Dupa 20 de ani

De la: garbo071605, la data 2011-09-22 15:43:02>
Ce sa fac?
Vrea sa ne vedem.Mi-e frica de revedere.Mi-e frica de sentimente.



De ce sa-ti fie frica de revedere?
Iti doresti sa il revezi. Fa-o.

Sentimente inteleg ca ai si de la sute de km, dar e mai simplu cand distanta NU E MAI LUNGA decat dorinta.
nathalie
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:42
he he..,si a treia,si a n'shpea..
roby_cado
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:43
cat se mai poate, mey roby... ca dupa doua'j'de ani nu mai e ca la doua'j' de ani....:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:51

,,asa mamica..,vant in (sau "din",Base le are cu astea) pupa,ce sa zic."

puiutz...tu zi cate vrei...e la liber...vorba lui Base...iarna nu-i ca vara...

se intelege...eu sunt ...vara..

tu vii sa impotmolesti....dar nu te amagi .....vara si ghetarii se topesc



sunsset
Postat pe 24 Septembrie 2011 20:09
Stiu ca nu este ceea ce vrei sa auzi ,dar daca era sa fii cu el erai atunci la 20 de ani,nu acum dupa 20 de ani cind fiecare sunteti intr-o relalie si cu copiii.Nu inteleg...acum v-ati dat seama ca va iubiti??Acum sunteti oameni maturi asa ca dati dovada de maturitate!!
constance
Postat pe 24 Septembrie 2011 20:23
pai un semn de maturitate ar fi si acela de a-si da seama ca prea mult au asteptat!...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 24 Septembrie 2011 20:26
cel mai bine e sa va revedeti,bineinteles.
nu te astepta sa fiti aceiasi exact,v-ati mai schimbat de atunci.
a avut dreptate sora mea ,zicea cand era mica,iubirea nu cunoaste nici distanta,nici timp,nu se schimba niciodata.
d
daniilia
Postat pe 25 Septembrie 2011 06:06
sunt cu sufletul aproape de al tau deoarece stiu ce inseamna sa iubesti si sa vrei sa lasi totul pentru persoana iubita.....asa ca dai bataie si nu rata ocazia,alta nu o sa mai ai si e pacat sa dai cu piciorul la ceva frumos si unic
crisshree
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:35
Ups..incurcata-i viata aceasta uneori pentru unii.
Cred ca ar trebui sa va vedeti!
Daca nu faceti aceasta,nu o sa aveti liniste!
Si daca nu aveti voi,automat nu o sa fie liniste nici in familile voastre.
Pentru ca, sant sigura ca nu mai santeti la fel in relatia cu familia,cum ati fost inainte sa redeschideti cutia Pandorei.Ori aceasta se resfrange si asupra celorlati membrii din familie..relatii ma rog...oricat incercati voi doi ,sa va feriti.
Este cu doua taisuri ...intalnirea live...
Puteti sa va dati seama ca nu mai santeti totusi cei care a-ti fost,si sa va limitati la ce ''a fost'',Dar macar scapati de trecut.
SAU ...o sa doriti sa continuati ..si atunci incepe adevarata tragedie...
Pentru ca voi doi ,prin hotararea pe care o sa o luati..o sa influientati indirect,soarta celorlalti membrii ai familiei.
Din pacate ,nu putem sa avem totul,in aceasta lume..
Dar putem , daca noi nu santem complect fericiti,poate...sa aducem putina fericire in jurul nostru...
Ce este mai important pentru tine...fericirea ta..sau a familiei?
Eu zic sa stai bine si sa meditezi..apoi sa iei decizia ce sa faci mai departe.
Succes!
inutza65
Postat pe 25 Septembrie 2011 19:51
De la: garbo071605, la data 2011-09-22 15:43:02Sunt intr-o mare dilema.Hai sa va povestesc.
n trecut
La 16 ani ,m-am indragostit nebuneste de un baiat.Eu eleva de liceu, el elev la Scoala de maistrii Militari ,in aviatie.Eu din orasul respectiv, el , de la 600 de km.Toata lumea imi spunea ca atunci cand o sa termine scoala ,o sa plece si o sauite de mine.Din pacate , dupa 2 ani (el terminand scoala si primind repartitie la alti 600 de km.)relatia noastra s-a sfarsit.A plecat .....
n prezent
Acum am 37 de ani .Am primit intr-o zi un telefon.Era el.M-a gasit dupa 19 ani in care nu am mai stiut nimic unul de altul.Totul a reanviat in sufletele noastre.Vorbim zilnic pe chat sau la telefon.Si acum , ca si atunci , traim in colturi diferite ale tarii.
Ne vorbim de parca nu ne-am fi despartit niciodata.Eu , sunt intr-o relatie , am 2 copii care au varsta pe care am avut-o eu cand ne-am cunoscut.El ,intr-o relatie ,cu un copil de vre-o 5 anisori.Niciunul casatorit.Amandoi cu gandul unul la celalalt.
Ce sa fac?
Vrea sa ne vedem.Mi-e frica de revedere.Mi-e frica de sentimente.[/quote

Te inteleg pentru ca trec prin aceeasi stare.Tu totusi ti-ai urmat viata si ai si copii dar cred ca in sufletul mai ai acel DACA...Cel mai bun sfat ...fa ce simti!!!!!Daca vrei sa-l vezi si el vrea sa te vada iesiti macar o data de vorba la o cafea ,Totul poate fi foarte diferit...in bine sau in rau..
Uite la mine a fost exact la fel in urma cu un an,am cunoscut pe cineva care simt ca ma completeaza dar distanta si-a spus cuvantul si nu 600 km ci 2000.. Ar putea da vina pe mine toata viata pentru ca am plecat si l-am lasat in Romania dar sunt tanara si singurul motiv pentru care am plecat in afara au fost studiile si un salariu mai bun pentru ca nu vreau sa mai depind de ai mei.Ne-am reintalnit peste 1 an cand eu eram cu cineva de vreo 2 luni dar asta chiar n-a mai contat pentru ca a fost din dorinta de a-l uita si de a trece peste.De vreo 2 luni tot suntem la distanta si doar Dumnezeu stie cand ne vom revedea.Sunt singura si simt ca nu vreau sa mai fiu cu nimeni pentru ca in sufletul meu e de neinocuit.Sentimentul a fost reciproc.....Stau si ma gandesc oare vom mai fi vreodata impreuna asa cum ar trebui fara distante ,net si telefoane...? e o tortura...acum suntem doar amici si atat dar stim ca noi doi in aceeasi tara nu putem fi doar prieteni..Scuze daca te-am plictisit cu ce am scris dar simteam nevoia sa ma descarc...nici macar cu parintii mei nu pot vorbi despre asta..ei se gandesc ca l-am uitat si sunt fericita dar numai eu stiu ce simt.Totusi e bine ca ai trecut peste si ti-ai facut viata...eu parca sunt prinsa in trecut...nici nu vreau sa-l uit dar stiu ca nu e bine sa ma gandesc atat.......
pissy29
Postat pe 26 Septembrie 2011 00:55
Si iti recomand un film extraordinar ....Letters to Juliet...ai sa vezi ca la unii tine si mai mult de 20 de ani...:)
pissy29
Postat pe 26 Septembrie 2011 00:58


da si sa vezi....viata bate filmul
sunsset
Postat pe 26 Septembrie 2011 01:02
Ce film e asta?
O reecranizare dupa *Gura bate popoul*?
nathalie
Postat pe 26 Septembrie 2011 01:16
eu zic sa incerci,macar sa-ti ostoiesti sufletul de dor....
dar nu va merge,sau poate la voi da...la mine nu a mers
si au suferit mai multe persoane
alina
teotax
Postat pe 27 Septembrie 2011 12:52
De la: nathalie, la data 2011-09-26 01:16:44Ce film e asta?
O reecranizare dupa *Gura bate popoul*?


daca e de balerina, cre'ca mai merge...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Septembrie 2011 16:25
Si eu trec printr-o situatie indentica ca a ta,chiar am zis ca e vorba de mine, .este placut si frumos sa te revezi si sa vorbesti cu cineva care a ramas in sufletul tau ,dar sa nu uiti ca oameni se schiba si nu mai suntem adoloscenti ,avem vici si tabieturi .insa cat timp relatia respecta limitele morale ,de ce nu? Mai departe e hotararea ta ... indiferent ce
garbo223418
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:46
du-te sa-l vezi; intalniti-va la jumatatea drumului; faceti ceva ca sa vedeti daca e alba sau e neagra si o sa vedeti daca este cu happy end sau nu!
adeline
Postat pe 5 Octombrie 2011 16:12
De la: garbo071605, la data 2011-09-22 15:43:02Sunt intr-o mare dilema.Hai sa va povestesc.
n trecut
La 16 ani ,m-am indragostit nebuneste de un baiat.Eu eleva de liceu, el elev la Scoala de maistrii Militari ,in aviatie.Eu din orasul respectiv, el , de la 600 de km.Toata lumea imi spunea ca atunci cand o sa termine scoala ,o sa plece si o sauite de mine.Din pacate , dupa 2 ani (el terminand scoala si primind repartitie la alti 600 de km.)relatia noastra s-a sfarsit.A plecat .....
n prezent
Acum am 37 de ani .Am primit intr-o zi un telefon.Era el.M-a gasit dupa 19 ani in care nu am mai stiut nimic unul de altul.Totul a reanviat in sufletele noastre.Vorbim zilnic pe chat sau la telefon.Si acum , ca si atunci , traim in colturi diferite ale tarii.
Ne vorbim de parca nu ne-am fi despartit niciodata.Eu , sunt intr-o relatie , am 2 copii care au varsta pe care am avut-o eu cand ne-am cunoscut.El ,intr-o relatie ,cu un copil de vre-o 5 anisori.Niciunul casatorit.Amandoi cu gandul unul la celalalt.
Ce sa fac?
Vrea sa ne vedem.Mi-e frica de revedere.Mi-e frica de sentimente.



eu ma intreb de ce te/a parasit ?inseamna ca nu te iubea.tu ce ai facut sa ramaneti impreuna ?nimic ..inseamna ca nici tu nu/l iubeai cu adevarat.era doar o fantezie care se trezeste de cate ori va vedeti ...chiar si dupa 50 de ani.iubirea draga mea iubirea adevarata este atunci cand si dupa ce trece tavalugul peste voi ...tot impreuna lipiti unul de altul ramaneti.iubirea nu desparte ci uneste.e unica.l/ai placut ...te/a placut ......dar acum ce mai este de facut?eu stiu dar ma abtin!!
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Octombrie 2011 04:40
De la: garbo071605, la data 2011-09-22 15:43:02Sunt intr-o mare dilema.Hai sa va povestesc.
n trecut
La 16 ani ,m-am indragostit nebuneste de un baiat.Eu eleva de liceu, el elev la Scoala de maistrii Militari ,in aviatie.Eu din orasul respectiv, el , de la 600 de km.Toata lumea imi spunea ca atunci cand o sa termine scoala ,o sa plece si o sauite de mine.Din pacate , dupa 2 ani (el terminand scoala si primind repartitie la alti 600 de km.)relatia noastra s-a sfarsit.A plecat .....
n prezent
Acum am 37 de ani .Am primit intr-o zi un telefon.Era el.M-a gasit dupa 19 ani in care nu am mai stiut nimic unul de altul.Totul a reanviat in sufletele noastre.Vorbim zilnic pe chat sau la telefon.Si acum , ca si atunci , traim in colturi diferite ale tarii.
Ne vorbim de parca nu ne-am fi despartit niciodata.Eu , sunt intr-o relatie , am 2 copii care au varsta pe care am avut-o eu cand ne-am cunoscut.El ,intr-o relatie ,cu un copil de vre-o 5 anisori.Niciunul casatorit.Amandoi cu gandul unul la celalalt.
Ce sa fac?
Vrea sa ne vedem.Mi-e frica de revedere.Mi-e frica de sentimente.



eu ma intreb de ce te/a parasit ?inseamna ca nu te iubea.tu ce ai facut sa ramaneti impreuna ?nimic ..inseamna ca nici tu nu/l iubeai cu adevarat.era doar o fantezie care se trezeste de cate ori va vedeti ...chiar si dupa 50 de ani.iubirea draga mea iubirea adevarata este atunci cand si dupa ce trece tavalugul peste voi ...tot impreuna lipiti unul de altul ramaneti.iubirea nu desparte ci uneste.e unica.l/ai placut ...te/a placut ......dar acum ce mai este de facut?eu stiu dar ma abtin!!
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Octombrie 2011 04:40
Stii....nu pot. Omul cu care sunt in relatie, e mai in varsta cu 16 ani decat mine.E FFFFFF gelos.Eu nu pot sa merg nici acasa fara el.In 18 ani , am fost de 5 ori.Pe tata l-am gasit in sicriu .E GREU!!!!!FFFFF greu.Deci i-ti dai seama ca nu plec nicaieri.Lucram in acelasi loc.Venim si plecam impreuna.Daca am vre-o probleme de servici in alta parte , el este sofer.Adica se ofera ca si sofer cu masuna personala.Dupa cum vezi, sunt cam inchisa.De unde revedere???
El vrea sa vina aici .NU POT ACCEPTA.De ce??? Pentru ca si daca a-r fi la 1 metru de mine ,eu nu as putea schita nimic.Si asta m-ar termina.
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 17:58
DA!!! asa a fost sa fie.Cred ca conjunctura de atunci nu ne-a fost favorabila.El s-a trezit relativ repede .M-a cautat dupa cateva luni .Eu nu am stiut nimic.Abea acum cand am verificat, adica am intrebat persoanele despre care mi-a spus el , am aflat adevarul . Asa e. M-a cautat,dar persoanele de unde a vrut sa afle relatii despre mine , au negat totul.Tocmai din cauza ca stiau cat de mult sufar.l
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:03
Ai dreptate.Stii ce mi-a spus???? Stia ca viata asta nu se v-a sfarsi pana nu ne v-om regasi.Dar e ata de greu!!!!Eu ii tot spun ca nu mai suntem cei de atunci , dar , sincera sa fiu, sufleteste , suntem tot noi.DOAR NOI.Comunicam fara sa ne vorbim.De multe ori , la telefon nu ne spunem mai nimic dar gandurile noastre sunt la unison.Stiu ce mananca , stiu cu ce se imbraca , stiu ce i-i place si ce nu.....si el simte la fel.Un exemplu.Stie in ce culori sunt imbracata in functie de starea mea de spirit.Nu ma vede.E la sute de km.distanta.Si eu la fel.Stiu ce v-a face in functie de ceea ce i-mi spune ca traieste.Anticipam tot.
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:10
Multumesc de incurajare.Esti o fire optimista.Chiar i-ti multumesc.Dar daca a-i sa citesti raspunsurile mele , a-i sa intelegi de ce nu pot.MULTUMESC!
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:13
Te rog vorbeste-mi despre similaritatea ta.Chiar vreau sa stiu ca intelegi.Apoi o sa-ti spun mult mai multe!!!
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:15
Alina, sunt foarte cerebrala.Tocmai de aceea am cerut pareri diferite.Stiu ca pana la urma cinevqa v-a suferiStiu ca nu mai suntem cei de atunci.Asta i-i spun mereu.Nu accepta.Dar nici eu nu mai sunt naiva de atunci.Am suferit prea mult.Stii, si acum sufar.
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:18
Parerea ta e ZERO.Nu stiu ce cauti aici????
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:19
Am incercat sa-ti mai raspund dar cred ca a cazut net-ul.Nu stiun ce varsta ai .....poate pot sa-ti dau sfaturi.In legatura cu relatia fata de parinti , sa stii ca eu nici macar acum, la varsta asta, nu-i pot spune mamei tot.Si ea stie. Simte. O doare.Sincer, si pe mine , dar unele lucruri nu le poti spune parintelui.Te-ar judeca prea subiectiv. Astept vesti de la tine.SUCCES!!!
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:22
Te rog da-mi mai multe amanunte despre film.Chiar vreau sa i-l vad.
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:23
Ai dreptate.Singurul fapt care DOARE cu adevarat sunt copiii.Ne mai scriem.Scuze , dar am raspuns la mai toate mesajele si partenerul meu este gelos pe computer.
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:25
Exact.Dar oare poti stii cand esti matur????Mai ales in DRAGOSTE???? Stii cum te loveste???Tac...si gata.Problema e ca nici macar acum nu ne-am maturizat ,in ceea ce ne priveste.Vorbim ca si atunci , simtim ca si atunci , am ramas undeva prinsi in trecut.Simtim ca si atunci.Vorbim de parca nu ne-am fi despartit niciodata.Si mai e ceva.Care cred ca conteaza cel mai mult...Noi , de fapt nu ne-am spus ADIO niciodata.
garbo071605
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 10 De la: garbo_398494 4 Mai 2014 20:41
am nevoie de ajutor 9 De la: garbo055472 5 Octombrie 2009 17:04
Pauza In Relatie 14 De la: dor72_ 23 Septembrie 2011 22:12
buna ziua 5 De la: garbo104802 21 Octombrie 2012 22:38
zice ca ma iubeste dar nu are curaj sa termine cu fosta! 38 De la: sophia 21 August 2010 08:57
Setari Cookie-uri