Biblia si barbatii

biblia a fost scrisa de oameni care se zice ca au fost aproape de Dumnezeu....Dar ca sa gandim logic,ca un om sa fie aproape de Dumnezeu trebuie sa traiasca curat sufleteste si trupeste....Cati oameni au trait curat? pana in ziua de azi,,,si cati au scris biblia? Eu cred ca in biblie sunt scrise si bazaconii,,,de barbati,,pt ca biblia a fost scrisa de barbati,care ziceau ca ei ar fii cinstiti...Barbatii nu sunt cinstiti si nici curati sufleteste,,,,pt ca altfel nu s-ar fii ales praful de sufletele si mintea oamenilor....De asta eu cred ca biblia ar trebui refacuta.....Si cu scrieri logice in ea...In biblie scrie ca femeia i-a dat marul barbatului....Eu insa dupa cum vad barbatul obliga femeia sa o domine cu gandirea lui negativa apoi o judeca ca face si drege....Asa ca eu cred ca marul l-a mancat adam si apoi a obligato si pe femeie sa manance...Cum fac barbatii din ziua de azi....manipuleaza femeile cu gandirea lor inteligenta negativa.....Pt ca nu poti sa spui sa barbatii sunt prosti,,,,barbatii au o inteligenta negativa care stiu sa manipuleze femeile....De asta cred ca barbatii care au scris biblia si care zic ca asa i-ar fii invatat Dumnezeu.....Dumnezeu comunica doar cu oamenii curati la suflet si care traiesc curat fara curvie si rautate
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2011 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce facem cu femeile abuzate, exploatate...cum ramane cu ele? 38 De la: ioana_neculcea 9 Iunie 2010 10:13
INTELIGENTA AJUTA LA EVOLUARE.... 7 De la: garbo027119 2 Decembrie 2009 15:23
Cum pot curata pantofii din satin??? 35 De la: Dor_marunt 21 Iunie 2010 20:28
Ce poate sa faca un om,ca sa primeasca o minte clara si o gandire logica pozitiva? 10 De la: xenaluptatoareainimoasa 24 Septembrie 2010 09:58
buna..papucei.ro 5 De la: garbo000428 13 Martie 2009 14:45
Setari Cookie-uri