GRĂDINIŢA DE COPII NR. 264, 101 DALMAŢIENI, BUCUREŞTI

Personal, am avut experiente foarte neplacute cu d-nele: Ciupitu Elena (actualmente educatoare pensionara, inca in activitate) si Dumitrascu Diana Cornelia. Prima se comporta spartan si in plus permite parintilor nemultuliti sa certe copiii altora cu ea de fata, acolo in clasa... Cea de-a doua obisnuieste sa vorbeasca la sedinte despre copiii din grupa fara sa tina cont ca nu are voie sa faca asta fata de grupul de parinti. Adica, daca Alinuta s-a strambat la ea mai nu stiu cum, nu a dormit si n-a papat la masa, vor sti toti parintii nu doar dvs. Daca Georgel l-a impjns pe Ionel (indiferent care dintre ei este mai vonovat) va sti tot grupul de parinti la prima sedinta pe care o va face, iar dvs. veti constata cu stupoare ca e prima data cand va spune despre asta.... D-na Diana Cornelia fenteaza parintii cu mare abilitate la serbari invocand lipsa masiva de la gradinita a copiilor si nicidecum lipsa dumneaei de implicare in activitati asa cum ar fi normal. In ochii acestei d-ne parintii sunt intotdeauna vinovati pt ceea ce se intamplain clasa, de parca ea nu este prezenta acolo si nu a fost niciodata pusa in postul de educator pt a se ocupa in mod activ si potrivit de cei mici. De fapt, pe parcursul anilor de gradinita, veti constata ca si mine ca atitudinea educatoarelor si a directoarei se va rezuma de fiecare data la: parintii sunt de vina pt tot!! Singurele care isi fac treaba ceva mai bine si care nu asteapta cadori substantiale (asa cum o fac educatoarele....) sunt ingrijitoarele. Sfatul meu este sa va cunoasteti bine drepturile si sa nu va lasati intimidati in vreun fel, cand la sedintele cu parintii vi se "scot ochii" in fata celorlalti parinti aratandu-se cu degetul catre copii dvs. Orice educator profesionist discuta astfel de lucruri DOAR cu dvs si daca mai sunt si alti parinti sau copii implicati mediaza conflictul, NU a cauta mereu tapi ispasitori.
garbo_461321
Postat pe 27 Decembrie 2016 18:06

Bre, tu esti sanatoasa la cap???


Ce fel de muiere dusa cu capu' e aia care vine ... cu pira pe 'Garbo' pe asemenea subiecte?!?

Si mai ales aducind acuzatii grave unor oameni reali, cu nume si prenume?


Tu-ti dai seama ca te poti trezi cu un proces penal pt. astfel de afirmatii? Care pina la proba autoritatzilor in materie sint doar acuzatii mincinoase de mahala?

Oricit adevar ar contine ele in fapt...


Multe boli si sindroame intratabile mai bintuie natiunea asta lipsita de caracter!
garbo101426
Postat pe 27 Decembrie 2016 18:29
De la: garbo101426, la data 2016-12-27 18:29:03
Bre, tu esti sanatoasa la cap???


Ce fel de muiere dusa cu capu' e aia care vine ... cu pira pe 'Garbo' pe asemenea subiecte?!?

Si mai ales aducind acuzatii grave unor oameni reali, cu nume si prenume?


Tu-ti dai seama ca te poti trezi cu un proces penal pt. astfel de afirmatii? Care pina la proba autoritatzilor in materie sint doar acuzatii mincinoase de mahala?

Oricit adevar ar contine ele in fapt...


Multe boli si sindroame intratabile mai bintuie natiunea asta lipsita de caracter!


Stii cum stau lucrurile?
Eu am un intreg colectiv de parinti care pot confirma punct cu punct ceea ce sustin aici. Nu am venit cu acuzatii false pe motiv "ca asa e cool"...
Atata timp cat copilul meu mi-a confirmat toate cele de mai sus si am martora la asa ceva o alta fetita din grupa, nu ma tem.
Daca d-na D. C. D. ar avea surpriza unei inspectii la clasa ca urmare a unei sesizari, neplacerile ulterioare ar fi mari pt dumneaei. Daca nu am facut acea sesizare (pe care la un moment dat o aveam in plan) a fost pt ca m-am gandit la celelalte colege care isi vad de treaba in gradinta, care nu se bazeaza pe faptul ca d-na directoare din prea multa bunatate le tine spatele. Inainte sa ma faci mincinoasa GANDESTE!! Pana la urma este foarte simplu sa ma acuzi in mod las din spatele unui monitor, nu-i asa?
Si inca ceva, stimata userita "garbo101426" : verbul "a bantui" si familia lui de cuvinte se scriu cu "a" nu cu "i". Cu tot respectul, ai cam lipsit de la scoala............dar stii sa iti dai pareri neavizate. WoW!
Maria_Avi_1
Postat pe 21 Februarie 2017 01:34
garbo101426 chiar te rog anunta politia si pe cine mai crezi de cuviinta, dar fa-o cu adevarata ta identitate. Astept sa ne cunoastem.
Cum cel mai intelept cedeaza primul, eu ies din aceeasta discutie sterila si astept sa faci dreptate.
O zi buna si.........multa sanatate draga d-na/d-ra!

P.S. Forumul acesta merita ceva mai bun decat limbajul pe care intelegi sa il folosesti, indiferent de scopul pe care il ai.
Amin!
Maria_Avi_1
Postat pe 22 Februarie 2017 05:59
"Stii cum stau lucrurile?
Eu am un intreg colectiv de parinti care pot confirma punct cu punct ceea ce sustin aici. Nu am venit cu acuzatii false pe motiv "ca asa e cool"...
Atata timp cat copilul meu mi-a confirmat toate cele de mai sus si am martora la asa ceva o alta fetita din grupa, nu ma tem.
Daca d-na D. C. D. ar avea surpriza unei inspectii la clasa ca urmare a unei sesizari, neplacerile ulterioare ar fi mari pt dumneaei. Daca nu am facut acea sesizare (pe care la un moment dat o aveam in plan) a fost pt ca m-am gandit la celelalte colege care isi vad de treaba in gradinta, care nu se bazeaza pe faptul ca d-na directoare din prea multa bunatate le tine spatele. Inainte sa ma faci mincinoasa GANDESTE!! Pana la urma este foarte simplu sa ma acuzi in mod las din spatele unui monitor, nu-i asa?
Si inca ceva, stimata userita "garbo101426" : verbul "a bantui" si familia lui de cuvinte se scriu cu "a" nu cu "i". Cu tot respectul, ai cam lipsit de la scoala............dar stii sa iti dai pareri neavizate. WoW! "
[/quote]


Si zi asa, 'culta' lui mama, te roade rau 'a bintui', da' nu te deranjeaza absolut deloc RETARDUL DE ANALFABETA de care dai dovada chiar din titlul topicului, huh?!?

Adica ... "GrĂdiniŢa de copii nr. 264, 101 dalmaŢieni, bucureŞti"

Mai ai neamuri tot la fel de ... in-cool-te, oligo, mama?!?

Deci eu sint cea care te 'acuz' din spatele unui monitor, nu-i asa?!?
Cu ce anume si referitor la ce, mai, animal lipsit de minima inteligentza si prudentza???
Tu cine dracu' te crezi ca sa-ti permiti sa faci acuzatii calomnioase - tot din spatele unui monitor, nu? - la adresa femeilor alea, rr_etardato?!?
Sau esti atit de bolnava mintal incit nu-ti dai seama ca ceea ce faci nu e numai imoral, lash si ticalos, da' chiar periculos si foarte ilegal?!?

Aducerea in public de acuzatii grave - deocamdata nefondate -, te poate face chiar pe tine obiectul unui dosar penal, netoato!
Daca spuneai doamna 'x' si doamna 'y' de la gradinitza 'z', atunci puteai debita orice vroia caputzu' ala al tau mic, patrat si-n A4 formatat. Da' dindu-le numele reale n-ai facut decit sa te expui unor consecintze PENALE, dobi, fato!

Sa intelegem deci, stupido, nu numai ca esti ii_dioata, da' mai si tii mortis s-o ne demonstrezi asta plenar, nu-i asa?
Adica nu esti numai garbo 461321 ci si Maria_Avi_1, daaa?!?
Oare cit de prosti crezi tu ca sint unii pe internet incit sa-ti permiti s-o faci pe moralista (fara scrupule si caracter) cind practic esti doar un mare ... ZERO dpdv uman, mai 'desteapto'???

Iesi pe net cu subiecte personale si potential penale care nu privesc comunitatea de aici - ci doar inspectoratul de invatamint si eventual politia - si te scandalizezi cind ti se atrage atentia ca ceea ce faci tu se cheama dpdv legal cel putin CALOMNIE, terfelire in public a numelui si imaginii cuiva fara a duce nici un fel de dovezi (de fapt trebuie sa le aduci celor doua institutii enumerate) si incercare ii_mbecila de a folosi internetul pe post de platforma de 'presiune' si atac impotriva unor persoane care habar n-au ce faci tu cu numele si reputatia lor!
Nu ti-am spus ca faptele pe care le invoci n-ar fi adevarate, ci ca modul cum procedezi este profund ILEGAL si nu aici e locul lor!
Cit de ii_dioata sa fii sa faci asa ceva?
Cit cuprinde, desigur!

Pt. o euglena bok-o-trofa extrem de ignoranta esti mult prea tupeista si stupida ca sa te frece atit de tare grija ... pseudo-lingvistica care-ti zboara tie prin cap; virsta prea mica probabil.
In schimb n-ai nici tupeul si nici bunul simtz sa te duci si sa-ti spui ofurile acolo unde trebuie!
Vorbesti de ... 'lasitate' in timp ce tu esti doar o mare magaritza ipocrita care n-are curajul sa-si caute 'dreptatea' in mod legal!
Daca ai dreptate.
Intelegi?

Daca chiar esti atit de ii_mbecila, hai sa facem atunci altfel, naroada tirgului, sa vedem daca-ti mai place:
Eu anuntz politia in legatura cu postarea pusa de tine aici cit si gravele acuzatii aduse public unor persoane care nu se pot apara si a caror 'fapte' nu fac obiectul nici unei anchete interne sau investigatii a politiei si dupa cite inteleg si, in acelasi timp, anuntz si conducerea gradinitzei si pe cele doua femei deja 'condamnate' de tine ca o timpita face acuzatii publice la adresa lor si a institutiei!
Ce zici, ii_dioato, iti convine mai mult acum?
Nu-i asa ca nu mai e asa de ... cool sa te manince-n kooor si s-o cauti cu luminarea fara sa fie cazul?
Sau crezi ca odata ce fac plingerea asta, politiei ii va fi greu sa te gaseasca?
Esti asa de 'dusa' incit iti imaginezi ca esti ... anonima 100% pe net?
Ai idee ca orice site are obligatia sa comunice toate datele de identificare ale unui user atunci cind politia sau organele de cercetare penala o cer?!?
Nu prea, 'eminentza', nu-i asa?!?

Sfatul meu prietenesc este sa te potolesti imediat si sa incetezi sa dai sfaturi celor care te sfatuiesc de bine.
Si sa-ti iei dracului talpasitza repejor de pe-aici daca nu vrei sa fii chiar tu obiectul unei investigatii penale!
Si asta pt. ca ceea ce faci tu aici imbraca toate formele unei infractiuni penale, mai, euglena bok-o-trofa!

Asa ca nu ma calca pe 'coada' mai mult decit e cazul, mamicutzo fara minte!...

P.S. Naroado, 'a bintui' s-a scris asa zeci si zeci de ani, stupido!
Si se scrie 'a bantui' abia din 1992 (numai in actele oficiale, manuale si ziare/reviste scrise) in mod absolut ... ilegal, printr-o hotarire imorala si nestiintifica a Academiei Romane!
Decizie cu care n-au fost de acord taman lingvisticienii care aveau dreptul sa faca astfel de modificari!
Da' de unde sa stie proasta tirgului asemenea rafinetzuri cind ea nu cunoaste nici macar consecintzele PENALE ale unor calomnii?!?
garbo101426
Postat pe 22 Februarie 2017 22:09
De la: Maria_Avi_1, la data 2017-02-22 05:59:02 garbo101426 chiar te rog anunta politia si pe cine mai crezi de cuviinta, dar fa-o cu adevarata ta identitate. Astept sa ne cunoastem.
Cum cel mai intelept cedeaza primul, eu ies din aceeasta discutie sterila si astept sa faci dreptate.
O zi buna si.........multa sanatate draga d-na/d-ra!

P.S. Forumul acesta merita ceva mai bun decat limbajul pe care intelegi sa il folosesti, indiferent de scopul pe care il ai.
Amin!


Nu esti numai extrem de superficiala, ignoranta si total stupida in ceea ce priveste LEGEA, da' ai si doze inacceptabile de nesimtzire si prostie funciara, incredibile la un om tinar, mai mamico!

Tu continua cu mentalitatzile astea de coltzul mahalalei si o sa vezi ce-o sa-ti rezerve viatza daca continui sa te manince pielea cu cine nu trebuie, cind nu trebuie!

Iti repet, nu provoca 'necunoscutii' ca nici nu stii ce surprize poti avea...
garbo101426
Postat pe 22 Februarie 2017 22:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mierea 20 De la: selia 10 Aprilie 2010 10:02
de ce tresare??? 10 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 11:20
supliment de calciu la bb 71 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 07:32
lacrimile la sugar 13 De la: office_salinasusesi_ro 19 Aprilie 2010 08:24
baiatul meu tresare din orice 7 De la: kidz007774 26 Aprilie 2010 15:25
Setari Cookie-uri