Ce sa va aduca MOS CRACIUN in seara de Craciun?

As dori sa am sanatate primul rand. Vreau un laptop i sau un mic excursie indiferent unde in sens pozitiv.Doresc lui Mos Craciun multe sanatate.
karcsika58
Postat pe 9 Decembrie 2011 17:58
Karcsika Iti doresc sa primesti laptopul..ai pus ceva bani deoparte?nu?IIl ai sigur!! Si sanatate..ai dupa cum ti-o intretii!! Urari frumoase lui "Mos Craciun..}Dar tot TU iti vei face ..cadou...laptopul.. Stii si tu...!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Decembrie 2011 19:50
sanatate....
de la o varsta ai o scoala in tine,maica..
stii sa faci in asa fel incat sa fii happy ...
iasomia
Postat pe 9 Decembrie 2011 19:58
Multumesc Iaso..am reintrat in "mataca" mea normala...asta vara a fost o refulare bine venita,si sotul s-a facut ca nu "pricepe"...mi-a dovedit,ptr. a nu stiu cata oara..ca e un MARE domn!!Eu raman aceisi pe care-o iubeste enorm!Pup!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Decembrie 2011 20:15
totul e bine cand se termina cu bine,betuska...

hai la tv,e un adevarat spectacol asta seara pe protv.
iasomia
Postat pe 9 Decembrie 2011 20:17
OK,pe pro Tv??Nu?
elisabeta_boia
Postat pe 9 Decembrie 2011 20:28
Dap.. pe unul care canta pe acolo il si cunosc, personal.
anakin
Postat pe 9 Decembrie 2011 20:31
Si banuiesc ca e o pers. normala,de viata si minunat..nu cu aere de ..vedeta?Nu?!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Decembrie 2011 20:50
SI EU ASTEPT CU DRAG PE MOS CRACIUN IN FIECARE AN.DAR ANUL ACESTA IL INTIMPIN CU MARE TRISTETE.NU VREAU CADOURI.TOT CE-MI DORESC ESTE SA AM MULTA SANATATE PTR CA TREC PRINTR-OPERIOADA DIFICILA SI AM MARE NEVOIE DE UN CUVINT BUN DE O MINGIERESI DE LINISTE SUFLETEASCA.ASTA E TOT CE-MI DORESC.
oltencuta
Postat pe 10 Decembrie 2011 01:18
Sanatate si Optimism Oltencuto! Si pe langa tratamentul nevoit sa-l faci,nu ti-ai dori ..si altceva?Un buchet mareeee cu flori?O rochie superba?Ceva..care sa te ajute sa treci cu bine peste aceasta incercare ce ti-o da viata!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Decembrie 2011 01:56
as dori un alt guvern care sa lucreze pentru romani si nu impotriva lor,deoarece este foarte mullta lume care nu are ce pune pe masa sau mai bine niste alegeri anticipate si nefraudate
garbo055387
Postat pe 10 Decembrie 2011 20:48
De acord 387..dar teama mi-e ca aceste VISE...VISE nu se vor implini...vezi ce e prin imprejurimile tarii noastre...si cam tot aia fac si asa zisii"conducatori" un fel de broaste testoase in varf de stalp-nu puteau ajunge singuri acolo,nu se pot da singuri jos,nu sunt de nici un folos!!
E TRIST..dar e adevarat...de aceea ,eu una nu ma mai uit la stiri Tv,prefer Garbo..cu toate bunele si relele-sunt mai de suportat decat "alesii" nu stiu cui-eu una stiu precis ca nu i-am vrut..nu i-am votat..
De aceea imi doresc de la Mos Craciun ceva..palpabil{un colier de perle+bratara}si in acelasi timp.ceva ce mi se poate implini!! Abia acum..eu sunt cea realista,si tu ..nu!
elisabeta_boia
Postat pe 11 Decembrie 2011 00:30
Ceea ce vad e ca Berlusconi a iesit foarte elegant din viata politica internationala exemplu care ar fi de dorit sa-l urmeze si ai nostrii dar ei sunt prea ocupati sa se laude cu binele pe care l-au facut tarii.Suntem un popor care ne meritam soarta,dar totusi ea se mai si schimba uneori in bine alteori ca si acum in rau. eu una nu voi urma sfatul marinarului acela de a nu cumpara nici un produs olandez ci dimpotriva de acest Craciun am sa cumpar chiar si bradul prin comanda pe net din Olanda
garbo055387
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:41
Mos Craciun sa va aduca bucurii si sanatate !

SAL
Postat pe 11 Decembrie 2011 14:44
Tot ce imi doresc ,e sa am un loc de munca ,si sa pot oferi micutei mele darul mul dorit de la Mos Craciun
garbo229648
Postat pe 11 Decembrie 2011 16:13
648
cand e vorba de sufletelul copiilor, e sfasietor pentru un parinte sa nu poata oferi
dar , cel mai important lucru ramane iubirea pentru copii
ei inteleg ca nu poti, ca e greu , etc.
nu inteleg insa, de ce nu sunt iubiti ( atunci cand parintii , uita sa o arate)
sa stii ca dragostea ta pentru ea, valoreaza infinit, daca i-o arati, in comparatie cu partea materiala
dor72_
Postat pe 11 Decembrie 2011 16:32

optimizarea singuratatii !
alta vrajitorie. 100 lei un ceai?
Eugenia69
Postat pe 11 Decembrie 2011 17:59
priveste cu optimism viitorul , ai incredere in Dumnezeu, fi sigura ca orice inceput are si un sfarsit ! Mosul iti va aduce ceea ce tainic gandesti...
acilia_me
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:40
Asta cu siguranta, dar cu o conditie -
Sa nu-l strigi Mos, ci Paparino!
nathalie
Postat pe 12 Decembrie 2011 08:34
Acum ca colierul si bratara le-am primit imi doresc o pisica de rasa europeana,chiar comuna...dar sa ma lase ..sotul s-o tin...ca el zice ca pisica si cainele nu pot locui la..bloc.. Dar mie-mi plac pisicile,si eu ma pisicesc zilnic...tot el{sotul} zice ca-i de-ajuns o ..pisica-n casa...adica eu?
Am un pucel de Angora..daca nu ma lasa sa-mi iau o pisica...vreau inca un purcel..dar de Guineea..
Ferma de purcei fac!!
elisabeta_boia
Postat pe 13 Decembrie 2011 00:38
put aia...purceii...
ia-ti un papagal,in mod sigur la stilul tau o sa-l inveti sa vorbeasca f repede,betuska...
iasomia
Postat pe 13 Decembrie 2011 17:59
eu cred ca cel mai bun cadou ar fi sa nu mai existe diavolul balaurul ce strica tot cea cei place lui Dumnezeu......................................................................................diavolul duce in eroare ...........
garbo096743
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:49

oops!
ia-te de mana cu irinuca!

irinucooo, ti-a venit un tovaras de joaca!
esme
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:53
in lupta cu balaurii
dor72_
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:02
Balaur? Arunc eu buzduganul fermecat
SAL
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:05

arunca-l si noi te asteptam cu mancarea "nici prea calda, nici prea rece"
dor72_
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:07
Mos Craciun sa-mi aduca serile copilariei presarate cu multa dragoste ......Nostalgii......
garbo105616
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:27
616..dar ceva material??Ce-ti doresti??? Ceva ca sa-ti aminteasca de copilarie??
elisabeta_boia
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:39
In copilarie , mi-amintesc ca la tara la bunici primeam cand mergeam cu colindul un fel de turte dulci insiruite pe ata. Unele dintre turte aveau cate un banut de un leu. Mare concurs era intre noi care are cele mai multe turte cu bani,
SAL
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:52
Ce frumos !!! Eu cumpar totdeauna turte dulci insirate pe ata de pe la targuri=Puiul Targului!! Dar sa se dea la uratori,n-am stiut,frumos obicei!
elisabeta_boia
Postat pe 13 Decembrie 2011 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 bilete 2 De la: fleurdelis 12 Iunie 2010 15:38
am nevoie de akutor....IUBESC PREA MULT 2 De la: luptatoareacurajoasa 22 Iunie 2010 18:57
dragoste sau prostie 52 De la: dor40 21 Martie 2011 07:34
Gemenii 1 De la: epopescu58 3 Februarie 2011 23:50
Iti inseli sotia, ai curajul sa recunosti asta??? 54 De la: garbo265966 6 Iulie 2012 00:07
Setari Cookie-uri