amanta!

Eu n-am vazut, n-am auzit...
Ella34
Postat pe 14 August 2009 22:18
poi si io tot cu spatele ieream...
cu spatele la caldurica...hihi..
ce dreaq? n-are voie omu' sa dea in paranoia?
preciouss
Postat pe 14 August 2009 22:20
ce sa dau din casa kyrutzo?
nu dau nik...da' tu nu vazui ce nebuneala bagara astia mami,unu dupe altu,de am ajuns sa cred ca si io am amant de la imbarligaturile astora..
preciouss
Postat pe 14 August 2009 22:30
De la: l_erika, la data 2009-08-14 13:42:49yanya stiu cazuri concrete in care sotia nu e amanta dar stie de cea a sotului ei si nu are destula putere sa puna capat rel de peste 20 de ani
nu cumva cazul conret.....este al tau hiiiihhhhhiiiihihihihi
yanyacharberet
Postat pe 14 August 2009 22:33
Depinde de femeie, sunt unele care accepta pentru ca pur si simplu nu sunt capabile sa isi ia viata in propriile maini.
Eu cand am divortat am spus clar mamei mele ca sunt capabila sa mai divortez inca de 10 ori daca nici unul nu e capabil sa MA RESPECTE SI SA MA IUBEASCA CU ADEVARAT.
Urmeaza sa mais chimb inca unul acum ca e varza frate cu nervii si casuna pe mine si mi-e ca ii crap capul.
no_identify
Postat pe 16 August 2009 00:34
io zic sa faci un contract cu un avocat sa ti dea un discount mare daca vrei sa mergi tot asa prin viata!!!!!!daca nu mutate in curtea tribunalului,nu mai stai la coada!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 August 2009 00:41
pik_nik
Postat pe 16 August 2009 00:48
(am vazut postarea abia acum)yanya draga nu este cazul meu,pt ca nu am inca 20 de ani.daca era cazul meu asa il prezentam,ca fiind o experienta personala. oricum nu mi se pare deloc amuzant ceea ce am scris
l_erika
Postat pe 16 August 2009 20:34
vb despre amante in general..
AGAPI_MOU
Postat pe 22 August 2009 14:04
agapi,

glumeam, fata.. iote la ea...
kyra
Postat pe 22 August 2009 14:08
stiu..dar raspundeam la prima fata ..mult mai sus..
AGAPI_MOU
Postat pe 22 August 2009 14:08
Va spun ceva din experienta mea de viata,amanta este buna in momentul cind intr-o casatorie apre monotonia.Atunci apare si amanta care de multe ori crede ca va capata totul,dar daca sotia este isteata si i-si iubeste sotul cu sufletul nu cu vorba,atunci stie sa o dea la .... Iar din acel moment va fi o sotie mai atenta, mai calda,mai spontana .Amanta va fi cea care pierde.Nu trebuie sa le dati lor satisfactie pentru ca nu sunt facute sa fie soti,dar trebuie sa iubiti cu adevarat sa treceti peste asa ceva pentru voi si casnicia voastra Atunci o sa va iubeasca sotul mai mult,SUCCES NU VA LASTI IN FAVOAREA LOR
cris1
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:19


sa mai sustina cineva ca nu se uita lumea la filmele de la tv

celea cu final fericit
si_totusi
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:25
De la: cris1, la data 2009-09-22 22:19:22Va spun ceva din experienta mea de viata,amanta este buna in momentul cind intr-o casatorie apre monotonia.Atunci apare si amanta care de multe ori crede ca va capata totul,dar daca sotia este isteata si i-si iubeste sotul cu sufletul nu cu vorba,atunci stie sa o dea la .... Iar din acel moment va fi o sotie mai atenta, mai calda,mai spontana .Amanta va fi cea care pierde.Nu trebuie sa le dati lor satisfactie pentru ca nu sunt facute sa fie soti,dar trebuie sa iubiti cu adevarat sa treceti peste asa ceva pentru voi si casnicia voastra Atunci o sa va iubeasca sotul mai mult,SUCCES NU VA LASTI IN FAVOAREA LOR
...............
ACHIESEZ LA MESAJUL TAU.........CUNOSC BINE DE TOT"PSIHOLOGIA AMANTELOR"....PE SOTIE, O CONSIDERA NEBUNA, VOR SA O INCHIDA LA SP.9, SI SA OBTINA TOT.........
DAR,.......ORICE SOTIE INTELIGENTA SIMTE ....SI....REZOLVA PE LOC PROBLEMA.........AS? MARE PROBLEMA?
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:25
De la: cris1, la data 2009-09-22 22:19:22Va spun ceva din experienta mea de viata,amanta este buna in momentul cind intr-o casatorie apre monotonia.Atunci apare si amanta care de multe ori crede ca va capata totul,dar daca sotia este isteata si i-si iubeste sotul cu sufletul nu cu vorba,atunci stie sa o dea la .... Iar din acel moment va fi o sotie mai atenta, mai calda,mai spontana .Amanta va fi cea care pierde.Nu trebuie sa le dati lor satisfactie pentru ca nu sunt facute sa fie soti,dar trebuie sa iubiti cu adevarat sa treceti peste asa ceva pentru voi si casnicia voastra Atunci o sa va iubeasca sotul mai mult,SUCCES NU VA LASTI IN FAVOAREA LOR
...............
ACHIESEZ LA MESAJUL TAU.........CUNOSC BINE DE TOT"PSIHOLOGIA AMANTELOR"....PE SOTIE, O CONSIDERA NEBUNA, VOR SA O INCHIDA LA SP.9, SI SA OBTINA TOT.........
DAR,.......ORICE SOTIE INTELIGENTA SIMTE ....SI....REZOLVA PE LOC PROBLEMA.........AS? MARE PROBLEMA?
.....SI, IATA CA AMANTA PLEACA CU.."COADA INTRE PICIOARE"...ASTA DACA NU VREA SA FIE "OMORATA ".........
DECI, DOAMNELE MELE-SUCCES SI NU VA LASATI!!!...............
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:25
ete, fsssssssss! dar sotul ar ierta un amant? adica existenta unui amant...
hai sa fim seriosi: cei care au orgoliu nu admit sa se infiltreze nici un tert in relatia lor. cei care accepta .... insemna ca sunt fericiti asa (ca doara nu-i obliga nimeni sa accepte asemenea "compromisuri"...
si da, ok, exista diverse probleme (monotonia etc, ce scuze jalnice se mai pot gasi), dar TOATE PROBLEMELE (indiferent de natura lor) se pot rezolva in primul rand prin COMUNICARE sincera si deschisa intre soti (ca doar de asta suntem impreuna LA BINE SI LA GREU: ce , acuma ti-e greu si iti trebuie amanta?)

si sincer, daca i-a trebuit amanta, sa si-o pastreze:vorba ceea - fiecare primeste ce a meritat: inseamna ca se potrivesc de minune astia 2 (amantii), si daca lui i s-a parut asa de minunata ea, si e asa de sigur ca nu il va insela (asa cum se pare ca ii este firea, de fapt cum le e fiirea la amandoi), apoi sa se duca si sa fie fericiti in lumea lor. SIMPLU! de ce sa accepte sotia rolul de proasta satului, sa o vorbeasca lumea pe la colturi, sa rida de ea sotul cu "iubita" lui, ba sa mai si stea acasa sa faca pe sluga, sa il astepte pe el cu mancare calda si alte cele, in speranta desarta ca daca il iubeste mai mult, el va renunta la amanta si o va iubi si el la randul lui mai mult pe ea (sotia). ganditi si voi logic: daca lui ii trebuie amanta si voi o acceptati, el DE CE sa renunte la ea? DE CE? e mai bine pt el din toate punctele de vedere: o are si pe ea, nu te minte nici pe tine (de vreme ce tu stii si o accepti), te are si pe tine de sclava in casa, ce altceva si-ar putea dori?
garbo177037
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:06
037, uiti principalele motivatii ale nevestelor de a se agata de casnicie:
- bani, casa - situatia materiala. Ma doare in fund de el insusi, da' de ce sa pierd eu atitea chestii... Lasa-l sa se duca, ca nu de el am nevoie.

- orgoliu - e al meu, nu ma mai vrea da' de ce sa il las altcuiva. Adica de ce sa fie fericit cu alta cind eu nu-s fericita cu altul? Inseamna ca eu nu-s mai buna ca aia? Ba o sa ii demonstrez ca nu se poate lipsi de mine! Na! Le arat eu lor....
quasaria
Postat pe 7 Decembrie 2010 20:15
LUCRURILE sant mult mai complicate si in multe cazuri le minte pe amandoua si ele se complac in situatie fiecare din motive proprii siiii atunci cand stiu amandoua De obicei nevasta afla dupa faptul consumat deja si incearca sa ia o hotarare si in functie de copii care e nevoita sa ii creasca.In general partenerul care paraseste casa sau cuplul se ocupa mai putin de copii ramasi in cuib.
floare_cu_colti
Postat pe 7 Decembrie 2010 20:28
dar ce ziceti vooooi de escrocii sentimentali? care simt dorinta de afectiune siiii profita?sentimental si financiar?
floare_cu_colti
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:06
Ce sa zicem?
Ca i-am lasa fara bijuteriile de familie daca ne-am da seama la timp de scopul si durata vizitei lor in viata noastra?
Allegra
Postat pe 15 Martie 2011 21:24
sau doar i-am lasa????
eladaela
Postat pe 15 Martie 2011 21:31
Prea plina de iertare varianta ta,elada. Notiunea mi-e necunoscuta.
Allegra
Postat pe 15 Martie 2011 21:33
ziceam si io.....
asta era varianta...zen...
eladaela
Postat pe 15 Martie 2011 21:35
Cum spuneam si pe alt topic - raiul meau ar fi iadul multora,elada.
Allegra
Postat pe 15 Martie 2011 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cateva cuvinte despre sotul perfect 190 De la: elodia 24 Aprilie 2010 11:21
Vand/inchiriez rochie de mireasa colectia gala gold 2010 1 De la: garbo173095 21 Octombrie 2010 18:38
dragosea si netul.............. 156 De la: garbo079586 23 Septembrie 2014 16:26
Happy end 9 De la: sorinara 22 Mai 2012 23:18
OARE DE CE FACE ASTA? 28 De la: garbo119729 17 Mai 2010 23:05
Setari Cookie-uri