tratament naturist pt acnee

a avut cineva succes?

tratamente naturiste nu prea am incercat, in afara de masti cu miere sau masti cu lamaie si argila... nu au facut altceva decat sa imi usuce fata, nu sa imi usuce si cosurile....
garbo_1567
Postat pe 2 Mai 2012 17:15
eu stiu un tratament pentru puncte negre: o lingurita cu praf de copt amestecata cu o lingurita de apa, o aplici pe fata si o lasi 3 minute. Eu am incercat-o si functioneaza, atata doar ca te pisca putin, iar apoi te speli cu apa calduta si aplici pe fata curata crema hidratanta.
Amor_Aeternus
Postat pe 6 Mai 2012 21:58
De la: garbo_1567, la data 2012-05-02 17:15:24a avut cineva succes?

tratamente naturiste nu prea am incercat, in afara de masti cu miere sau masti cu lamaie si argila... nu au facut altceva decat sa imi usuce fata, nu sa imi usuce si cosurile....
MȘTI CU MIERE,LMIE ȘI TINCTUR DE GLBENELE N PROPORȚII EGALE.CONSUM PRODUSE APICOLE(lptișor de matc,propolis,polen,miere n loc de zahr,etc).,ELIMIN CARNEA DE PORC,SLNIN,CONSUM MULT PEȘTE ȘI BEA MULTE LICHIDE.
garbo203525
Postat pe 12 Mai 2012 22:34
La stoarcerea unui cos apar 10 in loc, asa ca incepe tratamentul prin taierea unghiilor.
anisoaraf
Postat pe 23 Mai 2012 22:22
eu cred ca, inainte de a incerca un tratament ,ar tb sa consulti un dermatolog si apoi, daca este cazul, faci tratamentul respectiv. cunosc cazuri cand, din cauza tratamentelor apolicate dupa ureche, in loc sa scape de probleme acestea s-au amplificat.
daca ai nevoie de un dermatolog bun, ti-o recomand pe dr Monica Darmanescu (clinica Delta Hospital).
Carmen_09
Postat pe 2 Iulie 2012 03:58
Asta suna deja a reclame!
Rotty
Postat pe 4 Iulie 2012 15:23
se prepara in farmacii,la laboratorul lor desigur,o solutie pt acnee ii zice"bella ragazza"...daca tot m-am pomenit on,desi nu m-am logat,cam ciudatel..
iasomia
Postat pe 4 Iulie 2012 16:20
Buna ziua, pentru acnee in afara de tratamentul extern este indicata si o cura de detoxifiere.Pentru aceasta va recomand complexul de plante Curatarea sangelui, care se administreaza cate o lingura de pulbere de plante de 2-3 ori pe zi, impreuna cu suc de fructe sau apa, cu 30' inainte de masa.Hidratarea poate fi asigurata si de ceaiul Curatarea sangelui sau Organism purificat, care se administreaza cate 3-4 cani pe zi intre mese.Cura dureaza 2-3 luni.
Medic_Fares
Postat pe 2 Octombrie 2012 13:53
Pastile pentru acnee - http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=advandec
garbo_382231
Postat pe 27 August 2013 13:40
Eu iti spun experienta mea, tu alegi daca incerci sau nu. Vreme de 7 ani am avut probleme cu tenul, aveam acnee foarte urata. Am consultat medici dermatologi din mai multe orase si intotdeauna i-am cautat pe cei mai buni. Am luat tratamente peste tratamente, creme, lotiuni, pastile, masti foarte scumpe care nu aveau efect, ba mai mult imi uscau foarte tare fata si imi scoteau in evidenta si mai cosurile si petele rosii. De fiecare data cand imi puneam o crema tratament sau o masca pe fata, mi se inrosea foarte tare si simteam ca ma arde. Dupa chinuri groaznice, depresii pentru felul in care imi arata fata, m am obisnuit cu ideea ca tratamentele de la derma nu-mi folosesc si am optat pentru cele mai..naturale.. imi faceam de 2 ori pe sapt masca cu praf de argila, fie cu zeama de castravete, fie cu apa sau zeama de la grephuit si foloseam o crema hidratanta zi de zi (nu era scumpa). incet incet am vazut unele schimbari si am simtit ca sunt pe drumul cel bun, asadar am continuat. dupa cateva luni cu astfel de masti, am inceput sa folosesc si tinctura antiacneica pe care o gasiti aici http://www.hypericum-plant.ro/tinctura-antiacneica iar la aproximativ 6 luni de zile fata mea arata excelent. nu am un ten de bebelus, imi mai apar cosuri din cand in cand, dar care imi trec repede. nu am urme pe fata, nu am pete. acum imi fac masca cu argila o data la 2 sapt si folosesc zilnic o crema hidratanta pentru fata (yr)
Recomand sa incercati daca doriti pentru ca nu e un tratament scump si si-l poate permite oricine. Iar atunci cand vezi si rezultate, esti de-a dreptul multumit/a.
Numai bine!
garbo_383000
Postat pe 4 Septembrie 2013 11:47
Buna fetelor. Am incercat pentru acnee un produs in forma de roll-on de la firma Neobulle. A fost OK cat de cat dar acum am descoperit o reteta : combinatie de ulei de neem cu ulei de argan sau de macese (1 parte ulei neem si 2 parti celalalt ulei). Se mai poade adauga ulei esential de muscata sau arbore de ceai. La mine a functionat
http://uleiurinaturale.com/ulei-de-neem-presat-la-rece-50ml-ambalaj-sticla.html
garbo_404180
Postat pe 10 Iulie 2014 14:48
Nu am incercat tratament naturist. Cel mai bine e sa te duci la un dermatolog, in cazul in care, chiar te ingrijoreaza acneea ta. Eu am scapat cu ea, in urma unui tratament extern cu preparate recomandate de medic, antibiotic si anticonceptionale. Bafta!
Schmetterling
Postat pe 10 Iulie 2014 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am scapat de operatie de hemoroizi 66 De la: elodia 28 Martie 2011 20:13
Tratamente naturiste pentru ten uscat 10 De la: garbo_1399 11 Iunie 2018 19:20
hpv 26 De la: laponaenigel 24 Iulie 2010 21:33
Un Liceu Sportiv ?!?!?!!?! 1 De la: anndrreead_sexygirl 13 Ianuarie 2010 22:19
Absorbante profilactice si terapeutice 1 De la: deliapetrescu 12 Iunie 2009 16:01
Setari Cookie-uri