HOMEOPATE 5 De la: julita79 11 Februarie 2009 23:13
camera copilului 1 De la: tannia81 2 Februarie 2010 15:16
mamicile - intre stresante si indiferente.... 34 De la: office_salinasusesi_ro 20 Martie 2010 08:43
Angajez Bona 20 De la: alfheim 6 Octombrie 2011 16:31
Setari Cookie-uri