CE TE FACE FERICIT */* FERICITA

berea rece langa mine si soacra-mea mai incolo... la vreo 300 de kilometri cel putin.
da'... vise, taica, vise!
Thor
Postat pe 6 August 2009 21:15
asta inseamna ca eu sunt fericita
eladaela
Postat pe 6 August 2009 21:17
muzica...ploaia...
fleur_de_lis
Postat pe 6 August 2009 21:24
...plaja, padurea, strada pustie...
pik_nik
Postat pe 6 August 2009 21:28
casele, oamenii care se iubesc...pomul de craciun, copii...
fleur_de_lis
Postat pe 6 August 2009 21:30
Bine v-am regasit
-de acord cu pastrarea valorilor
-banii nu aduc fericirea insa fara ei suntem nemultumiti
-Cinezee iti doresc din suflet ca dorinta de a avea un copil sa se indeplineasca cat mai curand
-sa ai parte ca visul sa devina realitate Anta! - eu cred ca visul/a visa e relativ la fiecare persoana, nu se poate generaliza: tu stii sa visezi, tu nu stii sa visezi. Fiecare in micul sau univers imagineaza si/sau concretizeaza in mod personal propriile ganduri/vise.
-Sora si eu imi umplu sufletul cand reusesc sa fac fericit/a pe cel/cea aproape mie si asta cred datorita unui echilibru interior pe care am reusit sa-l acumulez de-a lungul timpului. Asa cum a scris si Vale, fericirea izvoraste din interiorul fiecaruia, e necesar doar sa stim sa-i gasim fagasul.
susidallyama
Postat pe 7 August 2009 17:10
@ susiyama multumesc frumos ptr gandurile bune sa dea D-zeu

m-am apucat de analize si am inceput ''proiectul'' sper la sfarsitul lunii sa am si ''rezultatul '' lui este sigurl meu vis care se va indeplini ca altele au palit dn pacate

cinezee
Postat pe 7 August 2009 17:19
Lasa analizele, Cineze, apuca-te virtos de...treaba.Analizezi dupa ce iese...fieru' se bate cit e cald, nu dupa 50 ani.
valentino
Postat pe 8 August 2009 14:49
lady_corina
Postat pe 8 August 2009 14:56
Nu te mira,e chiar asa
valentino
Postat pe 8 August 2009 14:59
nu ma mir, doar ma gandeam ca, dupa 50 de ani, probabil nu mai am dreptul la fericire...
lady_corina
Postat pe 8 August 2009 15:01
Cineze vorbea de facut copii.Dupa virsta aia,natural,nu prea mai e posibil.Activitatea sexuala,da, si-nca cum important sa ai alkimia.
valentino
Postat pe 8 August 2009 15:05
Pai si doamna aia Iliescu, Elvira, parca, la 67 de ani?
lady_corina
Postat pe 8 August 2009 15:09
A fost montata de doctori,nu de barbat...e diferit, nu???
valentino
Postat pe 8 August 2009 15:17
da...
lady_corina
Postat pe 8 August 2009 15:19
Sunt o groasza de virusi care te afecteaza si sau ajungi sa pierzi sarcini , asa ca in timpurile de acum este nevoie de analize inainte de sarcina

intreaba-ti partenera/sotia
De la: valentino, la data 2009-08-08 15:05:01Cineze vorbea de facut copii.Dupa virsta aia,natural,nu prea mai e posibil.Activitatea sexuala,da, si-nca cum important sa ai alkimia.
cinezee
Postat pe 8 August 2009 16:28
Mai Cineze...si tu ma iei in serios...n-ai vazut pe ce am pus accent???
valentino
Postat pe 8 August 2009 18:27
Eu vb serios..nu cunosc tertipurile si dedesupturile ce vrei tu sa le exprimi virtual
cinezee
Postat pe 8 August 2009 19:11
cineze, val e om de bine. te incurajeaza, iubi, in proiectul tau.
si eu te incurajez. ma voi minuna intotdeauna de puterea, determinarea si iubirea unor femei ca tine pentru copiii lor.
eu nu ma simt in stare sa-mi doresc. eu-s defecta.
asa ca pe mine ma face fericita existenta prietenilor adevarati - in primul rand. pur si simplu - inainte de orice - asta m-ar face fericita. ca acesti prieteni se gasesc greu, sunt rari, se mai pierd din cauza geografiei sau nenorocirilor, etc... iata ce face ca fericirea sa nu fie continua...
si ma face fericita existenta armoniei si bunatatii in jurul meu.
gianiblue
Postat pe 8 August 2009 19:22
Am retinut data viitoare o sa fiu mai ''flexibila '' o idee asta e eu inca iau totul ad liteream si intro lume virtuala

ti-am spus nu esti defecta de loc , doar ca inca nu ai ai gasic umaru pe care sa te sprijin sa poti continua in viata

Nu uita eu m-am casatorit la 36 de ani ...nimic NICIODATA nu este prea tarziu
cinezee
Postat pe 8 August 2009 19:45
saru' mana, cinezo. stiu ce zici. dar nu tuturor le este dat sa se sprijine pe cineva. oricum imi ramane Dumnezeu. mai mult metafizic decat biblic...
gianiblue
Postat pe 8 August 2009 20:11
Nu uita totusi ca mai sunt si oameni cu suflet chiar prieteni
cinezee
Postat pe 8 August 2009 20:15
pai asta si zic, bebe. daca un partener devotat, iubitor, etc e cam greu de gasit - ma bazam ca gasesc mai usor niste prieteni devotati, etc. dar si asta e greu. oamenii au devenit deosebit de egoisti. ca la coada vietii se intreaba de ce nu e nimeni langa ei... asta este consecinta inteleasa si regretata prea tarziu...
gianiblue
Postat pe 8 August 2009 20:31
Prietenii adevarati ''ie''rari in ziua de astazi , sunt patita ca si tu de atlfel sigur , iar aia iti pot aduce macar multumirea sau linistea sufleteasca de la caz la caz
cinezee
Postat pe 8 August 2009 20:37
io cred ca fericirea nu tine de virsta..tine de conjunctura! si DA fiecare om are nevoie sa fie fericit..dar fiecare percepe fericirea din perspectiva sa. totusi nu descurajati..cautati sa fiti fericiti ! de voi depinde! puteti sa fiti fericiti chiar si pt fericirea celorlalti...cite AVEM DE INVATAT
LILO
Postat pe 8 August 2009 20:44
LILO in opiniea mea sunt cateva trairi care niciodata nu vor avea treaba cu varsta [ iubirea , fericirea , multumirea si mai presus de tot implinirea ta ca om ]

atata timp cat iti doresti si esti perseverent in a atinge una din alea , la final te poti considera multumit/ fericit

fericirea se afla si in lucruri marunte ce se afla in juru nostru , o cana de cea cu cineva de suflet .. o muzica ce te unge la suflet ...o evadare din spatiu cotidian ..sau de ce nu ptr unele mersul la salon
cinezee
Postat pe 8 August 2009 20:48
De la: susiyama, la data 2009-03-12 16:38:46Intr-o societate haotica, de consumism, cu valori ce scad pe zi ce trece, in care goana dupa "a ajunge cineva" ne macina puterile, aceasta intrebare este pe càt de simpla pe atàt de tulburatoare. Ce este fericirea? Càt dureaza fericirea? Ce anume ne face fericiti?

Rasaritul soarelui dintre piscurile invesmàntate de albul zapezii la orizont.

Primul suràs al ingerului caruia i-ai dat viata, si pentru care ti-ai da viata numai ca sa-l vezi fericit.

Fiorul pe care-l simti la auzul cuvintelor "te iubesc"...

...
dany69
Postat pe 9 August 2009 14:00
De la: lady_corina, la data 2009-08-08 15:01:41nu ma mir, doar ma gandeam ca, dupa 50 de ani, probabil nu mai am dreptul la fericire...




Complet gresit...
Fericit poti fi la orice varsta si oricat de singura ai fi.. Important este ce astepti de la viata,..de la viitor...
La 50 de ani,..ai doar jumatate de secol... trait. Bucura-te ca mai ai jumatate de secol de trait,..aici sau intro lume paralela. Un pic de optimism nu strica niciodata...
anca_53
Postat pe 9 August 2009 16:32
lady_corina
Postat pe 9 August 2009 16:40
ghidusia castanelor cazute din copaci...si rostogolite pe asfalt...
fleur_de_lis
Postat pe 9 August 2009 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce-aveti mai cu Vuvuzel ? 15 De la: Freya__ 12 Septembrie 2011 20:34
Calatoriile- un mod de ati petrece viata 35 De la: Alice_Bv 24 Septembrie 2009 16:02
Nu a fost sa fie :( 4 De la: garbo_489332 23 Iunie 2018 14:35
GLUME 1 De la: KNIGHT_31 16 Iulie 2010 00:41
Povestea mea 34 De la: Black_Sea 28 Iulie 2011 11:59
Setari Cookie-uri