casatorie in las vegas

De la: quasaria, la data 2012-11-04 13:47:45alta intrebare de baraj: ce venituri proprii are viitoarea dna? Si cu ce se ocupa ea?
Sa ghicesc?


Q mai putin conteaza cu ce se ocupa
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 17:57
De la: quasaria, la data 2012-11-04 13:40:49n-am gresit, na! Vreau sa subliniez ca taranca de mine s-ar marita in Piatra Craiului!
Bine, avea dreptate bit: la mine asta-i strainatate. Na, tot snobism... land of Dracula, sau, ma rog, pe linga ....
Fss_ssu
Postat pe 4 Noiembrie 2012 23:35
De la: suparatu_, la data 2012-11-04 23:35:57
De la: quasaria, la data 2012-11-04 13:40:49n-am gresit, na! Vreau sa subliniez ca taranca de mine s-ar marita in Piatra Craiului!
Bine, avea dreptate bit: la mine asta-i strainatate. Na, tot snobism... land of Dracula, sau, ma rog, pe linga ....


Citez,na...sorry!;)

ma mai gandesc unde ma insor! ;))

land of Dracula?ooo brrrr!...tentant
Fss_ssu
Postat pe 4 Noiembrie 2012 23:40
tentant, da. Cu mantii din alea negre... Ce poate fi mai solemn si mai elegant de asa?!
Si chiar ca nu mai divorteaza aia ever... de frica!!!
quasaria
Postat pe 5 Noiembrie 2012 08:05
Buna dimi, natiune!

Sunt restanta la topicul asta dar recitind vad ca lipsesc doua replici ea-eu, incerc sa sintetizez din memorie. Ea zicea ca vrea sa evite matusile si bunicile din tara si darul care i se pare penibil. Cumva ajunsi la Las Vegas s-ar fi casatorit asa...dusi de valul iubirii si ar fi avut explicatie in fata familionului cum ca nu-l invita la nunta. Replica mea a fost : dar are matusi si unchi atat de ...naivi...ca sa nu zic altfel...eu m-as prinde imediat ...Am mai zis ca e nunta LOR, o pot face cum vor si in tarisoara lor. Ce se poate intampla daca nu invita rubedeniile? Esenta ramane oricum ce e intre ei.
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Noiembrie 2012 08:33
De la: garbo_9068, la data 2012-11-04 11:50:08Mda! Mulțumesc frumos ca mi-ați dovedit exact lucrul care ma temeam ca se va ntmpla. Ca o sa dau doar de niște imbecili si tarani prosti si FRUSTRATI care n-au altceva mai bun de fcut dect sa stea pe net toat ziua si sa și dea cu prerea despre lucruri care ii depșesc cu mult si sa insulte persoanele normale.
Looserilor!!!!! Mi-e mila de voi!!


Cumva ai dreptate, ma depaseste cu mult ideea de nunta la Las Vegas. Sunt o femeie simpla de la tara. Sunt pe net ca sa dau sfaturi celor ce le cer...nu e vina mea ca vrei sa te mariti la Las Vegas.
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Noiembrie 2012 08:37
salut!

mai! asa nu mai vreau :(...nu ma insor, na ....
:(
io vreau lumina de la lumanare nu faclie
laaasa, nici tu nu vrei altfel....stiu eu;)...mai bine ne urcam pe munte si zburam inbratisati cu deltaplanu'....oooo,ce misto!..;)) ca de Hallowen:-P
La Piatra...ii fr......ai fost?? Popa di la Piatra oficiaza multe cununii si sunt legale....am eu....pi cuvant iti spun.:)
da tu vrei?.....sa vezi....odata am tinut eu lumanarea....:)

Buna Luna!

di ce vrea 068 sa se marite in Las Vegas?? :( ...nu-i fr. acolo :(
Mai! sa stii ca eu is orasean, cu mine poti sa vb.:-w na :)

Prietena, gandeste-te la cum sa arate echipamentu' de nunta: rochia ta, papionu' meu, bocancii mei , fesu' tau....stii tu :) OK?
Fss_ssu
Postat pe 5 Noiembrie 2012 12:32
Q, rotty, o reverenta pentru voi...
suparatu_ esti tu orasean, dar nu esti din vegas bre. deci tot tarani ne numaim si tot frustrati si cum mai zicea ea acolo...
ce daca eu si parintii mei suntem nascuti la oras, pentru mine nu inseamna nimic, dar pentru o curca beata, careia ii curgea tarana din buletin cand s-a dat jos din trenul personal (bine ca n-a fost marfar!), la descalecarea in capitala, faptul ca ea sta in Bucuresti, este visul ei si al nemului ei de patru generatii incoace!

la Piatra Craiului zici Q, nu-i rau! da' nu cuva e cam la tara? cum sa te impiedici de taranii aiai pe acolo... aia care inca mai cara lemnele de foc din padure cu carul cu boi?
si ce sa faci acolo sus in varful muntelui unde se simte vesnicia? prea e plictisitor in vesnicie!
lasa ca e mai frumos la las vegas, luinite, sclipici, zgomot, noxe, surorile pitipoance... papusi de mucava.... ca de unde bani de.un portelan, fie el si de Curtea de Arges, ca sa nu mai zic de-o strachina de Horezu si o lingura din lemn de dud sau de soc, incrustata cu un model mistic numai de batranii satului stiut

avea dreptate taranul ala ( era taran, chiar daca a vazut strainatatea pe cand pitipoanca asta nici nu vazuse lumina zilei) de zicea ca: Occidentul si America sunt colosi ai industrializarii, dar sunt niste pigmei ai spiritului pe langa India, Tibet sau China...
heartbit
Postat pe 5 Noiembrie 2012 13:10
De la: heartbit, la data 2012-11-05 13:10:10Q, rotty, o reverenta pentru voi...
suparatu_ esti tu orasean, dar nu esti din vegas bre. deci tot tarani ne numaim si tot frustrati si cum mai zicea ea acolo...
ce daca eu si parintii mei suntem nascuti la oras, pentru mine nu inseamna nimic, dar pentru o curca beata, careia ii curgea tarana din buletin cand s-a dat jos din trenul personal (bine ca n-a fost marfar!), la descalecarea in capitala, faptul ca ea sta in Bucuresti, este visul ei si al nemului ei de patru generatii incoace!

la Piatra Craiului zici Q, nu-i rau! da' nu cuva e cam la tara? cum sa te impiedici de taranii aiai pe acolo... aia care inca mai cara lemnele de foc din padure cu carul cu boi?
si ce sa faci acolo sus in varful muntelui unde se simte vesnicia? prea e plictisitor in vesnicie!
lasa ca e mai frumos la las vegas, luinite, sclipici, zgomot, noxe, surorile pitipoance... papusi de mucava.... ca de unde bani de.un portelan, fie el si de Curtea de Arges, ca sa nu mai zic de-o strachina de Horezu si o lingura din lemn de dud sau de soc, incrustata cu un model mistic numai de batranii satului stiut

avea dreptate taranul ala ( era taran, chiar daca a vazut strainatatea pe cand pitipoanca asta nici nu vazuse lumina zilei) de zicea ca: Occidentul si America sunt colosi ai industrializarii, dar sunt niste pigmei ai spiritului pe langa India, Tibet sau China...


nu_sunt_nimeni
Postat pe 5 Noiembrie 2012 13:20
jjulyeta
heartbit
Postat pe 5 Noiembrie 2012 13:26
ei si ce daca?....o zas si ea,na....ca.. cu gura se "apara" fata......ci daca o zas, doar o simtit "esentza" taranilor si n-o stiut cum sa spuna ca si ea face parte din categoria asta.....
da tu, di ce te "BITumizezi fara praf de filler si fara smoala???.....eeeee!
068....sa te mariti fato in ....

HONOlulu...acolo chiar ca nu ai probleme cu coloniile......gasesti numai "parfumuri" originale..
sa stii ca ma :( daca ma faci tzaran......imbecil poti sa ma faci.....
Fss_ssu
Postat pe 5 Noiembrie 2012 13:34
suparatu=))=))=))
nu_sunt_nimeni
Postat pe 5 Noiembrie 2012 14:49
Bit-ule..nu vreau cu tine ..daca nu ma duci in AFRICA....IN JUNGLA...sa fim doar noi doi..printre crocodili..elefanti..tigri..
nu_sunt_nimeni
Postat pe 5 Noiembrie 2012 14:56
pai ce, trebuie sa vrei tu?
si ai zis Africa? imediat se rezolva!
hai fa-ti bagajul ca la si fara un sfert trecute fix de si jumate plecam!
heartbit
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:03
De la: heartbit, la data 2012-11-05 13:10:10Q, rotty, o reverenta pentru voi...
suparatu_ esti tu orasean, dar nu esti din vegas bre. deci tot tarani ne numaim si tot frustrati si cum mai zicea ea acolo...
ce daca eu si parintii mei suntem nascuti la oras, pentru mine nu inseamna nimic, dar pentru o curca beata, careia ii curgea tarana din buletin cand s-a dat jos din trenul personal (bine ca n-a fost marfar!), la descalecarea in capitala, faptul ca ea sta in Bucuresti, este visul ei si al nemului ei de patru generatii incoace!

la Piatra Craiului zici Q, nu-i rau! da' nu cuva e cam la tara? cum sa te impiedici de taranii aiai pe acolo... aia care inca mai cara lemnele de foc din padure cu carul cu boi?
si ce sa faci acolo sus in varful muntelui unde se simte vesnicia? prea e plictisitor in vesnicie!
lasa ca e mai frumos la las vegas, luinite, sclipici, zgomot, noxe, surorile pitipoance... papusi de mucava.... ca de unde bani de.un portelan, fie el si de Curtea de Arges, ca sa nu mai zic de-o strachina de Horezu si o lingura din lemn de dud sau de soc, incrustata cu un model mistic numai de batranii satului stiut

avea dreptate taranul ala ( era taran, chiar daca a vazut strainatatea pe cand pitipoanca asta nici nu vazuse lumina zilei) de zicea ca: Occidentul si America sunt colosi ai industrializarii, dar sunt niste pigmei ai spiritului pe langa India, Tibet sau China...


hearty, nu ma vad pe lista ta! Nu exist adica? Sau nu-s taranca ? Ca' n-am inteles...
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:04
Suparici, te pup si eu!
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:05
Stai.... Dar cu ce ma duci? Cu ce mijloc de transport?
nu_sunt_nimeni
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:05
mai conteaza cu ce mijloc de transport?
cu cel mai rapid, ca la cina trebuie sa fii inapoi. sa nu simta sotul lipsa si nici bebeul..
acum ce facem, stam in drum de-un mijloc de transport cand sunt atatea pe planeta rachete, avioane, masini, motociclete, biciclete, role, trotinete, care cu boi, sarete, carute, schiuri, patine...?
te duc cu gandul! e bine?
heartbit
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:18
Bit-ule..tzaranul nuºi tzaran ..pana nu-i si fudul
Fie..merg cu tine si in PANZELE ALBE
nu_sunt_nimeni
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:20
pai daca nu am primit cerere de adaugare in lista...
dar nu-i nimic Luna, la editia a doua revizuita a urmatoatei republicari am grija sa te adaug la lista celor care exista.
de lista cu tarani se ocupa pitipoanca cu vegasul...
heartbit
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:20
am inteles jjulyeta.
deci nu mai e nevoie de Africa, o stergem de pe harta ne oprim pe la Popocatepetl si dupa ce vizitam piramidele aztece, olmece, mayase, etc. din Mexic, incepand cu Teotihuacan si sfarsind cu Bonampak, ne mai invartim putin prin Guatemala, Honduras, Salvador si terminam calatoria prin Belize.
e bine asa?
cica am auzit eu ca taranul devine zeu pe la Teotihuacan. asa ca de asta zic sa incepem de acolo, ca poate n-ajungem zei, dar macar niste prapaditi de oraseni tot devenim si noi.
Teotihuacan (limba nahuatl: teo(tl) = Zeu; tihua = deveni), in traducere Locul unde omul devine Zeu,

apropos 9068 (actualmente fosta membra garbo), prefer sa fiu taran si descult, dar sa fiu cult decat sa fiu orasean parvenit si in afara de sonbism altceva decat incultura sa nu am ce sa-mi etalez
heartbit
Postat pe 5 Noiembrie 2012 18:55
68 ori e in drum spre Las Vegas,ori cauta cu disperare un CAP uitat de vreme sa se inscrie...
Rotty
Postat pe 5 Noiembrie 2012 19:02
sa incercati si Bolivia, pe la Puma Punku, Tiahuanaco. eu m-as multumi cu Maciu Piciu


rotycica, la mine in oras, dupa un colt ,e o bodega "las vegas" poate de aceea vb fata
Eugenia_
Postat pe 5 Noiembrie 2012 19:03
Acuma ne spui ???...Si noi care credeam ca tinteste acolo peste ocean....
Rotty
Postat pe 5 Noiembrie 2012 19:09
pai din balta din fata bodegiii, clienii astepata mereu sa iasa un peste mic...
Eugenia_
Postat pe 5 Noiembrie 2012 19:13
Adica sunt si pesti ? ...si mai calca prin balta ? Atunci bine a zis careva inainte ceva cu centura ...In sfarsit s-a dezlegat misterul...
Rotty
Postat pe 5 Noiembrie 2012 19:18
iete ce de lume aci la caminu' cultural.....
bre, io n-am gindit mai bine si tot la las vegas e bine!! Ca tocmai ce am scos beteala pt pom din lada de zestre: si daca o infasor bine am facut si rochia de nunta de Las Vegas, nu mai dam bani. Si bem gratis la cazinou, na clienti noi!!! Si de vaza!
Iar ingerasul ala de il infigi cu po po -ul in brad (ca imi sterg dreak astia postarea) daca il ajustam un pic cu toporu' e bun de papionu' lu' ginerica. La ce-o sa sclipeasca je, nu se mai vede ginerica oricum!
quasaria
Postat pe 5 Noiembrie 2012 20:26
poi, tzaranca din tine ;) o facut alegere buna,,,mai, di lenjeria intima nu zaci nica?....m-o imbatat astea cu vermutu' lor......X_X
....ghini ca ai amintit de papion sa fie spilcuit si sa aibe intermitenta la capete.....daaaa, rosu, poi cum altfel......??
Hai ca vreau sclipire/ bune;)).... :-P
Floricico si io am mancat peste di lala-s vegasu' matali.....o fost sarat....da o mers berea :*
Rottycico, ti mai alergi mult pi la CAP-uri....fugi la mall....acolo gasesti scoici si raci ....ii pregatesti in meniu la resteorantu' tau ;))

mai, da muzicantiii??
ioti ca se pregateste nunta....o fugit mireasa acu'.....
Fss_ssu
Postat pe 5 Noiembrie 2012 22:53
....s-o razgandit !! Tot mai bine o nunta cu dar!! O plapuma de la soacra mare, 2 perini de la matusi...
GHEISA_
Postat pe 6 Noiembrie 2012 07:54
.tzaranca din mine se uita asa in zare si asteapta sa esueze vreo plapuma de la soacra mare. D'aia cu lounge si autopilot. Pe la tara, prin satul pe unde m-a facut mama pe mine cam asa erau plapumile. Ca trebuiau date ele prin multe ape pina sa ajunga albe ca porumbeii... da' ce conteaza.
quasaria
Postat pe 6 Noiembrie 2012 08:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-i multumesti pe toti si in final sa fi si tu satisfacut? 14 De la: Melanie 20 Octombrie 2009 18:19
Te invitam la Coaching Your Life: Marriage, Money & Sex 2 De la: garbo_8546 16 Octombrie 2012 17:29
Mai e ceva de salvat din aceasta casnicie? 3 De la: cri_cat 4 Aprilie 2012 21:41
mi-e foame 54 De la: daniilia 11 Noiembrie 2012 23:21
Important.....Pt a avea o viata mai buna si mai linistita 231 De la: camelyta 1 Decembrie 2009 15:36
Setari Cookie-uri