Ce salar net i se ofera unui contabil? specificati si zona..plzzzzz

din pacate,,ombunlatoate,este orice om traitor in romanica...nu conteaza:sex,varsta,pregatire...voi nu vedeti?se cere munca pe gratis:dascalilor,celor din administratie,etc...
LILO
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:00
numa' extraterestru?
cerinte: master, superspecializari etc,etc, max 25ani, cu experienta minim 5ani, disponibilitate totala, necasatorita, foarte bune aptitudini de comunicare interpersonala(a se citi: eu comand, tu executi), prezenta distinsa, si cine mai are sa mai adauge...
vacant 1 post de centralinista!!
susidallyama
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:01

dar cine-i de vina?
tot noi
pai pot sa aiba ei ce pretentii li se desteapta dimineata la trezire - e piata - cerere si oferta
da' la noi mai trebuie multa educatie - sa nu mai fie sapatori si pupincuristi care dau din clont, coate si ce mai pot sa iasa in fata...
lady_corina
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:04
din pacate...asa este..inca se angajeaza pe PCR(pile,cunostiinte si relatii} mi-e lehamite...se iau dupa ce sta scris in CV..acolo ba ii prea bun omul,si nu il ia din acest motiv...ba ii prea batrin..pai at pensioneaza-l nene..vai de ea biata tara
LILO
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:08
Sunt de mult in fata numai ca nu am avut noi timp si ochelari cu dioptrii mai mari sa-i putem vedea,ca paduchii nu prea se vad...
Dalimi
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:08
se simt ...ca la ei nu mai exista simturi
Dalimi
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:09
Cory, faza e ca pe piata muncii e mai multa oferta decat cerinta, iar patronii pot sa jongleze cu tot felul de "intimidari" fie pe plan economic, fie pe plan de drepturi ale angajatilor, fie in parametrii de incadrare a locului de munca..
Cat priveste verticalitatea la locul de munca a fiecaruia dintre noi, e doar o chestiune de caracter si demnitate personala...
susidallyama
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:10
Ilegalitati, asta fac, Susi - noi nu ne stim drepturile - eu asta zic ca ar fi cea mai mare problema...
lady_corina
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:13
vedeti,asta ii o mare problema.avem drepturi!pe care evident ,nu le cunoastem.cine ii interesat sa ne tina in "intuneric'? de ce acele persoane,care sunt puse la curent,cu aceste drepturi legitime,nu au curajul si onestitatea sa le faca publice?
LILO
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:17
Acum eu nu ma plang, sunt bine si am si avantajul sa-mi cunosc drepturile in mare parte;
Pacat ca multe persoane nu sunt informate de toate cate le revin in mediul in care muncesc; eu din tot ceea ce stiu, informez si pe prieteni sau cunoscuti de fiecare data cand am posibilitatea...
Sunt drepturile noastre e normal sa le cunoastem
susidallyama
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:21
sunt publice, Lilo, cauta pe internet - daca la munca te referi - Noul Cod al Muncii - tocmai - sa nu asteptam "mura in gura" - ca nu-i prost ala sa-ti deschida ochii da' e obligat sa publice legea
lady_corina
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:21
Eu nu vreau sa va dezcurajez, dar vreau sa va spun ca peste tot e la fel.Stiu ca impresia este alta, dar sistemul pile/relatii/cunostinte este la fel peste tot.
Si pentru o pozitie de 10 $ pe ora trebuie sa fii cu Master, si toate calitatile alea insirate de voi daca nu ai .....P.C.R.
Daca ai sansa de a stii pe cineva, undeva...atunci poti avea 10$ pe ora fara master...Sau poti avea 25$ pe ora daca mai si arati bine... In fine.Sistemul e acelasi peste tot dragii mei, asta am vrut sa spun.

Ciresica
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:24
scumpy,lady..eu vorbesc si in numele acelora co8-10 clase,care chiar si mura in gura,nu prea pricep..la ei ma refer...ca eu cite probl.am intilnit,le-am facut fatza...da ma cam satur sa"lupt"pt un drept cuvenit
LILO
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:24
Ciresico eu insa as vrea sa incurajez pe acei care sunt in cautare de munca - eu sunt una dintre acelea care nu a avut pcr, nu sunt supermodel si nici nu am dat-o(..ca sa zicem mai pe ocolite ) si am avut norocul sa gasesc fara ajutorul nimanui, sunt aproape doi ani de cand lucrez la patron, intr-un ambient corect, normal, fara invidii si fara frica de a fi sapat.
bafta celor ce merg la interviuri si spera sa fie acceptati!
susidallyama
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:43
De la: paula_daniela, la data 2009-09-02 17:19:59
De la: susiyama, la data 2009-09-02 17:07:15Nu stiu daca poate fi valabil si in cazul tau, dar eu in cadrul interviurilor evitam sa raspund la aceasta intrebare; (sau raspundeam cu aceeasi intrebare).
Bafta!

stiu ca nu se raspunde la asemenea intrebare dar unii insista..si degeaba raspunzi cu o alta intrebare ca unii is insistenti si vor sa stie la ce nivel te stii aprecia! Pik NIk??? e mult pt romania 600 euro..mi-a rade in nas..dar mersi pt parere.....sper curand sa ajung si la asemenea performanta..insa eu mai mult de 300 euro nu am avut

Conteaza in ce oras esti si ce experienta. Dar 600 nu e foarte mult. Poate acum pe criza, dar 500 de euro e un slariu ok pentru un contabil in Bucuresti.
Micass
Postat pe 2 Septembrie 2009 18:47
daca tre sa scrii cererea (de obicei se scrie de mana pt ca angajatorull sa-si dea seama ce fel de om angajeaja), si nu prea folosesti cratimele, sau nu stii care-i verbul?!!!!
cum convingi ca esti fff bine pregatita? pt. ca cei ...ooo de euro cred eu se platesc functie de performntele intelectuale, pregatirrrrrrrrre profesionala,etc.
asta daca nu te angajeji pe pcr
intrebarea era pt daniela
garbo015564
Postat pe 2 Septembrie 2009 19:00
De la: garbo015564, la data 2009-09-02 19:00:33 daca tre sa scrii cererea (de obicei se scrie de mana pt ca angajatorull sa-si dea seama ce fel de om angajeaja), si nu prea folosesti cratimele, sau nu stii care-i verbul?!!!!
cum convingi ca esti fff bine pregatita? pt. ca cei ...ooo de euro cred eu se platesc functie de performntele intelectuale, pregatirrrrrrrrre profesionala,etc.
asta daca nu te angajeji pe pcr
intrebarea era pt daniela

scuza-ma dar nu am inteles mai nimic din ce ai relatat tu! poate oi fii eu mai toanta sau e de la oboseala..tocmai am sosit de la un interviu si-s dezamagita. cerere de mana, mai rar se face si aia de obicei dupa ce deja e stabilit ca te angajeaza( asa am intalnit eu cazuri)....acu te duci la interviu cu CV-u in mana..sau prin scrisoare tiparita, trimisa odata cu Cv-u prin e-mail...
paula_daniela
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:18
De la: pik_nik, la data 2009-09-02 17:23:16n-ar trebui sa te subapreciezi, fata!
apropos, casa de piatra

Lilo...ca de obicei, colectioneaza titluri de fazan

mersi la toti( pik nik, corina, Lilo si susiyama) pt urarile de casa noua....si voua numai bine sa aveti...insa.....oameni buni??? citi va rog tema subiectului.....salarul si zona( pt un contabil)..ms ms....azi am fost la un interviu..si tin sa precizez..nici cum nu a vrut sa-mi spuna suma.....m-a tot pisat la cap sa-i zic o suma.....( dupa cum banuiam ca se va intampla) si i-am dat una..pt care sa fiu cat de cat multumita si sa nu fie exagerat de mare.
paula_daniela
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:21
vroiam sa sugerez asa mai subtil, ca ar trebui sa ai ceva studii,poate un iq ...ca daca nu esti in stare sa scrii corect romaneste, cum ai curajul sa ceri un sal >500 de euro?
nu am facut referire la o persoana anume, ... vorbeam la modul general..........
garbo015564
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:55
Inteleg ca tu crezi ca stii sa scrii romaneste?
Micass
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:58
De la: garbo015564, la data 2009-09-03 17:55:09vroiam sa sugerez asa mai subtil, ca ar trebui sa ai ceva studii,poate un iq ...ca daca nu esti in stare sa scrii corect romaneste, cum ai curajul sa ceri un sal >500 de euro?
nu am facut referire la o persoana anume, ... vorbeam la modul general..........

hmm :) da! mersi pt vorbele tale care nu m-au jignit...faptul ca gresesti sa scrii aici, nu inseamna ca nu stii sa scrii dar ma rog...o mica prcizare: si tu scrii aiurea, prescurtat asa ca......pliscul mic data viitoare..nu judeca omul daca nu-l cunosti...parerea mea
paula_daniela
Postat pe 7 Septembrie 2009 07:29
De la: Micass, la data 2009-09-03 18:58:14Inteleg ca tu crezi ca stii sa scrii romaneste?

mersi pt ca mi-ai luat apararea...da..scrisesem gresit...m-am grabit si nu verificasem textul inainte de livrare
paula_daniela
Postat pe 7 Septembrie 2009 07:30
De la: garbo015564, la data 2009-09-03 17:55:09vroiam sa sugerez asa mai subtil, ca ar trebui sa ai ceva studii,poate un iq ...ca daca nu esti in stare sa scrii corect romaneste, cum ai curajul sa ceri un sal >500 de euro?
nu am facut referire la o persoana anume, ... vorbeam la modul general..........
....subtil iti spun. uita-te la linkul asta si vei vedea aici lipsa de cultura! http://www.oradeahub.com/anunt/detalii/141057/Buna-ziua.html
paula_daniela
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un fel de feed back 71 De la: delada 19 Ianuarie 2017 20:46
Invitatie! 1 De la: garbo020670 26 August 2009 12:12
Program de afiliere 1 De la: Kaprice 22 Octombrie 2009 11:13
Consilieri juridici 14 De la: lumi11 24 Mai 2016 20:41
Ce salar net i se ofera unui contabil? specificati si zona..plzzzzz 53 De la: paula_daniela 7 Septembrie 2009 08:16
Setari Cookie-uri