bebe nu doarme

Buna!
Noi avem 2 luni, ne-am nascut cu 4.200, si deja suntem la 6 kg( poate si asta conteaza.) bebe doarme noaptea 6-7, cateodata si 8-9 ore, dupa mai doarme o tura de 2-3 ore, si dupa aceea nu mai doarme decat cel mult jumate de ora in carut sau atipeste cate 15 min. nu e anormal asa ceva? toti copii la la varsta asta am auzit ca dorm toata ziua...
patcas_anna
Postat pe 25 Octombrie 2011 11:20
De la: patcas_anna, la data 2011-10-25 11:20:33Buna!
Noi avem 2 luni, ne-am nascut cu 4.200, si deja suntem la 6 kg( poate si asta conteaza.) bebe doarme noaptea 6-7, cateodata si 8-9 ore, dupa mai doarme o tura de 2-3 ore, si dupa aceea nu mai doarme decat cel mult jumate de ora in carut sau atipeste cate 15 min. nu e anormal asa ceva? toti copii la la varsta asta am auzit ca dorm toata ziua...





sa ne traiti pui de garboveni si sa fiti binecuvantati de Dumnezeu.
ratuscaceaurata
Postat pe 25 Octombrie 2011 11:39
a mea are sapte luni,si doarme si dimineata,si dupa amiaza,cateva ore.
cand avea doua luni,dormea toata ziua.
da,majoritatea dorm mult ziua,dar nu e regula.
mai sunt si bebe care nu dorm
daca sta treaz si nu plange ,e perfect.
sa va traiasca,felicitari,si daca vreti sa il puneti la somn,plimbare afara,si masaj,mangaiat,etc,adica chestii linistitoare.
daca oboseste incercand sa prinda in manuta diverse,tot timpul ceva nou,nu neaparat jucarie ,evolueaza si creierul,obosesc soi ochii,in incercarea de a vedea,si de a coordona miscarile,mana creier obiect.
d
daniilia
Postat pe 28 Octombrie 2011 21:21
De la: daniilia, la data 2011-10-28 21:21:07 a mea are sapte luni,si doarme si dimineata,si dupa amiaza,cateva ore.
cand avea doua luni,dormea toata ziua.
da,majoritatea dorm mult ziua,dar nu e regula.
mai sunt si bebe care nu dorm
daca sta treaz si nu plange ,e perfect.
sa va traiasca,felicitari,si daca vreti sa il puneti la somn,plimbare afara,si masaj,mangaiat,etc,adica chestii linistitoare.
daca oboseste incercand sa prinda in manuta diverse,tot timpul ceva nou,nu neaparat jucarie ,evolueaza si creierul,obosesc soi ochii,in incercarea de a vedea,si de a coordona miscarile,mana creier obiect.
d



Dumnezeu s/o binecuvanteze!
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Octombrie 2011 21:31
nu se potriveste ratzo, de ce nu pricepi?
in locul tau as schimba poza de la avatar si as pune una cu nistre straie preotesti, nu prea esti credibila asea
Laura_M
Postat pe 29 Octombrie 2011 21:35
De la: Laura_M, la data 2011-10-29 21:35:51nu se potriveste ratzo, de ce nu pricepi?
in locul tau as schimba poza de la avatar si as pune una cu nistre straie preotesti, nu prea esti credibila asea




Laura tot ce urez urez din suflet curat,asa cum merita toata lumea ,chiar daca e copil sau matur.de ce sa/mi pun straie preotesti daca nu am facut teologia?Dumnezeu sa te binecuvanteze!....nu straiele conteaza ci dorinta sincera de bine pt semenii tai.ce gandesti aia primesti.Amin!
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Octombrie 2011 21:54
daca o mai alaptezi . incearca sa nu mai bei cf sau sucuri acidulate mai ales coca cola . de altfel poti sa-i dai daca este fetita ceai de tei . nu mai manca nici ciocolata asta sa fii atenta in caz ca alaptezi .
vax
Postat pe 9 Noiembrie 2011 08:17
daca dorm cel putin 12 ore pe zi e bine, dealtfel conteaza mai mult daca ia in greutate si in special in lungime.
Amber
Postat pe 9 Noiembrie 2011 10:51
Fetita mea nu a dormit ziua 2ore legate pana la 1an. Porecla ei era atzipica - dormea 10-15 min apoi se trezea apoi mai adormea peste 2-3 ore si tot asa. Noaptea dormea de la 12 pana la 4-5 dimineata si apoi iar incepea show-ul! Asa a fost! Acum are 1 an si 7 luni si totul e perfect!
Cristinapiersi
Postat pe 18 Noiembrie 2011 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cesa fac ca baietelul meu sa bea mai mult lapte? 78 De la: anaROBERT 12 Aprilie 2010 00:07
infacol (impotriva colicilor) - 25 ron 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:43
Vind Infacol 2 De la: albinuta_eu 4 Aprilie 2009 16:32
Carti si filme pentru cei mici 2 De la: office_salinasusesi_ro 3 Februarie 2010 08:02
bebei din aprilie 28 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 09:35
Setari Cookie-uri