Gheorghe Iovu -Concert de Muzică Terapeutică- 4 Nov 2016 Casa Tineretului ora 19.45

Gheorghe Iovu – CONCERT DE MUZICĂ TERAPEUTICĂ - „Armonie în miez de toamnă” - prezentarea dr. Miruna Popescu Iovu
*** VINERI 4 Noiembrie 2016 ora 19.45 la CASAT TINERETULUI din Timişoara – muzică ambientală în cadrul Festivalului EzotericFest 3- 6 Nov 2016 www.ezotericfest.ro
-------------

GHEORGHE IOVU, “magicianul sufletelor”, este artistul timişorean care compune şi interpretează muzică terapeutică de peste 20 de ani, fiind primul meloterapeut acreditat de instituţii de specialitate. Obţinând rezultate remarcabile în diverse spitale, clinici şi cabinete medicale, contribuind cu succes la vindecarea sufletească şi trupească a celor suferinzi.
-------------
Absolvent al Şcolii Populare de Artă din Timişoara în anul 1975, a lansat prima casetă în 1995, “Muzică terapeutică”, iar până în prezent a realizat 10 albume şi a susţinut o multitudine de concerte, atât în România, cât şi în Statele Unite, Germania, Ungaria, Danemarca, Austria, Italia, Franţa etc.
-------------
Pentru Gheorghe Iovu muzica înseamnă viaţă, consecvenţa, dăruirea, modestia şi naturaleţea cu care interpretează fiecare piesă i-au adus recunoaşterea naţională şi internaţională.
-------------
*** INFO: Marcel Doros 0722 371 196 www.ezotericfest.ro – geealife@yahoo.com


===============
*** BILET INTRARE EZOTERICFEST: 5 lei/ pers/ zi – valabil toata ziua, acces la conferinte si expozitia din holul Casei Tineretului din Timisoara - str. Arieș nr.19 – zona Stadion, Spitalul Judetean)
===============
EzotericFest este un Festival de Alternative Spirituale, Terapii Complementare, Medicină Naturistă… care îmbină armonios partea de conferințe, concerte și demonstrații, unei expozitii specifice, cu v ânzare în holul mare de la parter.
*** PROGRAM ZILNIC; 10.00- 21.00 (3 -6 Noiembrie) --- INFO: 0722 371 196
===============
Pe măsura definitivării programului conferințelor și a listei expozanților și conferențiarilor, puteți studia pagina oficială de prezentare; http://www.ezotericfest.ro/002_00_program.htm
===============

Marcel_D
Postat pe 13 Octombrie 2016 00:19

Sigur-sigur e vorba de muzica ... ezoterica???
N-o fi vorba doar de muzica ... exoterica?!?


Sarmanii ... Beethoven, Vivaldi si Mozart cred ca se rasucesc in morminte deja!


P.S.: Cit de ... noncool-ta am fost pina acum de nu mi-am dat seama ca exista si asa ceva. Eu eram convinsa ca mai toata muzica, in general, e ... terapeutica!


Ce dracu' oi mai mai fi facut eu anii aia de pian chiar nu stiu. Incep chiar sa ma intreb daca n-am pierdut timpul de pomana in copilarie si adolescentza fara ... ezoterismul asta contemporan!


P.P.S.: Abonamente gratuite pt. pensionarii melomani nu oferiti?...



garbo101426
Postat pe 7 Noiembrie 2016 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Medicina Traditionala Chineza si Qigong-ul Terapeutic 1 De la: Marcel_D 4 Noiembrie 2011 11:35
cei 40 de mucenici 1 De la: Alexxandra 9 Martie 2010 16:04
NOU GRUP DE SUPERVIZARE: 10 MAI 2012 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 30 Aprilie 2012 13:29
WorkShop Portretul in fotografie 1 De la: ileana_damian 22 Februarie 2011 15:38
Concert Meloterapie Gheorghe Iovu la CJT 1 De la: Marcel_D 7 Mai 2013 23:08
Setari Cookie-uri