cadou pensionare

buna fetelor!!! am o colega care urmeaza sa iasa la pensie, si a cazut pe mine sarcina de a cumpara un cadou de pensionare. o sarcina foarte grea, mai ales ca nimeni nu are nici o idee, iar tipa este destul de... intepata, ca sa zic asa, deci nu poti sa ii iei chiar orice maruntis. voi ce parere aveti??? cam ce ati luat voi pentru asemenea evenimente??? orice idee e bine venita. va multumesc anticipat!!!
laponaenigel
Postat pe 7 Iunie 2011 11:43
chiar orice idee?
si daca e intepata ce?
amu cadoul e cadou, nu-i convine atunci e nesimtzitoare!
calul de dar nu se cauta la dintzi.
desigur e placut pentru toata lumea sa fie un cadou bine primit, dar amu ca e ea intepata nu cred ca e un criteriu!
zici ca nu merge cu maruntzishuri atunci deh, o vila, un porsche cayenne sau carrera 911, un yacht... o vacanta in dubai la burj-al-arab...
hai ca variante sunt destule
poate un bichon maltez sau o british shorthair (aia de la whiskas), un marele alexandru
ceva portzelanuri, cristale de bohemia
un steag cu stema rsr!
ceaushescu omagiu, opere complete! - sa aiba ce citi!
sau Krishnapyar - Marea Epopee Indiana Mahabharata - ( in original ar fi nemaipomenit!!!)
succes!

de ce nu iei tu o colega, ca tot stii ca e intepata si iesiti cu banii stransi la un mic shoping si-i luati dragutzei de colega, de care urmeaza sa scapati, ceva pentru ea, dupa sufletul vostru!?!
alfheim
Postat pe 7 Iunie 2011 13:08
un card cu banutii adunati
elodia
Postat pe 7 Iunie 2011 14:16
ei na nu stiti???un cipandel!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 7 Iunie 2011 18:08
la cum zice ca e intepata baba... face infarct!
alfheim
Postat pe 7 Iunie 2011 19:58
in timpul ,sau dupa???????
nazirra
Postat pe 7 Iunie 2011 20:11
inainte, in timpul si dupa!!!
ca e in direct, inregistrat si in reluare!
alfheim
Postat pe 7 Iunie 2011 20:38
superba ideea!! parca o vad.... ea care se da mare familista, cea mai sotie dintre sotii, cea mai tare gospodina, nimeni nu are loc sa zica nimic de ea.... cred ca ar face o fata lungaaaaaaaaaaaaaaa.... daca ar fi dupa mine, i-as lua o carte despre modestie: macar acum in al 12-lea ceas sa invete si ea ce inseamna sa fii temperat in laude. asta inseamna ca sunt rea, nu??? multumesc pentru comentarii
laponaenigel
Postat pe 8 Iunie 2011 09:20
de ce sa crezi ca esti rea?
in afara de cartea aia, ii mai poti lua si un facaletz multifunctional, o matura, tot asa multifunctzionala, ca tot zici ca e gospodina!
si-o masina de batut campii!
alfheim
Postat pe 8 Iunie 2011 11:19
masina de batut campii????? pai... cred ca este profesionista la asa ceva.... deci... nu merge... cu facaletul ... e riscant... daca vrea sa-l testeze pe noi????
laponaenigel
Postat pe 8 Iunie 2011 15:25
lapona..,o alta propunere/treci direct la faza cu plicul,baga-i banii direct in plic si fii sigura ca ii va cheltui cu mai multa placere pe ceea ce ii place.. nu intodeauna ceea ce iti place tie,poate sa placa si altuia.....parerea mea!
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iunie 2011 15:35
colegii nu au fost de acord cu plicul. in urma unei mici "sedinte la coltul fumatorilor" s-a stabilit sa ii luam o rama foto digitala, pe care sa ii punem poze acompaniate de muzica.....acum sunt la moda gadgeturile da io mi-s in urma cu tehnologiile astea
laponaenigel
Postat pe 9 Iunie 2011 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am ramas fara servici 120 De la: garbo182113 20 Mai 2011 17:28
cadou pensionare 12 De la: laponaenigel 9 Iunie 2011 12:25
DESPRE LOCUL DE MUNCA 10 De la: eu_vio 13 Aprilie 2010 17:54
Studii universitare in strainatate 8 De la: picaturaderoua 21 Mai 2009 14:34
al doilea job 53 De la: garbo034473 17 Aprilie 2010 07:51
Setari Cookie-uri