Aveti incredere suta la suta in partenerul (a) de viata?

Buna dimineata! Nu esti singura care se confruta cu astfel de probleme! Nu cred ca nu va iubeste doar e un mod de viata pe care-l adora...stiu ce inseamna sa stai acasa pe cand el se distreaza cu baietii...e f.greu....oricum el pierde...un copil e ceva minunat in viata si pierde cele mai frumoase momente...
lala_cri
Postat pe 23 Martie 2010 08:37
mda insa nervii mei sunt intinsi la maxim sunt singura in casa cu copilul de 4 zile iar la telefon nu mai raspunde. ori face asa numai sa ma enerveze sa ma termine,ori se multumeste cu situatia si asteapta sa lc si eu cu copilu.nu stiu...nu stiu ce sa fac .sunt intr-o situatie tare dificila
jjulye
Postat pe 23 Martie 2010 08:42
io zic ca pana se intoarce fa-i bagajul si lasa-l la parintii lui in cazul in care ii are; le explici ce se in tasmpla, asta in cazul in care ai cui, si vei vedea dupa aceea ce vei face....
ladyDY
Postat pe 23 Martie 2010 08:55
nu am cui sa explic ei sunt alta poveste trista...ca am avut un noroc...si plus de asta stam intr-o casa inchiriata..adica faza cu bagaju...el acu e la ai lui
asa cred. offff nu mai stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic.sunt distrusa,asta e...
multumesc pt sfat
jjulye
Postat pe 23 Martie 2010 09:03
de ce nu incerci sa vezi daca este la ai lui,....mergi cu copilul in brate, indiferent de neintelegerile cu socrii...nu merita sa-ti distrugi viata si sanatatea langa un barbat care nu are simtul datoriei fata de familie.......
ladyDY
Postat pe 23 Martie 2010 09:09
mai, io nu pot sa inteleg cum se poate sa nu-ti pese de propriul copil!?
io n-as putea sa stau fara pisicile mele, dar fara copilul meu? cum vine asta?
unii oameni cred ca sufera cu capul, altfel nu-mi explic!

draga julie, nu dispera, cu siguranta exista o rezolvare, doar ca nu poti sa o vezi acum, din cauza stresului
ai grija de tine si de copil
zambila
Postat pe 23 Martie 2010 09:11
e la ei .ca masina ii este un fata portii dimineat.deci se odihneste acasa la mama. banui ca e incurcat cu cineva..anturajul isi spune cuvantul.oooffff foamne,nu stiu ce o avea in cap...plus ca e mai mare ca mn cu 13 ani.ar trebui sa gandeasca matur sa ne iubesca. mentionez cu asta mic numai eu stau zilnic.nu maajuta nimeni
:(
jjulye
Postat pe 23 Martie 2010 09:17
Trebuie sa fii puternica si sa-ti faci propriul drum in viata...si eu mi-am crescut copilul singura si chiar si un nepot...barbatii care procedeaza asa nu merita sa aiba copiii....gunoaie...
lala_cri
Postat pe 23 Martie 2010 09:27
interesant topic.cred ca exista cupluri implinite care nu cauta in alta parte fericirea cand aceasta e acasa. trebuie sa fii masochist sa umblii dupa altceva traind permament cu teama ca partenerul ar putea afla si s/ar strica totul,ca ai putea pierde totul dintr o mare prostie. simt si cred ca sotul meu nu ma va insela niciodata si reciproca. tratam amandoi casnicia ca pe ceva sfant, dorim sa ne implinim si sa fim fericiti unul prin altul si unul langa celalat. intr o lume atat de zbuciumata, casnicia iti ofera protectia lisnistea puterea sa mergi mai departe.
dianaiuliana
Postat pe 23 Martie 2010 16:45
parintii lui sint niste jigodii daca il primesc atitea zile fara sa-l intrebe ce cauta la ei cind el are copil acasa .
Dificila situatie !
Tu trebuie sa ei decizia , s-ar putea sa nu te insele, ci pur si simplu sa ii fie frica de responsabilitati sau poate nu, tu care SPER ca-l cunosti sa stii mai bine , daca concluzia TA justa e ca te inseala ......PA SI LA REVEDERE --------------mai bine acum decit mai tirziu !
angin
Postat pe 23 Martie 2010 18:09
...cum asha..ca parintii lui sunt niste jigodii daca il primesc atatea zile???....da ce un barbat sa ceara voie de la cineva sa stea la parinti o perioada sau cum???...cu asha sistem de gandire...nu o sa aveti niciodata barbat acasa...exista pe lumea asta barbati care procedeaza mai rau de atat...nu stiu dar...dupa exprimare nu sunteti decat niste scorpii nenorocite....care nu stiti ca...dragoste cu sila nu se poate...si nici femeia sa conduca barbatul...dupa cum vrea ea..nu se poate
andreea_n_c
Postat pe 23 Martie 2010 18:17
nu sunt barbat..dar nu/mi place scena asta tziganeasca...de mers cu copilul in brate la usha cuiva!!!
andreea_n_c
Postat pe 23 Martie 2010 18:19
De la: jjulye, la data 2010-03-23 09:17:17e la ei .ca masina ii este un fata portii dimineat.deci se odihneste acasa la mama. banui ca e incurcat cu cineva..anturajul isi spune cuvantul.oooffff foamne,nu stiu ce o avea in cap...plus ca e mai mare ca mn cu 13 ani.ar trebui sa gandeasca matur sa ne iubesca. mentionez cu asta mic numai eu stau zilnic.nu maajuta nimeni
:(

...ar trebui sa va iubeasca!!...si daca nu?...ce faci il obligi???
andreea_n_c
Postat pe 23 Martie 2010 18:20
da, TREBUIE sa-si iubeasca copilul
sa-si asume responsabilitati fata de familie

tu esti cam dusa Andrea
garbocatalyna
Postat pe 23 Martie 2010 18:42
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-23 18:19:44nu sunt barbat..dar nu/mi place scena asta tziganeasca...de mers cu copilul in brate la usha cuiva!!!



ladyDY
Postat pe 23 Martie 2010 18:44
asa este,.... m-ai ajutat catalyna,....
ladyDY
Postat pe 23 Martie 2010 18:46
QED
va mai surprinde?
panty_C
Postat pe 23 Martie 2010 18:48
nu mi-a venit sa cred ce scrie

m-au luat nervii.noroc cu ea ca gandeste modern si stie sa-si tina barbatul acasa
garbocatalyna
Postat pe 23 Martie 2010 18:50
cata, nu stiu cat de modern gandeste dar...atata poate
panty_C
Postat pe 23 Martie 2010 18:53
da esti sigura ca il are?
ladyDY
Postat pe 23 Martie 2010 18:56
De la: garbocatalyna, la data 2010-03-23 18:42:34da, TREBUIE sa-si iubeasca copilul
sa-si asume responsabilitati fata de familie

tu esti cam dusa Andrea

...de ce sa fiu dusa mai??...da de unde se stie ca nu isi iubeste copilul...si/l iubeste in felul lui poate...si in acelasi timp...nu e obligat sa traiasca cu mama copilului lui...ca in esentza cam asta e ideea!!!...de aia am zis ca dragoste cu sila nu se poate!!...ca in timp...dragostea fatza de partenerul cu care chiar ti/ai conceput copilul...poate se duce..de tot!!
andreea_n_c
Postat pe 23 Martie 2010 21:41
nu cumva esti chiar amanta !
Si nu ne face pe noi "duse" cind TU vei avea experienta mea de viata atunci sa vorbesti eu am trei barbati in casa (sot+fii) deci ...tu nu-mi vorbesti mie de ce insamna tradari si porcariile pe care le fac barbatii .
angin
Postat pe 24 Martie 2010 15:50
hei, ce-i aici? bar de negri?

andreea, observ ca ti-e foarte usor sa jignesti lumea doar pt ca nu e de acord cu tine...urat!

si da, e posibil ca ei doi sa nu se mai inteleaga, dar asta nu-l scuteste de responsabilitate fata de copil, asa-i?
iar parintii lui ar trebui sa fie constienti de asta, daca l-ar fi educat cum trebuie....dar din moment ce se comporta asa probabil ca asa a fost educat
zambila
Postat pe 24 Martie 2010 15:58
De la: angin, la data 2010-03-24 15:50:03 nu cumva esti chiar amanta !
Si nu ne face pe noi "duse" cind TU vei avea experienta mea de viata atunci sa vorbesti eu am trei barbati in casa (sot+fii) deci ...tu nu-mi vorbesti mie de ce insamna tradari si porcariile pe care le fac barbatii .
mi-ai luat vb din gura...si nici nu apucasem sa citesc msj tau....nu e prima data cand da cu bata in balta tipa de mai sus...uf !!!imi vine sa zic ceva....da ma scoate astia de pe forum.....parinti lui dak ar fi niste oameni cu coloana vertebralaaaa....l-ar intreba :mai baiete da nevasta ta are de atatea zile mancare pt copil??/..nu te duci la femeie acasa?????....dar ce mi-e tanda ...ce mi-e manda !!!! cine stie ce fel de oameni sunt....si mai mare decat tine cu 13 ani????da-i papucii fato !!!eu le-as fi dus tot neamu la pascut pana acuma ,dak eram in locul tau....si as fi inceput cu mama lui..!!!!aia e femeie ...ar fi trb sa stie mai bn....dak o fi vreo scorpieeee....mai bn tac....cand aud de astea ...nu vorbesc frumooooos !!!!!
sheika29
Postat pe 24 Martie 2010 18:44
parca ai avea o ura pt femei...ai mai lasat ceva asemanator pe alt subiect !!!! numai o frustrata vb asa !!!!....care stiti ca ati avut copilaria zdruncinata ,faceti fetelor alte trb.....vii tu cu ideea ca isi iub. copilul??:o....da de PATRU ZILE nu sa dus sa il vada?? tu nu stii sa citesty?? esty avocata lui??
sheika29
Postat pe 24 Martie 2010 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare unde...? 30 De la: micabis 14 Iunie 2009 19:33
Consiliere Divorturi Violenta Domestica Droguri alcool 2 De la: livius33 17 Aprilie 2012 16:07
Salut 2 De la: danko 13 Ianuarie 2011 17:34
Autodepasirea -crearea unui model propriu in a evolua ! 14 De la: danko 27 Noiembrie 2015 20:56
De ce exista atata rautate... 1 De la: AVOCATBIATRICEMARTIS 12 Octombrie 2009 22:40
Setari Cookie-uri