A trecut un an...si m-am indragostit

Buna, povestea mea este una care ma deruteaza la fiecare pas.
In urma cu exact un an am "cunoscut" un baiat, coleg de servici. Pe vremea aceea eu eram implicata intr-o relatie foarte serioasa, cu planuri marete de viitor. Toate bune si frumoase, pana cand intr-o zi de toamna acel cineva mi-a marturist ca s-a indragosit de mine. a fost un soc pentru mine, pentru ca ajunsesem sa ne cunoasteam foarte bine, la servici ne completam reciproc. De aici pana la incepe sa ne vedem destul de des nu a fost decat un pas. Au fost clipe de neuitat, care mi-au tiparite in memorie. Timpul a trecut, a urmat o pauza de 2 luni in care nu am mai stiu nimic unul depre celalalt, timp in care eu m-am despartit de prietenul meu si am decis sa reluam legatura. Insa aici a aparut o ruptura, a fost un soc pentru mine, atunci cand el mi-a marturist ca in acea perioada de liniste si-a impus sa stearga cu burelete tot ceea ce simtea pentru mine. Cu toate astea am continuat sa ne vedem, nu la fel de des si mai mult la insistentele mele. A trecut un an de cand a inceputu totul intre noi, iar eu pot spune cu mana pe inima ca m-am indragostit nebuneste de el. Il vreau langa mine, mai mult decta orice pe lume, insa de multe ori ma lovesc de refuzul lui de a ne vedea, de a-mi raspunde la mesaje.Momentele in care suntem impreuna sunt extraordinare si nu as vrea sa se mai sfarseasca.De cateva ori mi-am promis ca nu o sa il mai caut, ca o sa incerc sa il uit, insa nu pot sa nu il caut, sa nu il vad.
Tot ce vreau este sa fiu cu el, insa nu stiu ce metoda sa aplic pentru a-l determina si pe el sa fie cel de acum un an, indragostit de mine nebuneste, capabil sa renunte la orice si oricine pentru a fi cumnite.
Am nevoie de un sfat si va multumesc!
garbo044547
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:46

poate...prea te'ai oferit tu pe tava??
fleur_de_lis
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:49
Sa stii ca am momente cand si eu imi pun intrebarea asta. Chiar nu stiu ce sa zic. Initial nu a fost atat de usor pentru nici unul din noi, avand in vedere situatia care era la acel moment. Insa acum lucrurile s-au schimbat radical. Si ceea ce ma deruteaza si mai mult este faptul ca nu stiu ce mai simte el pentru mine, nu am acceptat nici o secunda ideea ca sentimentele lui pentru mine s-au schimbat...
garbo044547
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:01
iti spuun precis...da n-ai ce sa-i faci atunci cand iubesti! numai ca el nu te iubeste mai daca il deranjeaza asta! are o gandire imatura si poate e putin iresponsabil si ii e teama sa isi asume! dret pentru care are preferinte doar pentru aventuri....
fleur_de_lis
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:10
daca ti-a zis ca a sters cu buretele totul,de ce iti mai pui intrebari aiurea-n tramvai?

retrage-te la timp,astfel o sa ai de lucru cu self esteem-ul ala si e naspa rau de tot...

iasomia
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:45
In legatura cu faptul ca ii e frica sa se implice intr-o relatie, cred ca ai dreptate. Am avut odata o discutie pe tema asta si mi-a spus ca nu este pregatit, dar de atunci a trecut destul timp, iar lucrurile intre noi deja au mers destul de departe. Nu stiu daca o pot clasifica ca o aventura, pentru ca dureaza de un an totul, si suntem numai noi doi. Problema e ca nu stiu cum e mai bine sa ma comport. Ti-am zis mi-am propus de nenumarate ori sa nu il mai caut, sa nu mais tiu nimic de el, si totul dureaza cateva zile, dupa care doru de el ma impinge sa il sun. De exemplu a fost plecat in concediu 2 sap, perioada in care nu ne-am vorbit deloc, insa in momentul in care a ajuns acasa, el a fost cel care m-a cautat. Oare ar fii mai bine daca nu l-as mai cauta o perioada sa vad cum ar reactiona? Dar tin prea mult la el, imi e greu...
garbo044547
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:47
mda...

o sa te tot caute,in fond cararile batute sunt cele mai comode..

merita sa lupti,daca ai pt cine,insa...iti trec anii...
iasomia
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:49
Sunt constienta ca anii trec si din pacate in defavoarea noastra. Insa chiar nu stiu incotro sa o apuc..Pe de o parte m-as retrage din batalia asta, pentru ca de multe ori am impresia ca doar eu lupt pentru noi doi, insa tin prea mult la el. Pe de alta parte am zis sa las timpu sa le rezolveze pe toate, insa e al naibii de greu. Iar el sunt convinsa ca s-a invatat asa, stie prea bine ceea ce simt eu pentru el, s-a invatat cu mine, eu cu el. Uneori am impresia ca efectiv ne complacem in situatia asta, si nici unu nu avem curajul sa decidem ce vrem de fapt unu de la altu
garbo044547
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:43
fata,

indragostit de tine nebuneste,cum a fost, nu o sa mai fie.

eu zic sa renunti, si sa cauti altul,sunt atatea sufletele dornice de dragoste pe pamantul asta...

daca nu iti baga faza cu "s-a terminat",mai mergea..
si apoi,ce atat chin?

eu nu va inteleg,pe cuvant...
iasomia
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:58
iasomio,

asta e ca faza aia cu "fericiti cei saraci cu duhul"... ca ailalti despica firu-n patru... io ma recunosc in categoria care caut cuvinte pe sub cuvinte... sau asa faceam. in ultima vreme chiar daca le mai caut, le ignor. cred ca ma ramolesc, nu mai am creierul prea agil...

ca pana la urma si ala care si-a impus sa stearga cu buretele ar trebui sa stearga nu sa rescrie peste... dar ma rog. oricum, draga 4547, eu te sfatuiesc sa iei lucrurile ca atare. daca tinea la tine si vedea ca te pierde iti spunea in fata ca nu poate fara tine... asa, sta si asteapta optiunea a treia - categoria lux, cel mai probabil. am fost si eu prin astfel de ape tulburi. si greu te mai ridici din noroi...
snowflake
Postat pe 12 Octombrie 2009 17:48
mai fetita, dupa cum spui tu, el s-a cam decis.tu nu vrei sa accepti ce a decis.deci, mingea e la tine.
daca te cauta fiindca ii e mila?? cum te simti?
blanca
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:08
...ca o cersetoare?

hmmm...mai avea Ileana Vulpescu ceva scris pe tema..."m-am agatat de tine ca inecatul de un pai",parca asa era...
preciouss
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:12
te simti de parca ai primii firimituri, nu o dragoste intreaga...

nu mai vrea ? auguri ! de drum sa-ti vezi...
melanie
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:16
hai ca o merita....cand a vrut el..n-a vrut ea...de aia a patit-o!! sa se lumineze putin la minte!!!! asa ii trebuie...
superbus
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:19
io zic sa dai casca aia mai spre ceafa si sa mai citesti odata..
unde scrie ca ea n-a vrut ?
melanie
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:23
e-hei! e nevoie de multa dragoste in lumea asta. si mai ales femeile vad eu, ca se perpelesc dupa ideea de dragoste mai mult decat dupa ea,dragostea. si te mai miri de compromisurile care se fac dupa casatorie . cand e oricum mai complicata situatia..
blanca
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:24
mel..ea era intr-o alta relatie si apoi a inceput sa vada cu el!! apoi a urmat perioada de 2 luni de liniste ..in care lui i-a trecut...deci ea nu a vrut de la inceput! parerea mea!
superbus
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:33
superbuse,cica barbatii se-aprind ca un bec de 100,pac-pac..

da' femeile ca un fier de calcat,mai pe-ncet asea...

s-o fi incalzit in doo luni,da' acu' nu mai are rufe de calcat...
preciouss
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:37
superbule, pe cine te razbuni mata aicea??

doar nu vrea nimeni ceva instantaneu ...doar in cazuri speciale. ca de aia avem cap pe umeri,nu??
blanca
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:38
pai aia zic si io..
melanie
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:40
iote la mielu!
ceva instantaneu in caze speciale!
vrem?!?
preciouss
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:41
ma dau si io cu lumea . zice ca se poate ,zic si eu . sincer n-as prea vrea sa ma loveasca o indragosteala asaaa ca maciuca.io cam disec..
of acum am vazut ca-i incomplet : voiam sa zic ca se intampla doar in cazuri speciale. nu ca vrem . e luni,nah.
blanca
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:50
cel mai corect
melanie
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:52
pretzy ..asa e...greu s-a incalzit...greu o sa se raceasca!!!!!

blanca nu ma razbun pe nimeni...dadeam si io o parere!!! pai cred ca au fost mai multe luni impreuna....deci avea timp berechet sa se incalzeasca!!! dar na..asa e cand mai e si al 3-lea... pana s-a racit de exu.... s-a racit si noul...deh complicate-s caile Domnului!!! raman la parerea ca si-o merita!!!
superbus
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:55
bre,super...
daca-ar putea sa-ti creste niste cornitze dragutze instant....
te-ar prinde bine,la ce evil esti!
preciouss
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:58
pretzy ...n-are cum...de aia...port coif!
superbus
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:03
ei,las'...
ca o pereche mica de cornitze tot incape sub coifu' ala..
preciouss
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:06
melanie
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:08
Buna
Multumesc pentru sfat...este foarte greu ce sa zic..cel mai probabil voi mai avea o ultima discutie cu el si voi incercat pentru ulima oara sa clarific situatie. O sa imi fie groaznic de greu daca raspunsul lui va fi unul evaziv, insa imi pare rau si anii mei care trec oricum mult prea repede si am impresia ca nu mai pot tine pasul cu ei
garbo044547
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:25
Asta e marea problema, ca nu stiu ce sa mai cred espre el, nu stiu daca s-a descis la ceva anume...iar ca m-ar cauta din mila...nu vad pentru ce"mila pentru ce, ca nu am un iubit si ca apelez la el"? Departe de mine gandul asta, chiar am ajuns sa il iubesc in acest timp, deci nu e vorba ca m-a avant in bratele lui doar din dorinta de a fii cu cineva..Mingea este la mine, insa nu stiu cat o voi mai putea tine si eu, cat voi mai conduce meciul asta fara ajutor...Probabil la un moment dat o sa ma dau si eu batuta, si asta a fost sa fie
garbo044547
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este ok sa cumpar de la okazii.ro? 6 De la: lobella 16 Iunie 2014 11:50
concurs 3suisses 2 De la: garbo166401 13 Octombrie 2012 00:23
Concurs Lafemme 1 De la: brokenheart21_2007 8 August 2012 13:18
CONCURS PARFUM 3 De la: nelly05 2 Martie 2010 08:51
Haine, accesorii, camera copilului toate lucrate manual 3 De la: pantera_neagra 1 Septembrie 2010 13:01
Setari Cookie-uri