mame singure

asa e Q...de vina suntem noi
si iti dau dreptate..
Doamne,e atat de bine...sa ma trezesc dimineata
eladaela
Postat pe 8 Martie 2011 23:50
ela, eu cind m-am trezit singura cu fie-mea si am realizat ca gata, facem cu viata noastra fix ce vrem, pe bune ca am avut un sentiment de eliberare....
quasaria
Postat pe 8 Martie 2011 23:57
dar ziua divortului(a eliberarii) ati sarbatorit-o?

eu da, sic!
sora_ilsi
Postat pe 9 Martie 2011 00:01
ziua in care a iesit dl pe usa a coincis cu ajunul craciunului, si de cite ori fac bradul pentru fie-mea imi amintesc ziua aia. De fapt, imi amintesc ca dupa ce l-am determinat sa isi ia catrafusele si sa iasa, m-am dus sa iau brad. Si am tirit ditai bradul de 2 m dupa mine prin zapada pina acasa. Singura. In timp ce imi juram ca o sa fac tot ce e posibil si imposibil ca de acum incolo sa fim fericite si sa nu mia intervina nimeni si nimic peste linistea noastra, amin....
Tin minte ca a insistat portarul sa ma ajute sa bag bradul in bloc - si i-am zis nu, multumesc. Daca punea mina pe bradul meu il si pocneam.... :-))
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:10
Era primul lucru facut singura ... si care ti-a dat forta de mai tarziu.
cricat
Postat pe 9 Martie 2011 00:14
Adevarul e ca aveam nevoie de ceva forta.Bebe prematur, eu dupa nastere, sontac-sontac, fara job, cu datorii de peste 100 000 EUR, absolut singura. Si doi barbati crizati la usa care amenintau de toate sfintele moaste.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 00:20
si ai reusit....
asa cum am mai spus noi pe-aici,greu nu inseamna imposibil
eladaela
Postat pe 9 Martie 2011 08:01
tz tz tz...,mancale-ar tata pe ele de puternice..,care reusesc ele..,si care se mangaie pe ceafa una pe alta..,si cum le mai imbarbateaza ele pe celelalte care "nu sunt in stare" sa taraie un brad prin zapada..tz tz tz..,imi dau lacrimile nu alta..
roby_cado
Postat pe 9 Martie 2011 09:08
roby, iti dau o batista?
zambila
Postat pe 9 Martie 2011 09:12
prea tarziu..,am tricoul fleasca deja..
roby_cado
Postat pe 9 Martie 2011 09:15
io cred ca-ti dau doua....
si iti mai spun o data....da,am reusit
imi cresc singura baietii si cred ca o fac bine
cat despre indispensabili.....nu mai am nevoie,vine primavara



sa fii iubit,si lasa indarjirea asta ca nu-ti sta bine
eladaela
Postat pe 9 Martie 2011 09:17
"..cat despre indispensabili.....nu mai am nevoie,vine primavara.."


menopauza..?
roby_cado
Postat pe 9 Martie 2011 09:42
cam devreme...
las' ca io stiu ca tu ma iubesti...cum iubesti de altfel femeile in general
eladaela
Postat pe 9 Martie 2011 09:55
femeie draga nu merita sa-ti pierzi anii langa un dobitoc care nu stie sa te aprecieze. important ca tu vrei sa-ti reiei studiile de unde le-ai intrerupt din cauza lui, asa ca nu te descuraja si fa-i sut si gol un picior in fund sa dispara din viata voastra cat mai curand posibil ca o sa-i intoarca mai tarziu pe copiii inpotriva ta. si eu imi cresc copilul singura, singura diferenta ca eu am terminat studiii superioare, si tata copilului cand a aflat ca o sa fie tatic a dat in patima bauturii, si desi si el are studii superioare si e director tot nu-l vreau langa copil, dealt fel nici nu vine pe la copil. si cu asta ma descurc si nu-mi pare rau ca l=am adus pe lume si nu ma gandesc sa ma sinucid din cauza asta, noi i=am facut trebuie sa traim pentru ei ca sa-i crestem si sa-i educam asa ca capul sus ca viata merge mai departe. multa bafta si curaj in viata ca merita acuma pentru ei sa luptam cum au facut-o si ai nostri la randul lor poate in mai mari greutati ca acuma. te pup pa



garbo159796
Postat pe 9 Martie 2011 12:12
la revedere, drum bun. in primul rind tre sa te gindesti la copiii tai. intr-o casnicie nu trebuie sa existe asa ceva. ei, copiii, nu au ce invata de la un astfel de om. e greu singura. eu mi-am crescut una din fete singura singurica. nu trebuie sa disperi, va veni si omul care sa te respecte la momentul potrivit. cert e, ca nu se merita sa stai linga cineva care nu te respecta. mult curaj si ai grija de tine
maitanicoleta
Postat pe 9 Martie 2011 14:29
draga mea,esti o norocoasa fiindca ai casa Ta,ai prieteni care sunt alaturi de tine,ai doi copii minunati,nu te mai gandi sa iti iei viata...trebuie sa treci peste,sa iti cresti copii in pace.vei trece peste tot,femeile sunt curajoase se pot descurca fara barbati,pt ca iti dau copii forta necesara sa mergi mai departe.Prin aceeasi experienta trece fata mea de 20 ani,e gravida in 5 luni,inca nu sunt casatoriti,stau la parintii lui,si nu o lasa sa ma viziteze,nici cu prietenele nu mai vb,si cand este plecat la munca,o suna din 2 in 2 min.sa ii spuna ce face.Eu nu cred ca o sa poata rezista asa,dar voi fi alaturi de ea cand se va satura de el. asa ca fruntea sus ! esti o invingatoare...gandeste:te la tine,esti tanara si ai viata inaintea ta! bafta
irinucaaaaa
Postat pe 9 Martie 2011 17:29
De la: roby_cado, la data 2011-03-09 09:08:11tz tz tz...,mancale-ar tata pe ele de puternice..,care reusesc ele..,si care se mangaie pe ceafa una pe alta..,si cum le mai imbarbateaza ele pe celelalte care "nu sunt in stare" sa taraie un brad prin zapada..tz tz tz..,imi dau lacrimile nu alta..


Exact ce spuneam... mentalitate de indispensabil.
Ca sa nu zic creier dse izmeana.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 19:20
roby...nu fi obraznicut nu poti sti ce-i la fiecare in casa, deci nu poti judeca...
ameno
Postat pe 9 Martie 2011 21:49
ameno,
nu e obraznicut. I-a saltat lui un pic pipota la ideea ca da, poti sa te saturi de o casnicie nesatisfacatoare si sa pleci: si sa iti fie foarte bine dupa...
Na, sfarimam mitul cu las'ca vede ea nenorocita ce rau e fara mine...
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 21:54
un rahat!! cine sta cu cineva din cauza:"fara mine mori de foame"e fraiera cu litere mari si de pusa la afisier
ameno
Postat pe 9 Martie 2011 21:56
de foame sau de altele. Sau pt ca nu mia iubesti pur si simplu.
Greu al dreak de acceptat ca da, poti sa nu il mai iubesti sau sa nu-ti mia fie bine din varii motive si sa te cari, ca ai si tu o viata de trait.....
Bine, asta nu e valabil numai pt femei sau numai pt barbati...da'barbatii pe aici sint mai putini si mai saritori de cour in sus.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 22:00
Eu sunt venita in clubul divortatelor oficiale de putin timp, neoficial de prea mult timp am lalalito, cu gandul ca se schimba, ca o fi mai bine, ca iaca a venit vara mergem la mare, tampenii care doar au amanat decisiva.

tanti care a deschis topicul are capul prastie, a manipulato la maxim, a indepartat-o de toti din jur si o sa-i fie ff greu sa o ia de la capat, incet o sa reuseasca trebuie sa treaca de teama zilei de maine. Sa-si invinga demonii care ii are din cauza lui.


ameno
Postat pe 9 Martie 2011 22:08
Buna, dragi mamici!Si eu sunt o mama singura.Sotul meu este plecat in strainatate si eu de cand eram in luna a 4a de sarcina am ramas singura.Nu a reusit sa ajunga in tara cand am nascut si abia dupa 6 luni a cunoscut-o si el.Apoi a plecat inapoi.Uneri trimite bani, alteori nu.Va povestesc acest lucru, deoarece as vrea sa cunosc mai multe pareri.Cand este acasa, totul este bine, ne intelegem minunat, comunicam foarte bine, dar cand pleaca abia daca imi scrie un mesaj, de sunat nu ma suna, pe internet mai vb din cand in cand, dar din ce in ce mai rar.Fetita mea are 8 luni pe 11 acum.Intrebarea este:ar fi bine daca m-as muta cu tot cu fetita la el(mentionez ca stau in chirie aici in tara), asta daca reusesc sa il conving sau ar fi mai corect sa raman in tara cu fetita si el sa stea in continuare acolo si sa permitem sa se responsabilizeze si sa se ingrijeasca de familie doar cand poate si cand are timp.Voi cum credeti ca ar trebui sa procedez?
cerbugabriella
Postat pe 10 Martie 2011 00:31
da da..numa mama sa nu fii
dar
nici una nu i=a cerut la D-ne D-ne
Toate cite au raspuns aici...intai s-au iubit si s-au dragostit
Nu a interesat-o pe nici una ce va urma dupa o noapte sexoasa!
Acuma ginditi cu copii cit voi?
Sau odata cu greutatile dati bir cu fugitiii?
Aveti grija mamelor ca umpleti lumea de necazuri
"ca tot ce e nenteles
se transforma
in nentelesuri si mai mari
sub ochii mei
caci eu iubasc
si flori
si buze
si morminte....." citat


sau viata inseamna si aventura?
SI..CU CE AVETI DEJA CHIAR NU?!
vA INCURAJATI UNA PE ALTA..
IN CE?
De ce va luati in rau?
Daca o oaie s-a dus se duce si turma?
Intai faceti apoi va ginditi?
Dreptirile si meritele femeii sint sacre
Ati constientizat vreo data?
Cite din voi il merita?
DUREROS SI TRIST
ai0141
Postat pe 10 Martie 2011 09:21
APROPO
la publicitate cabinet sterilizare pisici
poate va ajuta
pro si anti mamici!
ai0141
Postat pe 10 Martie 2011 09:32
bre nene...ia o cafea...poate te trezesti...
desi...am mari indoieli....
am mai zis io candva....tuna si va aduna....
eladaela
Postat pe 10 Martie 2011 09:36
lasa-l in plata domnului si nu te mai uita in spate ,nu are sens,ia totul de la capat
shyba72
Postat pe 10 Martie 2011 11:03
pacat ca nu ai deschis ochii bine eu sunt pe principiu de egalitate intre doi soti. SI FEMEI SUNT MAI RAU EU AM AVUT UNA MAI REA CA SOTUL TAU SI CA SA INTELEGI A FUGIT CU SOTUL SURORII EI , DECI VEZI CE INSEAMNA SA DESCHIZI OCHII
seby40
Postat pe 10 Martie 2011 11:03
pacat ca nu ai deschis ochii bine eu sunt pe principiu de egalitate intre doi soti. SI FEMEI SUNT MAI RAU EU AM AVUT UNA MAI REA CA SOTUL TAU SI CA SA INTELEGI A FUGIT CU SOTUL SURORII EI , DECI VEZI CE INSEAMNA SA DESCHIZI OCHII.Punei picioru in prag si ai curaj de revolta cum el are prieteni si tu ai dreptul si fi mai cu tupeu ca el nu este d-zeu,iar la o adica,copii cresc mario si o sa aiba viata lor iar tu ai sa ramai cu acelasi nebun care pina la urma o sa ti spuna si cind sa faci pipi.TOATA VINA E A TA.
seby40
Postat pe 10 Martie 2011 11:09
aSA VREAU SA SARBATORESC SI EU. NU NUMAI BARBATII SUNT JIGODII CACI SI FEMEILE SUNT LA FEL ,DECI.NU EXISTA PADURE FARA USCATURI
seby40
Postat pe 10 Martie 2011 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM AJUNS SA IMI VAD COPILUL DOAR PE UN CONT DE HI5 1 De la: roberto30gsm 11 Ianuarie 2010 11:36
Talasemie minora la bebe de 7 luni 4 De la: kidz008288 25 Mai 2010 09:08
Dragi mamici 1 De la: lucky83 8 Aprilie 2011 13:57
cum va ajuta tati la treburi? 56 De la: rebeca 8 Aprilie 2010 09:25
Invitatie la Asociatia Familiilor Monoparentale din Romania 1 De la: garbo242027 23 Aprilie 2012 12:22
Setari Cookie-uri