vi se pare cunoscuta??

buna tuturor,
e prima data cand scriu pe acest forum, de fapt e prima data cand scriu pe un forum...
povestea mea e poate una banala..sau cel putin f des intalnita...
sunt casatorita de 6 ani...dar suntem impreuna de 7,
din partea mea nu a fost iubire la prima vedere cum a fost din partea lui C.; ideea este ca e un om extraordinar, are 29 de ani,m-a iubit mereu si ma iubeste si acum...mi-am dat seama de acest lucru din gesturile lui de afectiune, surprizele frumoasa pe care mi le facea...florile pe care mi le aducea fara motiv, grija fata de mine, faptul ca ma punea pe primul loc mereu....si mult mai multe..e o carte intreaga, va spun...dar nu vreau sa va plicitsesc...ideea e ca intr-o zi mi-a spus ca m-a inselat.....si nu o data ci de doua ori cu doua persoane diferite...mai intai a fost o aventura la birou, a doua oara prietena mea..cu care aflu de fapt ca erau de cateva luni impreuna....vi se pare cunsocuta situatia??
in fine,am ajuns sa ne racim...nu mai aveam relatii intime...se gaseau mereu motive sa iasa in oras sau sa stam foart mult la acesti prieteni numai ca sa fie ei doi aproape, sincer, ceva simteam dar se ascundeau f bine, fiind si colegi de birou..va dati seama. La mine in suflet s-a rupt tot..pt ca niciodata nu fusese o iubire extraordinara, ere iubire din respect, afectiune si daruire....dar nu pasionala sau la fel ca si a lui, dar oricum eu l-am iubit si asa..si nu l-am inselat nicodata.
Dupa un timp, despartiti fiind dar nu si oficial, am inceput sa ies cu o cunostinta comuna cu care mai sunt si acum, de care nu stiu ce sa zic...poate e ceva temporar,dar si cu sotul meu pastrez legatura stransa...el e plecat in anglia, si vorbim f des..si f deschis. Mai rau e ca stiu cum poate el sa ma iubeasca si stiu ca regreta enorm...dar eu ma simt atat de rece...

ce as putea sa fac??
minunina
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:27
eu zic sa iti cauti fericirea in alta parte , chiar daca se poarta frumos cu tine tu nu vei fi niciodata implinita si fericita pentru ca nu-l iubesti . cel mai bine e sa ramaneti prieteni.
stefaniaplesa
Postat pe 29 Octombrie 2008 01:18
Draga minunina te asigur ca si daca nu era excesiv de sincer, si dupa umila mea parere rau a facut ca ti-a spus, tot aici cred ca ati fi ajuns.Oricum ai fi simtit, ai fi aflat, ceva,ceva se intampla.Si mai bine mai devreme decat mai tarziu.
Esti mult prea tanara ca sa suferi.Asa ca cu cunostinta, cu altul, refa-ti viata.
Eu am avut tot timpul suspiciuni in ce=l priveste pe sotul meu, am si acum, (dar nu mi le mai manifest)dar el niciodata nu a recunoscut nimic.E criminal de naspa.Crede-ma.Suntem mai straini ca niciodata.De o buna bucata de timp m-am mutat in alt dormitor.Alte intimitati? rate la banca, facturi, copii, meditatii, o nunta, un botez si cina pe care ma fortez sa o luam impreuna chiar daca il astept cateva ore namancata. Il astept de la serviciu, ca daca ar pleca hai-hui prin oras, nu as face-o. BAFTA>

Postat pe 11 Decembrie 2008 16:51
poza din profilul meu copii mei sunt cel micut,sotul meu si cel mare de pe margine,ceilalti doi sunt nepotii
davidiana
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:41
De la: davidiana, la data 2009-10-26 14:41:03poza din profilul meu copii mei sunt cel micut,sotul meu si cel mare de pe margine,ceilalti doi sunt nepotii
Felicitari pt familie! dar ce legatura are asta cu subiectul de mai sus ? scuze dar sunt putin nelamurita

Postat pe 26 Octombrie 2009 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SPRE LONDRA VIA AEREO!!! 4 De la: yavrum 19 Octombrie 2008 22:33
Sandra, artista adolescentei mele...Cea mai buna melodie..."Maria Magdalena". 2 De la: garbo062513 21 Octombrie 2009 09:27
DECLARATIE 76 De la: garbo_19362 5 Iunie 2014 14:55
probleme la cuptorul cu microunde 24 De la: eu_geminy 18 Octombrie 2011 23:38
sfintii 40 De la: ingerasulluptator 3 Noiembrie 2011 23:10
Setari Cookie-uri