solidaritate in familie

ni se spune ca in Romania ,exista solidaritate in familie.deci aceste masuri luate de guvern,putem sa ni le suplimentam in familie,intre noi.dar in familie exista oare surplus?sa vedem;cum sa ajute tinerii pe batrani sau invers?tinerilor le scade salariul,mamelor le taie si din ajutorul pt copil,studentilor le taie din ajutorul pt camin,pensionarilor le taie din pensie,de someri nu mai vorbim.acum stau si ma intreb ,cine pe cine sa ajute si cu ce,caci toata familia intra in procedura;"TAIE"?
alexxandra
Postat pe 18 Mai 2010 18:14
cuvantul asta, "solidaritate", dupa cum spuneam si mai devreme, imi face deja parul... a capatat in asa de scurt timp 100 de sensuri, unul mai negru decat celalalt! in Romania NU exista solidaritate! decat in cazul in care, pentru un timp, suntem uniti de aceleasi interese, de cele mai multe ori egoiste, de multe ori meschine!
si asta o spune un suflet pana mai ieri patruns de patriotism :(
moniq_
Postat pe 18 Mai 2010 18:26
Aleha, eu te-as ruga, expres, sa stai departe de blogul meu!
Nu de alta, dar nu am nevoie nici de aberatii nici de plagiat, cu atat mai putin de copy/paste!
Si apoi nici nu-mi plac oamenii care dupa ce dau cu bata si scuipa, pupa in acelasi loc! Nu vorbim aceeasi limba, nu facem parte din aceeasi categorie de oameni, nu avem nimic in comun!
Este locul meu virtual, societatea mea virtuala si nu te vreau in ea!
panty_C
Postat pe 18 Mai 2010 18:30
De la: pantera_neagra, la data 2010-05-18 18:30:31Aleha, eu te-as ruga, expres, sa stai departe de blogul meu!
Nu de alta, dar nu am nevoie nici de aberatii nici de plagiat, cu atat mai putin de copy/paste!
Si apoi nici nu-mi plac oamenii care dupa ce dau cu bata si scuipa, pupa in acelasi loc! Nu vorbim aceeasi limba, nu facem parte din aceeasi categorie de oameni, nu avem nimic in comun!
Este locul meu virtual, societatea mea virtuala si nu te vreau in ea!




cred ca gresesti.nu stiam despre cine este vb.era in alta lista,mi-a placut ce scria,si am facut un comentariu.repet nu stiam cine este.esti bagata pe public.de aceea cand am comentat la altcineva,citind subiectele am ajuns si la acest blog.si doar am comentat.sigur ca nu am retinut blogul,sper sa nu il mai nimeresc,dar de ce nu iti bagi privat.imi cer scz,daca am apreciat ce ai scris.nu aproba comentariul meu.insa abtine-te cu judecarea altora,caci exact cum spui tu chiar nu facem parte din aceeasi categorie de oameni,ai facut dovada acum .nici nu ma asteptam la tine sa folosesti asemenea vocabular.dar e problema de aceea deosebire.chiar nu vb aceeasi limba,chiar daca nu stii pe cine ai refuzat.este doleanta ta ,ti-o respect pt ca am caracter .discutia despre acest subiect se opreste aici,sper de ambele parti.eu pastrez pt mine ,tu pastrezi pt tine.imi cer scz ,dar nu stiam cine este.sper ca este deajuns.
alexxandra
Postat pe 18 Mai 2010 19:27
scuze ca ma amestec..dar Alexandra cand iti place ceva se citeaza , respectiv se pun ghilimele..su numai dupa ce in prealabil ai cerut permisiunea acelui user de a-l cita. eu intotdeauna cand citez pe cineva scriu inaintea textului CITEZ :,,:::::::::::::::::::"
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 19:33
whatever, eu mi-am exprimat dorinta si sper sa fie suficient!

Reyya, don't bother!
panty_C
Postat pe 18 Mai 2010 19:34
De la: moniq_, la data 2010-05-18 18:26:52cuvantul asta, "solidaritate", dupa cum spuneam si mai devreme, imi face deja parul... a capatat in asa de scurt timp 100 de sensuri, unul mai negru decat celalalt! in Romania NU exista solidaritate! decat in cazul in care, pentru un timp, suntem uniti de aceleasi interese, de cele mai multe ori egoiste, de multe ori meschine!
si asta o spune un suflet pana mai ieri patruns de patriotism :(



draga mea ,nu vb despre solidaritatea din Romania.sigur ca nu exista,iar aceasta expresie devine deja enervant de falsa.in fiecare zi am iesit in strada,datorita si uneia dintre functii.si am ramas siderata de unele discutii politice in mass-media;'solidaritate in familie".deci putem sa taiem din toate veniturile,crede guvernul,deoarece la noi este impamantenit ajutorul rudelor in familie.de parca nu intreaga familie indiferent de varsta,nu se gaseste in aceeasi situatie,sub bisturiul de venituri,al guvernului.dar probabil ca Boc se crede la nunti ,botezuri sau inmormantari.
alexxandra
Postat pe 18 Mai 2010 19:38
De la: reyya, la data 2010-05-18 19:33:12scuze ca ma amestec..dar Alexandra cand iti place ceva se citeaza , respectiv se pun ghilimele..su numai dupa ce in prealabil ai cerut permisiunea acelui user de a-l cita. eu intotdeauna cand citez pe cineva scriu inaintea textului CITEZ :,,:::::::::::::::::::"




ai dreptate.insa era vb de altceva.nu am citat pe nimeni.multumesc ,daca ma citeai cu atentie observai,ca atunci cand citez pun si ghilimnele.restul nu e o problema publica.multumesc insa pt informatie.
alexxandra
Postat pe 18 Mai 2010 19:45
ghilimelele se pun asa : "Victor", "medic psiholog", "colegii mei academicieni din America" ... etc. Ca doar nu comunicam non-verbal..
Capisci?
anakin
Postat pe 18 Mai 2010 21:26
Doara
Postat pe 18 Mai 2010 21:28
De cate ori se pomeneste de solidaritate in parlament este vorba de fapt,despre solidaritatea de care tebuie sa dam dovada noi-oamenii de rand...e vorba de mesajul subtil,,acceptati sa va fie taiate lefurile si toate cele ,ca noi cei din parlament nu putem trai cu putin"
Reactia mea...da-mi doamne o mitraliera si teleporteaza-ma la palatul parlamentului
evasweet
Postat pe 24 Mai 2010 19:04
pai fara mitraliera si teleportare nu poti?

hai ca se poate!
panty_C
Postat pe 24 Mai 2010 19:08
sora_ilsi
Postat pe 24 Mai 2010 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotie,mama....soacra! 37 De la: anasiana 12 Decembrie 2013 09:57
Mucegai , Igrasie 3 De la: Isac_Laurentiu_1 3 Aprilie 2013 13:56
La cat timp trebuie sa mănânce un bebe de 5 luni? 2 De la: garbo_457525 14 Noiembrie 2016 02:17
mama toxica!? 9 De la: garbo_1663 23 Martie 2014 20:08
Cumnati si socrii 18 De la: garbo_13899 14 Iunie 2013 16:16
Setari Cookie-uri