Este ok sa cumpar de la okazii.ro?

Buna seara tuturor,

De mai bine de un an citesc aest forum, dar nu am avut niciodata ragazul sa imi fac un cont si sa particip la conversatiile voastre.
Pentru ca de multe ori am aflat de aici raspunsuri la multe dintre intrebarile mele, de data asta indraznesc sa ma adresez voua direct:
Peste doua saptamani este ziua baietelui meu care isi doreste foarte tare un joc de sport pentru WII pe care, la sfatul unui prieten l-am gasit pe okazii.ro, si la un pret bun.
Mi-am facut cont, tot la sfatul aceluiasi prieten care de ceva timp si-a tot cumparat cate ceva de la ei. Si acum as mai vrea o parere, ca sa fiu sigura ca nu iau teapa.
Prietenul meu m-a sfatuit sa ma uit doar la produsele cu garantia de livrare.
A mai luat cineva de la ei?
Pentru ca as vrea sa iau 2 jocuri (am mai ochit unul de care l-am auzit vorbind, dupa Stapanul inelelelor) nu-mi permit sa dau banii aiurea, dar nici nu-mi permit sa dau 300 de ron pe fiecare in magazin sau sa-l comand de "afara"!
lobella
Postat pe 16 Iulie 2013 18:27
Buna! La multi ani baietelului tau! Mai, eu am mai cumparat de la ei si sunt multumita pana acum. Ca sa fii sigura ca nu primesti vreo teapa, da, ar trebui sa te uiti daca vanzatorul ofera garantie de livrare si daca este utilizator premium. De regula, utilizatorii premium sunt cei care au vandut de multe ori si care au primit numai calificative bune.
AndreeaConstantin
Postat pe 17 Iulie 2013 11:03
Bine ai venit lobella. Noi i-am luat baiatului o bicicleta de pe okazii.ro si a fost ok. Eu personal nu am facut tranzactia, pentru ca mi s-a parut complicat sa-mi fac cont si sa licitez ...
Intre timp barbata-miu mi-a spus ca nu este chiar asa, el a cumparat bicicleta la pret fix,dar ca mai liciteaza uneori pentru componente de calculator.
Oricum, mi-a spus ca daca ai grija la caliificativul celui de la care cumperi si pretul oferit sa nu fie prea gogonat (adica, daca jocul tau costa 500 ron in magazin si cineva ti-l da cu 50, ceva nu e in regula!) nu ai ce probleme sa ai. Cel putin in Bucuresti exista si niste centre de preluare a pachetelor organizate de okazii.ro si atunci nu ai cum sa iei teapa.

La multi ani pustiului si succes al cumparaturi!
ralucutz
Postat pe 17 Iulie 2013 18:55
De la: ralucutz, la data 2013-07-17 18:55:22Bine ai venit lobella. Noi i-am luat baiatului o bicicleta de pe okazii.ro si a fost ok. Eu personal nu am facut tranzactia, pentru ca mi s-a parut complicat sa-mi fac cont si sa licitez ...
Intre timp barbata-miu mi-a spus ca nu este chiar asa, el a cumparat bicicleta la pret fix,dar ca mai liciteaza uneori pentru componente de calculator.
Oricum, mi-a spus ca daca ai grija la caliificativul celui de la care cumperi si pretul oferit sa nu fie prea gogonat (adica, daca jocul tau costa 500 ron in magazin si cineva ti-l da cu 50, ceva nu e in regula!) nu ai ce probleme sa ai. Cel putin in Bucuresti exista si niste centre de preluare a pachetelor organizate de okazii.ro si atunci nu ai cum sa iei teapa.

La multi ani pustiului si succes al cumparaturi!


Asa e, e foarte ok, Si nici nu este asa complicat, nu stiu de ce s-a speriat Ralucutz. Oricum, daca iei pun produs marcat cu "garantia de livrare" nu risti nimic. Ai trei zile la dispozitie sa returnezi produsul daca nu corespunde cu cei era pe site si iei iti granteaza ca iti primestibanii inapoi. Dar nu mi s-a intimplat niciodata pana acum. Si am cumparat de vreo 10 ori de la ei in ultimii ani........
Astridutzu
Postat pe 19 Iulie 2013 16:30
in primul rand trebuie sa verifici vanzatorul. Vezi de cand este inregistrat, cate tranzactii a facut si ce calificative a primit de la cumparatori. apoi, asa cum te-a sfatuit prietenul tau, ideal e sa cumperi produse cu garantie de livrare si scapi de orice bataie de cap:)

sunt sigura ca fiul tau va aprecia f tare cadoul
maria_79
Postat pe 23 Iulie 2013 18:36
Sunt in cautarea discutiilor legate de shopping si intamplator am ajuns si aici. Eu am cumparat de cateva ori de la okazii si totul a mers brici. Am fost atenta la calificativele utilizatorului si am comandat cu garantia de livrare produsul.
AndreeaConstantin
Postat pe 16 Iunie 2014 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
isteria romaneasca 23 De la: namyi 7 Aprilie 2011 16:48
Bluze si perne cusute de mina 2 De la: si_totusi 8 Februarie 2010 19:27
Chiloti cu fese push-up pentru un fund bombat? Voi ati purta? 1 De la: Chiloti_Cu_Fese_Push_up_1 30 Mai 2012 15:00
shopping de pe site-uri din SUA 4 De la: cricat 11 Octombrie 2011 11:31
Comanda parfumuri online 5 De la: iqart 19 Decembrie 2009 21:01
Setari Cookie-uri