probleme cu scanul?

Buna ziua, am o fetita nascuta prematur la 8 luni si o zi prin cezariana, eu am fost intubata in timpul operatiei din cauza unei infectii pulmonare contactate de mine in timpul sarcinii, fetita am nascut-o cu 2500 de grame si nota 8 si cu o infectie in sange ,a fost tinuta la terapie intensiva o saptamana si tratata cu antibiotic gentamina ceea cefaceam si eu pt a scapa de infectia pulmonara iar ea facand preventiv , am iesit la 10 zile dupa ce am nascut-o ea avand o greutate de 2350 grame , o hranesc cu lapte matern ,muls deoarece nu vrea sa ia sanul in gurita ,mananca la cerere la cca 2-3 ore cate cca 80-110 ml lapte la masa si face cacuta dupa fiecare masa mult si de culoare galben mustar si molicel,sunt zile cand are doar 3-4 scaune pe zi
Intrebarea mea este : are vreo problema daca face cacuta dupa fiecare ora de mancare ?
in timp ce mananca trage parturi ca un om mare cu zgomot, gazele le da afara prin ragaide fiecare data cand mananca si o ajut cu bonisan in prevenirea colicilor

este normal sa aiba scaun dupa fiecare masa ? sau sa imi pun un semn de intrebare ?
astazi iplineste 3 saptamani si 3 zile

va multumesc si astept un raspuns, este primul meu copil si intru imediat in panica

cateodata se screme in timp ce mananca si se roseste ca racu la fata ,este si o fomista inraita ca mananca ca haplea,repede ,ii mai trag bieronul din gura insa face scandal de scoala tot blocul knd se intampla acest lucru
Gina26
Postat pe 1 August 2011 14:57
Gina ... de medic pediatru ai auzit ...? sau fugi de ei ca dracu de tamaie?
daca este normal sa faca asa sau nu, iti spune medicul! aici ai parte doar de niste pareri mai mult sau mai putin pertinente,. dar cu sigurantza neautorizate!
orice copil are o anume reactzie, la fel ca orice om la anumitzi factori ... inclusiv mancarea!
faptul ca s-a nascut mai devreme nu-i ceva grav, faptul ca avea 2500 de grame, este in limita normalului; ca elimina gaze, indiferent pe ce cale, iar e normal... e natural!
insa pentru consistentza scaunului si pentru dezvoltarea pe segmente de timp, consulta un medic pediatru!
nu te prosti cu cautari prin babe sau alte cotloane...!
succes si sa-ti traiasca micutza!

de preferat pe forum sa aduci un subiect in discutzie dupa ce-ai trecut pe la medic... nu inainte ... ... ....asa cred ca ar fi traseul firesc al ideilor!
alfheim
Postat pe 1 August 2011 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt insarcinata? 7 De la: patratel 28 Iunie 2010 20:34
Buna 8 De la: Anne_Mary_Stoicanescu_1 17 Octombrie 2013 22:12
banii de bona 2 De la: pinicuta 18 Iulie 2009 23:11
buna 9 De la: garbo_398618 21 Mai 2014 14:50
vreau sa am un copil..caut mama 157 De la: mihaik2 20 August 2013 13:42
Setari Cookie-uri