hpv

am avut hpv si imi e teama sa nu reapara asa ca as vrea sa aflu cateva pareri.please
kity91
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:58
yanyacharberet
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:59
Cu sau fara tratament, HPV ramane cantonat in organismul uman....asiiia ca vb prostii
nazirra
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:17
De la: nazirra, la data 2009-11-04 16:17:00Cu sau fara tratament, HPV ramane cantonat in organismul uman....asiiia ca vb prostii
asta stiu.m-am informat dar unele persoane spuneau ca la4-5 luni dupa cauterizare a reaparut.cauzele sunt multe.m-i sa spus ca daca ai sistemul imunitar slabit poate sa reapara.
kity91
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:33
sa inteleg ca ai avut veruci...in zona genitala pe care le ai cauterizat???????un papanicolau ai facut?????est testul care ti spune clar daca ai sau nu....il poti face la orice cabinet ginecologic!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:38
da am facut si zilele astea primesc si rezultatele.verisoara mea a avut hpv acum5 ani si dupa 2 ani a fost diagnosticata cu cancer de col uterin.dupa ce a facut papanicolau i s-a spus ca are o tulpina cancerigena ceva de genul asta.nu mai tin minte
kity91
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:47
imi pare sincer rau....oricum se trateaza...daca l iei din timp.....
nazirra
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:50
da dar nu inteleg de ce nu se face o campanie.mai ales in scoli,licee...medicul de la clinica unde am fost tratata mi-a spus ca numai intr-o zi a avut 10 cauterizari dar majoritatea persoanelor habar nu au ce inseamna hpv.eu stiam de la verisoara mea si m-am ferit dar am avut incredere oarba in iubitul meu.am indurat multa durere pt ca imi tot aparea si am facut4 cauterizari,la ultima aproape am lesinat si eu suport f.bn durerea.partea proasta este ca dupa2 luni de la cauterizare mi-a aparut o rana deschisa de3mm probabil din cauza ca sa insistat pe acea zona.si rel sexuale nu am mai avut
kity91
Postat pe 4 Noiembrie 2009 17:06
s a facut mami ...vaccinul se numeste silgard....da prima data trebuia sa stii ca trebe tu sa te protejezi!!!!!dar fii optimista!!!!!nu i tirziu nici acum....dute la medic!!!!curaj!!!!
nazirra
Postat pe 4 Noiembrie 2009 17:09
De la: kity91, la data 2009-11-04 17:06:01da dar nu inteleg de ce nu se face o campanie.mai ales in scoli,licee...medicul de la clinica unde am fost tratata mi-a spus ca numai intr-o zi a avut 10 cauterizari dar majoritatea persoanelor habar nu au ce inseamna hpv.eu stiam de la verisoara mea si m-am ferit dar am avut incredere oarba in iubitul meu.am indurat multa durere pt ca imi tot aparea si am facut4 cauterizari,la ultima aproape am lesinat si eu suport f.bn durerea.partea proasta este ca dupa2 luni de la cauterizare mi-a aparut o rana deschisa de3mm probabil din cauza ca sa insistat pe acea zona.si rel sexuale nu am mai avut


S-au facut campanii, exista vaccin, exista medici ginecologi care pot informa corect pacientele, insa lumea nu vrea sa fie informata. Toti se trezesc sa se planga tocmai cand dau de boala
Summer_
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:41
De la: kity91, la data 2009-11-04 15:58:31 am avut hpv si imi e teama sa nu reapara asa ca as vrea sa aflu cateva pareri.please

hpv este un virus ce apare pe fondul unei imunitati scazute. poti avea hpv fara sa ai papiloame. uneori nici testul papanicolau nu e relevant: rezultatul poate fi ok, iar tu sa ai hpv. daca e tratat din timp nu se ajunge la cancer de col. tratamentul are in vedere in principal cresterea imunitatii, astfel virusul va fi anihilat de catre organism. sunt persoane care au avut hpv cu risc crescut de cancer, dar dupa 2 ani de tratamente ptr imunitate analizele au confirmat absenta virusului. sunt multe de spus despre acest virus. cred ca cel mai important este sa te protejezi. si inca ceva: barbatii sunt purtatori fara a fi afectati de virus. daca vrei alte informatii mai concrete ma poti intreba, si te voi ajuta in limita cunostintelor mele. sanatate!!
laponaenigel
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:04
daca vrei un tratament eficient, contacteaza-ma... 0757 986 986 magdalena_filip@yahoo.com
FMeg
Postat pe 5 Ianuarie 2010 08:40
80%din populatia activa sexual are hpv.virusul exista in organim dar se manifesta doar in momentul scaderii imunitatii.se manifesta atat pin papiloane sau negi, cat si prin leziuni la nivelul colului uterin.sunt mai multe tulpini de hpv,cu risc mai mic sau mai mare de a dezvolta cancer.
poti avea virusul hpv cu grad oncologic ridicat, dar sa nu ai probleme. este cazul meu, deci vorbesc din experienta.sanatate
laponaenigel
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:59
Voi ce ziceti ?! http://www.almeea.com/conspiratia-virusului-hpv-vaccinul-gardasil-este-doar-o-farsa/
anndrreead_sexygirl
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:22
Majoritatea femeilor infectate cu virusul HPV sunt capabile sa-si elimine complet virusul, iar pe termen lung starea lor de sanatate nu va fi afectata. eu fiind in aceasta situatie, nu pot decat sa fiu de acord. sanatate
laponaenigel
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:14
Buna ziua tuturor doamnelor si domnisoarelor.Sunt noua pe aici.As dori sa stiu care sunt simptomele care apar din cauza HPV....
doruka2006
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:27
De la: doruka2006, la data 2010-01-17 14:27:54 Buna ziua tuturor doamnelor si domnisoarelor.Sunt noua pe aici.As dori sa stiu care sunt simptomele care apar din cauza HPV....

manifestarile hpv-ului pot fi atat papiloamele (negi), in special la nivel genital, cat si leziuni la nivelul colului uterin, ce sunt evidentiate in urma testului papanicolau.
laponaenigel
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:29
buna ! eu am un neg la nivel genital vechi de 16 ani . l-am facut la primul meu contact sexuual cu sotul meu , care la vremea aia era plin de asa ceva . eu fiind la prima mea experienta atunci , habar n-aveam de asa ceva . la vremea aceea i-am cauterizat pe amandoi dar mai apoi unul mi-a reaparut .mai este si azi . de atunci au trecut 16 ani si am doi copii . negii n-au mai aparut in zona genitala (doar unul ), insa m-am umplut pe gat de mici alunite d-alea diforme , iesite in afara ..am uitat cum le spune . sicera sa fiu , nu mi-am facut nici un papanicolau si am aproape 40 de ani , insa n-am nici o manifestare neplacuta . oricum sex nu mai fac de vreo gramada de vreme caci sunt in divort acum si nici nu am chef de asa ceva . imi tot spun ca trebuie sa fac si colegele imi spun cum de nu mi-am facut pana acum , si m-am decis sa mi-l fac .adica o sa mi-l fac . dar sunt convinsa ca nu e nimic . sper . sanatate
sentimentala
Postat pe 22 Ianuarie 2010 20:22
"alunitele diforme" cum le spui tu, se numesc nevi...in general se face o analiza, sa vezi de ce natura sunt si apoi pot fi cauterizate.
Ines
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:05
iti recomand isoprinosine pentru HPV,creste imunitatea organismului, omoara virusul .este f bun
ellyse83
Postat pe 5 Martie 2010 12:46
Buna ziua!Ma adresez doamnelor sau domnisoarelor care au avut sau au HPV.Mi-au aparut 2 protuberante purulente in zona genitala...nu stiu de ce.Am o viata sexuala activa,insa nu am observat negi sau bubite la partenerul actual.Poate fi vorba de HPV sau ceva infectie ?
doruka2006
Postat pe 22 Martie 2010 17:17
De la: doruka2006, la data 2010-03-22 17:17:58Buna ziua!Ma adresez doamnelor sau domnisoarelor care au avut sau au HPV.Mi-au aparut 2 protuberante purulente in zona genitala...nu stiu de ce.Am o viata sexuala activa,insa nu am observat negi sau bubite la partenerul actual.Poate fi vorba de HPV sau ceva infectie ?

parerea mea este ca nu e vorba de hpv. din ceea ce descrii ma gandesc la herpes genital. oricum trebuie sa mergi urgent la dermatolog, pentru consult, acum cat ai acele protuberente, ptr ca e posibil ca ele sa dispara. deci mergi la dermatolog, la urgente, nu sta nici macar ptr a ti se face programare. sanatate!
laponaenigel
Postat pe 23 Martie 2010 16:14
buna:) sunt incantata ca se poarta o discutie ca acesta si sfatul orcareia dintre noi este unul bun, dar eu recomand mergi la doctor, un conslt manuntit iti va da cele mai corecte raspunsuri. si eu am hpv, astept acum rezultatele genotiparii, insa fii linisstita orice se rezolva mai ales daca tu iti impui asta.urmezi tratamentul dat si cu putina autosugestie sunt sigura ca o sa treci repede peste. numai bine!
mav_maya
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:47
mav maya, imi pare rau sa aud ca ai un astfel de diagnostic, prezumtiv inteleg, sper ca genotipajul sa indice cel mult un tip inofensiv al hpv-ului. sa ne spui cum ies rezultatele. noi vom fi alaturi de tine.
laponaenigel
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:35
Buna! Cum se ia acest isoprinosine? Ca nu am inteles de pe prospect. eu am un condilom pe col si tulpina 16. Ms
garbo120145
Postat pe 20 Mai 2010 12:12
2 pastile de 3 ori pe zi, pana cand apar rezultatele pozitive, dupa care se reduce doza la 2 pe zi. insa cel mai bine ar fi sa-ti prescire medicul doza in functie de gravitatea si organismul tau. bafta!! si nu disperati: e un virus ce poate fi anihilat!!
laponaenigel
Postat pe 24 Iulie 2010 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am scapat de operatie de hemoroizi 66 De la: elodia 28 Martie 2011 20:13
10 $ (36 RON) reducere >> suplimente naturale 0 De la: 29 Octombrie 2012 19:00
caut activitate 2 De la: europroiect2007 28 Noiembrie 2010 00:04
madalina 24 De la: Kid0 6 Februarie 2010 00:15
Pt cresterea parului foloseste ulei de nuca de cocos 100% natural ...face minuni ! 12 De la: garbo_489454 17 Mai 2018 14:34
Setari Cookie-uri