Ce parere aveti despre parlamentarii nostri care cer femeilor sa nasca copii

apoi sa se duca la cules de capsuni ca sa si-i creasca si sa ii educe vecinii..
salariile nu le meresc decat pe ale lor si noua femeilor ne spun sa nastem copii pt ca am frica ca nu o sa ma fie tineret ca sa le plateasca darile la stat...
ingerasulluptator
Postat pe 6 Martie 2014 22:50
parlamentarii nostril nu maresc decat salariile lor si noua de cer cu 8 milioane pe luna sa facem copii..Sau sa facem copii si sa mergem la cules de capsuni,,sau sa faci copii si sa mergi prin strainatati sa lucrezi pt ca in tara la tine nu poti supravetui cu un salar de mizerie.si sa mai faci si copii,,ca sufficient ca nu poti tu trai cu el
ingerasulluptator
Postat pe 6 Martie 2014 22:53
sunt dusi cu sorcova parerea mea..sa astepte pana oi face eu copii...apoi sa merg la culesc de capsuni si sa imi las barbatul singur sa se duca la curve si sa isi faca de cap,si uite asa halal educatie la copii.daca la politicieni nu le pasa decat de ei
ingerasulluptator
Postat pe 6 Martie 2014 22:57
esti supatat rau pe parlamentari ! capsunarii au si ei partea de vina, ca daca te duci la tara si cumperi o parcela de pamant si ceri unui taran sa te ajute (exemplu) a pune un razor de ceapa te costa cit ai munci la servici o saptamana de zile.
lllorena
Postat pe 16 Martie 2014 07:46
Parere sub orce critica.Pe linga faptul ca sint mult prea multi,nicio tara din lume orcit de mare uneori de 10 ori mai mare ca Romania au mult mai putini parlamentari decit romania.
Si cea mai dramatica problema e ca in afara de beneficiile lor personale nui intereseaza nimic.Poporul e bun doar pentru voturi.
In ce priveste cerinta lor am un singur raspuns,si o explicatie.
1.Cu ce sai creasca?
2.Ce sa faca copii,sa plece peste hotare?Sa furnizam forta de munca pentru tarile lumi?
3.daca au cu adevarat si sincer complectarea numarului locuitorilor Romaniei,atunci in primul rind sa creeze locuri decente de invatat,de crestere,de spitalizare si in final cel mai important element locuri de munca,nu taxe si impozite,nu vrajeli de marire pensii si salari,
Oare cum se face ca milionari romaniei sint de regula parlamentari nostri?
garbo_399163
Postat pe 26 Martie 2014 18:54
Cred ca ar trebui sa le interzica sa faca .....celor ce nu au chef de munca ,sau declara ca nu au posibilitatea sa-i creasca decat din cersit /furturi, sau macar sa le limiteze la unul....
cristina5
Postat pe 26 Martie 2014 22:04
De la: lllorena, la data 2014-03-16 07:46:19esti supatat rau pe parlamentari ! capsunarii au si ei partea de vina, ca daca te duci la tara si cumperi o parcela de pamant si ceri unui taran sa te ajute (exemplu) a pune un razor de ceapa te costa cit ai munci la servici o saptamana de zile.[/quote

pai dupa mintea ta si a lui basescu toata romania ar trebui sa fie o tara de tarani..
da poate ca romanii nu au chet de munca pt ca nu sunt motivate si li se da un salariu ]de mizerie cu care nici macar chiria nu o poti plati...
daca li sar da romanilor un salariu decent cred ca ar avea chef de munca..
si nu sar mai duce prin strainatati ca sa isi bata altii joc de ei
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 26 Martie 2014 23:17
De la: lllorena, la data 2014-03-16 07:46:19esti supatat rau pe parlamentari ! capsunarii au si ei partea de vina, ca daca te duci la tara si cumperi o parcela de pamant si ceri unui taran sa te ajute (exemplu) a pune un razor de ceapa te costa cit ai munci la servici o saptamana de zile.[/quote

pai dupa mintea ta si a lui basescu toata romania ar trebui sa fie o tara de tarani..
da poate ca romanii nu au chet de munca pt ca nu sunt motivate si li se da un salariu ]de mizerie cu care nici macar chiria nu o poti plati...
daca li sar da romanilor un salariu decent cred ca ar avea chef de munca..
si nu sar mai duce prin strainatati ca sa isi bata altii joc de ei
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 26 Martie 2014 23:17
ioana9o
Postat pe 26 Martie 2014 23:46
ai dreptate sintem o tara de tarani! tu ai :''radacini'' ? de unde esti? fa-ti arborele genealogic si ai sa descoperi ca macar unul din inaintasii tai a fost taran.
lllorena
Postat pe 27 Martie 2014 06:04
De la: lllorena, la data 2014-03-27 06:04:58ai dreptate sintem o tara de tarani! tu ai :''radacini'' ? de unde esti? fa-ti arborele genealogic si ai sa descoperi ca macar unul din inaintasii tai a fost taran.


pai da,,dar oamenii care au facut o scoala nu pot sa se faca agricultori,,pt ca asa vrea basescu..Sa fim o tara de agricultori..sa muncim din greu pe cand el nu face nimica si banii ii vin dea gata..
ar putea si el sa se faca taran si sa fie un exemplu pt romani..sa ne arate prin exemplu propriu cum se castiga banii..prin munca Agricola..pt ca atunci cand vrei sa ii educi pe ceilalti oameni trebuie sa o faci prin exemplu propriu
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 27 Martie 2014 23:45
De la: lllorena, la data 2014-03-27 06:04:58ai dreptate sintem o tara de tarani! tu ai :''radacini'' ? de unde esti? fa-ti arborele genealogic si ai sa descoperi ca macar unul din inaintasii tai a fost taran.


tu sigur esti vreun patron sa vreo patroana care exploateaza angajatii si le da niste salarii de nimic si apoi vine cu teoria sa ii invete pe altii ca banii se castiga din agricultura..

da hai sa ne intoarcem acum in urma 100 de ani sa ne amintim si de razboie si ca dormeam in pesteri...

oamenii care o duc bine cu banii pt ca inseala pe altii ne invata ca noi trebuie sa muncim si sa facem copii..
dar cei care ne invata ei nu muncesc pamanatul si nu sunt cinstiti?
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 27 Martie 2014 23:49
de ce oamenii care ne invata sa muncim sunt chiar hotii? ei nu muncesc cu truda banii sa ne arate cum se face sa fie exemplu pozitiv pt noi..

dar asa sunt batranii ei ne invata ca preotul sa fim cuminti sa muncim dar ei sa fure..
asta este viata..prosti sunt aia care care fac copiii
asta este o tara de rahat cu niste oameni incuiati..

patronii sigur ca tin cu parlamentarii ca se imbogatesc pe spinarea altora apoi ei ne invata sa muncim pamantul si sa facem copiii asa cum faceam acum 100 de ani...asta chiar mizerie de oameni

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 27 Martie 2014 23:55
eu una nu judec romanii ca nu au chef de munca..Eu ii inteleg pt ca au niste salarii de mizerie..Sa ai chef de munca sa muncesti pt patroni ca ei sa se imbogateasca de pe spinarea ta si tu cu salarul care il primesti nici macar chiria nu o poti plati...Apoi vine basescu si cu aliatii lui patronii hoti ca si el,,si ne judeca ca nu avem chef de munca sa facem copiii ca sa paca plati la stat si el vrea sa muncim pamanatul ..

da chiar ca iti vine sa il iei de gat cand vezi ce nesimtire de communist batran care judeca pe altii..
daca la oameni li sar da un salar decent ei ar fii motivate sa munceasca..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 28 Martie 2014 00:00
dar in Romania nu se merita sa te casatoresti sa faci copii dar nici sex sa nu faci..

sex trebuie sa faci cand iti doresti o familie..Si in Romania nu poti intretine familia..Pt ca nici nu este correct sa faci copii apoi sa astepti sa te ajute altii..Daca nu iti poti permite nu ii faci pe copii,,lasa-i acolo la Dumnezeu ca este bine...Pe pamant este un haos total pt ca oamenii lupta doar pt lucruri material...dar nu si pt lucruri spiritual valori morale seriozitate,responsabilitate..ca sa poate domni pacea sufleteasca..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 28 Martie 2014 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voteaza online proiectul DEDICAT VARSTNICILOR 1 De la: Cristina_Maria_Bostan_1 25 August 2015 14:39
Ghicit in cafea 15 De la: Helenatarot 4 Decembrie 2018 00:24
cadouri 9 De la: fleurdelis 21 Decembrie 2009 15:48
Schimbarea anvelopelor 25 De la: ameno 11 Februarie 2011 11:58
the secret!! 1 De la: Alexxandra 16 Februarie 2010 01:29
Setari Cookie-uri