Invidia se trateaza...??? :)


Asa-i, n-ai ce evalua in iubire, te duci cu capul inainte si pana la capatul lumii... iar "in cunostinta de cauza" in iubire nu inseamna evaluare ca si castig, ci sa intuiesti omul potrivit tie...

Poate nu e un esec total proiectul divin... .. poate umanitatea va atinge nivele noi de constiinta si va afla pt. ce este zamislita de fapt, care sunt obiectivele pt. care viata sa merite zbuciumul sau, poate va disparea competitivitatea dusa la absurd, trufia si invidia... desi pt. asta cred ca va trece mult timp...
Damiana_Sararu
Postat pe 9 Iulie 2017 16:04
Crezi tu ca va disparea trufia, raul si egoismul?! In lipsa mijloacelor necesare si fara motivatiile care sa-l faca pe om sa castige mai mult din asta decat din a fi rau si competitiv pana la lipsa de scrupule, nici o sansa.

Un nivel nou de constiinta nu apare din neant ci din constientizarea unor lucruri si schimbarea paradigmelor de gandire... Cumva ti se pare ca exista premisele pt. ca acest deziderat sa si devina realitate??!
Ionela21_Teodora
Postat pe 9 Iulie 2017 18:38
De la: garbo271292, la data 2017-07-02 11:23:32 M-am saturat de oameni care nu stiu altceva decat sa invidieze.
Sa se poarte urat.

Voi cum treceti de acest pas ?


Sa ai cat mai putin de a face cu invidiosii. Sunt neplacuti si-ti strica dispozitia.

Si pt. ca s-a divagat si s-a ajuns la ...iubire, tot ce pot sa spun e ca, atunci cand iubesti, nu-i loc de a rationaliza iubirea si de a lua distanta, de a-ti face calcule.

Atunci cand iubesti cu adevarat, dragostea e aia "ridicola", incomoda, care te consuma, te transforma si te face sa nu poti trai fara celalalt. Restul sunt fleacuri, relatii de convenienta si aberatii. A, ca si oamenii inteligenti, rationali iubesc si de regula nu se imbata cu apa rece, asta-i cu totul altceva. Nu-i nici o legatura insa intre a fi rational si calculat in iubire si a nutri sentimente curate si pasiune.

.
roxana1deac
Postat pe 9 Iulie 2017 22:47
Oameni caută afecțiune, dar de multe ori afecțiunea se oferă contra cost,
Pt Ca Nu Există Prietenie Și Încredere, La Început,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Iulie 2017 23:13
Bărbații nu oferă afecțiune și atenție mocca unei femei, și nici o femeie unui barbat, sau mai sunt și femei, care oferă atenție și afecțiune unui barbat chiar dacă acesta nu îi oferă la fel,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Iulie 2017 23:16
Sunt putini barbati afectuoși și atenți cu femeile,
Eu una nu pot fii afectuoasa și atenta adică sa Ii ofer atenție,
Pt ca eu vreau sa fiu independenta, nu vreau sa depind de un barbat, adică când un barbat se comporta urat îi dau un șut n fund,, nu mă leg de el emotional,și nici material sa depind de el,
ingerasulluptor1
Postat pe 9 Iulie 2017 23:21
Chiar ma intrebam cind o sa pui iar placa cu ticalosii de barbati care exploateaza femeile nevinovate ?!?!
Mama draga, mai schimb-o (placa), ca deja devii ca papagalul care vorbeste fara sa gindeasca, iar daca papagalul este haios tu devii enervanta.
Tommy_Boy
Postat pe 10 Iulie 2017 08:40

Chiar asa, Tomytza, vreau si eu un topic cuuu...

...nemernicele de femei care-si bat joc de fraierii de barbati!


N-ar fi totusi misto sa vedem si niscaiva lamentatii si din partea ailalata?!?


Ca doar asta cu chinuitele ... ingerese de femei a cam inceput sa ma plictiseasca rau...
garbo101426
Postat pe 10 Iulie 2017 12:16
Tommy, vezi ca Fluturasa are veste de salvare la oferta. Sunt sigure in ce priveste postarile ingeritzei.
Rotty
Postat pe 11 Iulie 2017 07:52
Eu nu știu dacă femeile sunt chiar așa de nevinovate, ele tac și fac și fac și ele,
Bărbații își vând mintea pt bani, și femeile tot la fel,
Mai sunt și femei cumsecade, dar puține,
Multe femei sunt bune doar cu familia lor cu barbatul și cu alți oameni sunt rele,
Alții le fac rău și ele își descărca ura pe alți oameni,

ingerasulluptor1
Postat pe 14 Iulie 2017 22:22
O femeie care se lasă prostita și umilita de un barbat, și face și ea tot la fel cu alți oameni, pt ca ea urăște oamenii,
Oamenii plini de ura umilesc pe alți oameni,
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Iulie 2017 22:24
Un om exigent și cu el și cu altii oameni nu urăște oamenii, pt ca el nu lasă pe alții oameni sa facă cu el ce vrea, si sa își bata joc de el, se exteriorizeaza
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Iulie 2017 22:27
Automat când îi lași pe alți oameni sa facă ce vor din tine, te umpli de ura , și umilești pe alți oameni, îi vrei sa îi vezi la pământ, sa sufere pt ca și ei te fac pe tine sa suferi
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Iulie 2017 22:29
De la: garbo271292, la data 2017-07-02 11:23:32 M-am saturat de oameni care nu stiu altceva decat sa invidieze.
Sa se poarte urat.

Voi cum treceti de acest pas ?


Ignora-i , in cea mai mare parte a timpului , iar din cand in cand (mai rar) fa-le un dus rece "ripostand" sa vada ca gandesti si nu esti de acord ...
cristina5
Postat pe 28 Iulie 2017 19:56
De la: garbo271292, la data 2017-07-02 11:23:32 M-am saturat de oameni care nu stiu altceva decat sa invidieze.
Sa se poarte urat.

Voi cum treceti de acest pas ?


de ce sa o tratezi? inseamna ca ua ce invidia.....e problema lor
cristina5
Postat pe 4 August 2017 23:50
Cel mai bine este să nu iei personal lucrurile astea, să le ignori.
miha999
Postat pe 6 August 2017 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COANA JOITICA 1 De la: garbo270271 19 Martie 2012 01:38
comportament dupa dizvirginare..... 122 De la: DaMarkus09 28 Martie 2011 12:40
buna,vreau un sfat sincer de la cineva care a trecut prin asa ceva 27 De la: liviu738 27 Iulie 2012 16:26
Buna .. 10 De la: garbo_386312 31 Octombrie 2013 12:20
Ce este mai important : sa avem grija de copiii nostri sau sa plecam la munca in strainatate ? 82 De la: Argentina_Malcea_1 28 Mai 2014 11:55
Setari Cookie-uri