Partenera de sex sau altceva???

Nea Thorele,am fost mai iute,bre! Si am dat si un exemplu on topic,de supin.
tatoo
Postat pe 3 Martie 2011 18:51
si eu am trecut printro relatie asa sunt unii barbati ne considera niste obiecte nu partenerele lor de viata si ei cred ca ne pot stapini uneori se joaca cu noi asa cum se joaca copiii cu jucariile nu suntem intelese asa sunt unii dar noi sai intelegem ei nu ne apreciaza pentru ceea ce facem nu toti barbatii sunt la fel unii chiar fac totul pentru ele dar altii stiu sasi atinga scopul iar apoi sa se joace cu noi asta e parerea mea
kidz007928
Postat pe 3 Martie 2011 21:09
Barbatii va considera,fara exceptie,ceea ce va place sa fiti...sau ceea ce acceptati sa fiti...

Dar nu va plangeti, toata situatia este sub control...si ei sufera de aceeasi frustrare...
O_K
Postat pe 3 Martie 2011 21:29
O.K....
eladaela
Postat pe 3 Martie 2011 21:35
si la femei este la fel.partenerii de sex exista si la masculin si la feminin.so what?
vuvuzela
Postat pe 3 Martie 2011 21:56
Mai intotdeauna femeia pune si suflet intr-o relatie!Fii si tu mai rece,gandeste ca e doar o placere trupeasca nu si sufleteasca!Ptr.placerea sufletului...asculta o muzica care te unge ,uita-te la o comadie care sa-ti inveseleasca sufletul,cumpata-ti ceva ce ti-ai dorit sa te bucuri de lucrul cumparat...IUBESTE-TE NUMAI PE TINE,fa-ti cat mai multe pofte si placeri!Rasfata-te tu pe tine,nu astepta de la partener asa ceva...nu au puterea sa faca toate astea decat cu..lingurita si numai cand au ei chef!Atunci fa cum ti-am mai spus,dar cand il ai la pat...STOARCE-L BINE BINE.si cat mai mult!Te v-a tine minte si te v-a mai dori!dar NU PUNE SUFLET! Pierzi si suferi! lasa-te iubita si iubeste numai cu trupul! E perfect si vei fii mereu fericita!Totul dar tptul numai ptr.tine!!Sex salbatic cu partenerul si dragoste nebuna cu tine!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Martie 2011 00:04
Eu zic ca ar trebui sa incerci sa te joci un pic cu el,sa fi mai misterioasa si nu tot timpul disponibila.Barbatii se plictisesc repede daca stiu ca au totul pe tava.Si eu am facut mult timp greseala asta,dar acum am schimbat tactica si functioneaza perfect.Acum e el topit dupa mine si totul merge super,exact cum mi-am dorit.Suntem casatoriti de zece ani dar suntem din nou ca la inceput.Tine cont ca,cu mici exceptii,cam majoritatea barbatilor sunt la fe.Succesl
garbo181261
Postat pe 4 Martie 2011 09:42
da betty,mersi frumos de raspuns...ai f mare dreptate...cam asta incerc sa fac.....doar ca fara sa vreau ma gandesc...nu am cum,sunt prea indragostita ....oricum in general incerc sa ma pun pe locul 1 si fac tot ce pot ca sa ma distrez si sa ma simt bine...si da,cand e cu mine e topit...si o sa mai fie de acum incolo pt ca ma cauta....ii place...asa ca o sa ne folosim unul de altul...nu stiu cat o sa mai dureze ...te pup.zi buna
luly83
Postat pe 4 Martie 2011 14:45
garbo 181...mersi frumos de sfat...stiu ca ai mare dreptate..stiu ca lumea asta functioneaza dupa reguli...reguli pe care trebuie sa le aplicam si in iubire.....doar ca stii ca uneori e greu...mai ales cand iti doresti din tot sufletul sa vb cu el,sa il vezi,sa il auzi...de ceva vreme incerc sa le aplic...nu imi iese intotdeauna,ce-i drept,dar incerc.....poate o sa functioneze intr-un final...te pup si zi buna
luly83
Postat pe 4 Martie 2011 14:48
regulile sunt facute ca sa fie incalcate
eladaela
Postat pe 4 Martie 2011 14:52
Si mie mi s-a intamplat exact cum spui tu... acelasi gen de barbat. Extrem de tandru si afectuos in momentele petrecute impreuna, pentru ca apoi sa "uite" complet de mine alte zile cand de examplu era plecat din oras. Am si discutat "problema", si mi-a raspuns ca asa e obisnuit si ca nu i se pare nimic anormal. Texte...
Am avut si eu tot soiul de ipoteze, de-a lungul celor 4 luni de relatie: 1. Nu vrea sa se implice, ii e teama ca daca incepe sa fie prea afectuos va fi sufocat, si doar el vrea libertate. 2. Mai are o relatie, si vrea cat mai putine telefoane, sms-uri, de teama sa nu trebuiasca sa dea explicatii in cazul in care nu raspunde imediat sau nu raspunde deloc. 3. Exista un gen de barbati care nu inteleg de ce o femeie are nevoie de atentie continua. Ati vorbit despre asta??? 4. Exista genul de barbati care, dupa ce au cucerit o femeie nu mai depun nici un efort. Stie ca esti a lui neconditionat, disponibila in orice moment, si atunci devii neinteresanta. Vei intreba, desigur, "si atuci de ce mai e afectuos in momentele intime?" Pentru ca in acele momente are "nevoie" de tine... O curiozitate: ce zodie e al tau?

Am trait si eu iluzia ca nu sunt doar o aventura sexuala pentru el, aveam o gramada de argumente ca nu sunt doar asta (cand am citit mesajul tau si argumentele tale mi-am spus ca parca ar fi acelasi barbat). Dar pana la urma am primit mici semnale ca individul era un fustangiu, genul caruia nu ii e suficienta o singura femeie. Nu stiu daca ce descrii tu e comportamentul tipic al unui asemenea individ, dar eu zic sa te gandesti si la ipoteza asta . Sunt convinsa ca ai si tu "semnale", totul e sa vrei sa le interpretezi intr-un mod neutru, oricat de dureros ar fi.
corinuta123
Postat pe 4 Martie 2011 16:21
Corinutza...aceleasi intrebari mi le pun in fiecare secunda,minut,ora,zi....cred ca ai f mare drepatate...e fix identic....al meu e rac :))) ce sa mai spun,mi l-ai descris perfect....am ajuns la aceeasi concluzie si incerc sa ma schimb,incerc sa fiu indiferenta si incerc sa ma resemnez...e al dracu de greu....Sper sa imi treaca in curand...de fiecare data imi spun :asta e ultima data si gata....si apoi iar ma framant ca proasta,si iar ma aprind...am avut relatii si momente in care am stiut perfect ce vreau..am stiut sa ma port si am stiut sa vad care miò-e locul alaturi de persoana respectiva....cu el nu pooooot,pur si simplu nu poooot...si nu stiu cum sa procedez si cum sa fac sa ma scap de chinul asta...te pup
luly83
Postat pe 5 Martie 2011 02:04
Din cate inteleg nici nu-l cunosti prea bine pe acest barbat dar esti "indragostitia " de el - de care calitati ale lui esti indragostitia? Este un tip onest, generos sentimental, afectuos, pe care te poti baza oricand? Este o roca solida pe care iti poti construi o relatie viitoare? Sau o familie? Nu - e pur si simplu un barbat abil sexual - care a stiut sa te faca sa te simti bine. Faptul ca te simti bine nu inseamna nici ca sunteti "made in heaven", nici suflete pereche - ci pur si simplu inseamna ca e abil sexual. Nu-ti impuia capul ca esti indragostita de el - e doar un tip care te satisface sexual.( mai bine decat fostii)
Lady_Di
Postat pe 5 Martie 2011 02:26
mai doamnelor sunte-ti foarte multe dintre voi egoiste vede-ti ca ceva nu merge in relatie scirtiie dar continuati relatia pentru satisfactia sexuala nu ave-ti taria de a o rupe.Incerc sa inteleg psihologia feminina dar de foarte multe ori nu o inteleg,o femeie mi-a povestit ca este de vre-o 10 ani sincura si isi cauta partener de viata intrebind-o cu cine face dragoste mi-a spus ca face cu cel mai bun prieten si aceasta este o situatie de compromis,pina gaseste pe cineva care ii place.Am otrebat-o cum il prezinti acelui barbat pe care il cunosti ( pe prietenul tau) simplu ca prieten.Da in continuare vei cinta la doua tambale nu pentru va voi renuta la prieten. DA VA RNUNTA EL LA TINE.???
inoglinda
Postat pe 5 Martie 2011 08:10
De la: kishtoaka, la data 2011-03-01 00:39:14De ce oare anumiti barbati sunt f reci in mom in care nu mai sunt langa tine?De ce oare in mom in care vad ca esti topita dupa ei se joaca intr-un mare fel??si apoi.....de ce in mom in care sunt cu tine par la fel de topiti ca si tine?De ce se poarta atat de frumos in momentele alea?de ce te fac sa te simti atat de speciala in momentele alea?ca apoi sa fie rece ca un iceberg pentru urmatoarele zile???ok,ati putea spune :"buei,esti praf...asa sunt toti cand esti in patul lor"...doar ca nu e asa...nu este genul ala de relatie de sex....este ceva mai mult...se simte o pasiune care nu se poate descrie in cuvinte.....e un coctail de nebunie,joaca,pasiune,flirt,atractie,sex....genul fazelor vazute doar in filme...pt ca apoi sa fie f ocupat,sa te trateze cu o oarecare indiferenta,de multe ori nici nu te baga in seama...revin la intrebare: de ce comportamentul asta???


pentru ca nu e 100% "cu tine". Are momente in care e, momente in care nu e. Poate fi teatru pina la un punct, dupa care iti dai seama ca nu e nici teatru: ca nu se da de timpit cu capul de pereti ca sa fie cu tine, fix cu tine, in fond sint multe alte femei pe lumea asta. Deci ceva simte: dar o parte din el e detasata. E o lupta care se duce in interiorul lui, tu nu prea ai cum sa o influentezi. Poti doar sa intri la capitolul pagube colaterale, cind se hotaraste sa plece. Si, mai ales, cind se hotaraste - cine stie cind - sa se (mai) intoarca.
Si tot asa.
Cunosc jocul asta, am fost parte din el. Se numeste te iubesc, DAR...
quasaria
Postat pe 5 Martie 2011 09:07
pentru ca nu e 100% "cu tine". Are momente in care e, momente in care nu e. Poate fi teatru pina la un punct, dupa care iti dai seama ca nu e nici teatru: ca nu se da de timpit cu capul de pereti ca sa fie cu tine, fix cu tine, in fond sint multe alte femei pe lumea asta. Deci ceva simte: dar o parte din el e detasata. E o lupta care se duce in interiorul lui, tu nu prea ai cum sa o influentezi. Poti doar sa intri la capitolul pagube colaterale, cind se hotaraste sa plece. Si, mai ales, cind se hotaraste - cine stie cind - sa se (mai) intoarca.
Si tot asa.
Cunosc jocul asta, am fost parte din el. Se numeste te iubesc, DAR...

perfect adevarat!..cineva a spus ca dragostea este sau nu este, o dragoste "subtire" nu este dragoste deloc...felul asta de dragoste care pur si simplu exista e rar sau poate nu, dar ca sa-l descoperi cu adevarat, experimentezi, suferi, cauti, afli si dintr-o data vei sti....
mickkca
Postat pe 5 Martie 2011 11:17
guasaria,ai perfecta dreptate....nu e teatru...la naiba,cred ca reusesc inca sa vad macar atata lucru....sau sa recunosc atata lucru....e o situatie mai complicata pe care din pacate nu o pot povesti cu lux de amanunte (cine stie cum se nimereste si el pe aici :))) sau cineva cunoscut)....in "relatia " asta mai mult am facut eu....dar si el a facut anumite chestii....si repet,o persoana care il cunoaste cat de cat si imi este f bun prieten mi-a spus ca ceva ceva este...ca el nu e asa si daca nu i-ar fi placut de mine nu misca nici macar un ddeget....iar pt lady_di....cred ca la anii astia reusesc sa imi dau seama de ce simt...reusesc sa dinsting sexul de dragoste....crede-ma ca am avut alti parteneri care m-au satisfacut,nu asta e cheia....nu din cauza asta m-am indragostit de el...m-am indragostit de el de cand l-am vazut prima data...din prima secunda...genul ala de dragoste la prima vedere...scanteia aia..nu stiam absolut nimic despre el ...mi-am spus doar ca il vreau si atat....eram topita inainte sa fac dragoste cu el (eu cel putin am facut dragoste...nu stiu el ce a facut...oricum nici sex nu poti sa faci in felul ala....e imposibil...ala nu s-a numit "doar o simpla partida de sex fierbinte)...asta e...oricum de ceva zile incerc sa ma resemnez si sa imi vad de treaba mea...nu are rost sa sufar dupa un iceberg care se topeste in 2 secunde atunci cand e langa mine...nu ma incalzeste cu nimic treaba asta....asa ca incerc sa o iau ca pe o aventura si gata...sau ca pe o intamplare frumoasa...va pup si va multumesc de sfaturi
luly83
Postat pe 5 Martie 2011 12:28
De la: kishtoaka, la data 2011-03-01 00:39:14De ce oare anumiti barbati sunt f reci in mom in care nu mai sunt langa tine?De ce oare in mom in care vad ca esti topita dupa ei se joaca intr-un mare fel??si apoi.....de ce in mom in care sunt cu tine par la fel de topiti ca si tine?De ce se poarta atat de frumos in momentele alea?de ce te fac sa te simti atat de speciala in momentele alea?ca apoi sa fie rece ca un iceberg pentru urmatoarele zile???ok,ati putea spune :"buei,esti praf...asa sunt toti cand esti in patul lor"...doar ca nu e asa...nu este genul ala de relatie de sex....este ceva mai mult...se simte o pasiune care nu se poate descrie in cuvinte.....e un coctail de nebunie,joaca,pasiune,flirt,atractie,sex....genul fazelor vazute doar in filme...pt ca apoi sa fie f ocupat,sa te trateze cu o oarecare indiferenta,de multe ori nici nu te baga in seama...revin la intrebare: de ce comportamentul asta??? rog persoanele rautacioase sa se abtina de la comentarii...stiu ca asta se intampla multor femei in ziua de azi...si poate si multor barbati...rog persoanele mai intelepte sa ne ajute sa ne iluminam putin mintile in ceea ce priveste intrebarile de mai sus....
Ce stii despre dragostea reala,profunda,cea care nu seamana cu cea utopica din romane sau telenovele?Ce stii despre acest har christic al daruirii fara a astepta rasplata?Dragostea reala e departe de orice act comercial,de orice tranzactie,se bazeaza pe daruirea surplusului tau energetic unei fiinte pe care o pretuiesti,o respecti si,mai ales,o iubesti cu credinta.In orice CREDINTA Te cunosti indeajuns?Stii cine esti,care iti este menireanu se intercaleaza nici un dubiu,nu e presarata de intrebari inchizitoriale,ci e implinire prin insasi actul daruirii,e implinire de sine.Nu pierzi nimic,imbogatindu-l pe celalalt sufleteste,mai ales,daca prin modul tau sincer si generos l-ai determinat pe celalalt sa te pretuiasca,sa te respecte si sa te iubeasca la randul sau.Fara incredere,totul e doar un joc brownian al unei pasiuni erotice din care iesi confuza,mai ales,daca nu te cunosti bine pe tine insati!Te cunosti indeajuns,ai constiinta menirii tale in aceasta relatie,ai constientizat posibilitatile celuilalt,nevoile sale,rolul sau,capacitatea lui de A DEVENI OM alaturi de tine,disponibilitatea sa de a se sacrifica pentru un ideal superior relatiei voastre,ideal la care sa poti subscrie si fata de care sa te angajezi,importanta transformarii acestei relatii in miraculoasa devenire a sa in ceea ce trebuie sa fie O FAMILIE cu toate consecintele ce decurg din aceasta stare a unificarii in trup si suflet?Atunci mergi mai departe,fara sa mai pui intrebari puerile,de fetita frustata de absenta rasfatului!!Succes!
garbo100083
Postat pe 5 Martie 2011 15:56
De la: garbo100083, la data 2011-03-05 15:56:49
De la: kishtoaka, la data 2011-03-01 00:39:14De ce oare anumiti barbati sunt f reci in mom in care nu mai sunt langa tine?De ce oare in mom in care vad ca esti topita dupa ei se joaca intr-un mare fel??si apoi.....de ce in mom in care sunt cu tine par la fel de topiti ca si tine?De ce se poarta atat de frumos in momentele alea?de ce te fac sa te simti atat de speciala in momentele alea?ca apoi sa fie rece ca un iceberg pentru urmatoarele zile???ok,ati putea spune :"buei,esti praf...asa sunt toti cand esti in patul lor"...doar ca nu e asa...nu este genul ala de relatie de sex....este ceva mai mult...se simte o pasiune care nu se poate descrie in cuvinte.....e un coctail de nebunie,joaca,pasiune,flirt,atractie,sex....genul fazelor vazute doar in filme...pt ca apoi sa fie f ocupat,sa te trateze cu o oarecare indiferenta,de multe ori nici nu te baga in seama...revin la intrebare: de ce comportamentul asta??? rog persoanele rautacioase sa se abtina de la comentarii...stiu ca asta se intampla multor femei in ziua de azi...si poate si multor barbati...rog persoanele mai intelepte sa ne ajute sa ne iluminam putin mintile in ceea ce priveste intrebarile de mai sus....
Ce stii despre dragostea reala,profunda,cea care nu seamana cu cea utopica din romane sau telenovele?Ce stii despre acest har christic al daruirii fara a astepta rasplata?Dragostea reala e departe de orice act comercial,de orice tranzactie,se bazeaza pe daruirea surplusului tau energetic unei fiinte pe care o pretuiesti,o respecti si,mai ales,o iubesti cu credinta.In orice CREDINTA Te cunosti indeajuns?Stii cine esti,care iti este menireanu se intercaleaza nici un dubiu,nu e presarata de intrebari inchizitoriale,ci e implinire prin insasi actul daruirii,e implinire de sine.Nu pierzi nimic,imbogatindu-l pe celalalt sufleteste,mai ales,daca prin modul tau sincer si generos l-ai determinat pe celalalt sa te pretuiasca,sa te respecte si sa te iubeasca la randul sau.Fara incredere,totul e doar un joc brownian al unei pasiuni erotice din care iesi confuza,mai ales,daca nu te cunosti bine pe tine insati!Te cunosti indeajuns,ai constiinta menirii tale in aceasta relatie,ai constientizat posibilitatile celuilalt,nevoile sale,rolul sau,capacitatea lui de A DEVENI OM alaturi de tine,disponibilitatea sa de a se sacrifica pentru un ideal superior relatiei voastre,ideal la care sa poti subscrie si fata de care sa te angajezi,importanta transformarii acestei relatii in miraculoasa devenire a sa in ceea ce trebuie sa fie O FAMILIE cu toate consecintele ce decurg din aceasta stare a unificarii in trup si suflet?Atunci mergi mai departe,fara sa mai pui intrebari puerile,de fetita frustata de absenta rasfatului!!Succes!
ERATA: In orice credinta nu se intercaleaza nici un dubiu,nu e presarata de intrebari inchizitoriale,ci e implinire prin prin insasi actul daruirii,e IMPLINIRE DE SINE.Te cunosti indeajuns,stii cine esti,care iti este menirea? Nu pierzi nimic............
garbo100083
Postat pe 5 Martie 2011 16:06
Te cunosti indeajuns,stii cine esti,care iti este menirea? Nu pierzi nimic............

hm...buna intrebare!!

UNUL SINGUR si-a implimnit "menirea"
si acela a fost DUMNEZEU INTRUPAT!!!!


...parerea mea...
umila mea parere...
LILO
Postat pe 5 Martie 2011 16:31
garbo 100...da,ma cunosc...cred ca ma cunosc destul de bine si stiu ce vreu...in cazul de fata il vreau pe el cu orice pret...daca pun intrebari puerile e doar din pura curiozitate...vreau sa vad cum gandesc alte persoane...ca pana la urma tot ce cred eu si ce imi dicteaza inima fac..stii,in general nu prea dau inapoi,nu prea ma sperie nimic...si ma ambitionez din ce in ce mai tare pana iese ca mine...saaaau pana vad cu ochii mei si simt pe pielea mea ca am facut tot ce imi sta in putinta si nu am nicio rasplata...in dragoste inteleg multe,trec peste multe,accept multe doar ca ajungi la o limita odata si odata...nu te poti injosii asa la nesfarsoit...pt ca la un mom dat simt ca ma injosesc...si asta nu imi place...ok,sunt de acord sa incerci in fel si chip dar pana la urma dragoste cu sila nu se poate.....problema e ca atunci cand simt ca merita,atunci cand mi se da "nas",atunci cand vad si cea mai mica sansa incerc sa fac tot posibilul sa iasa bine.F frumoase cuvintele tale,despre familie,despre daruire.....in ziua de azi nu se mai pune asa pret pe ele...din pacate eu sunt una care inca viseaza la asa ceva....si e normal sa sper si sa visez....ce ne-am face fara speranta?Oricum nu imi pare rau de absolut nimic ...nu regret nici macar o sec din relatia asta...a fost si este prea speciala,repet nu va pot spune chiar tot....nu am curajul inca si asta doar pt ca pe forum ar putea intra careva care ma cunoaste...sau care il cunoaste...asta e singurul motiv...si REPET...ce simt acum nu am mai simtit niciodata...el este atat de special ca merita efortul de 100 de ori mai mult...problema e ca daca intr-un final nu iese cum vreau o sa fiu f dezamagit si o sa sufar de 1000 de ori mai tare decat o faca cum....cu toate ca incerc din rasputeri sa raman cu picioarele pe pamant..sa imi spun mereu ca eu am vrut,eu am cautat asta si eu vreau sa continui in felul asta....si sunt constienta ca sansele su f f mici...continui sa ma mint in continuare ca ma multumesc doar cu putinele mom petrecute alaturi de el....stiu ca sunt o mare mincinoasa,de fapt vreau mai mult,de fapt il ador,de fapt nu ma vad cu alt barbat,ma deranjeaza orice gest facut de oricine altcineva,orice complliment si orice gluma....il vad doar pe el zi si noapte in ochi,ma gandesc doar la el si e mereu cu mine...in fiecar secunda chiar daca e atat de departe ....acum....azi m-a sunat....nu ne-am auzit de ceva vreme...a fost o prostie...o discutie banala pot spune dar mi-a umplut inima de bucurie si m-a facut sa sper in continuare....puteti spune ca sunt ingenua...ok...probabil..dar cum ziceam mai sus inca nu am ajuns la limita aia care sa ma faca sa pun stop....inca imi spun ca trebuie doar sa am rabdare si ca timpul si Dzeu le rezolva pe toate......si stii ce fac acum?nu am altceva decat sa astept...sau mai bine zis sa il astept....atat...si cand o sa vina o sa ma simt iar in al 9lea cer dupa care o sa sufar ca o idioata...si o sa se agraveze...si cu timpul o sa sufar din ce iin ce mai mult..sunt f constienta de asta..doar ca nu pot face nimic...pur si simplu.....zi buna
luly83
Postat pe 5 Martie 2011 18:27
Pentru LadyDi: ai dreptate in tot ce scrii, asta ti-o spun acum, cand am terminat acelasi gen de relatie si privesc totul cu multa detasare. Dar vezi, cateodata simtirea e mult mai puternica decat ratiunea si ti se intuneca mintile. Eu in acele momente simteam ca nu mai pot gandi logic si ceream sfatul in permanenta la doua prietene apropiate, care intelegeau foarte bine ce se intampla cu mine si imi spuneau cu cea mai mare sinceritate ce cred ele, fara sa ma menajeze, fara sa ma incurajeze sau descurajeze. Imi spuneau de multe ori "incearca sa nu te mai implicai asa mult, dar mai asteapta, nu termina inca cu el". Nu poti sa-ti pui intrebarile despre care tu scrii, la inceputul relatiei... ai nevoie de un timp pentru a raspunde la ele. Eu am avut un prieten, pot zice cea mai profunda relatie avuta vreodata, in care lucrurile au evoulat atat de lent, incat abia dupa 5-6 luni eram indragostiti unul de altul, si am fost asa mult timp.

Nu poti sa iesi dintr-o asemenea relatie asa usor, pentru ca vei regreta, iti vei spune tot timpul "daca ar fi fost altfel si eu n-am avut destula rabdare?".

Pentru Kistoaka: al meu era Berbec... iar ce citesc in noile mesaje postate este din nou copie la indigo cu ceea ce am trait eu! Absolut TOT ce scrii pare la fel! Si la mine a fost o atractie spontana extrem de puternica, si eu mi-am spus de mai multe ori ca e ultima data, dar nu puteam renunta... si mi-am spus ca nu voi renunta decat in momentul in care o puteam face fara regrete si fara sa mai privesc inapoi. Apoi a venit un moment in care mi-am spus ca trebuie sa fac ceva, ca nu ma mai pot hrani cu iluzii, iar relatia ma epuiza de-a dreptul... dar eram constienta ca nu am mintea suficient de limpede pentru a lua hotarari importante. Ma rugam la Dumnezeu doar sa-mi dea niste semne. Dintr-un impuls spontan, l-am verificat la un moment dat cand a spus ca e intr-un anumit loc, si nu era. L-am sunat atunci pe loc si nu mi-a raspuns, apoi si-a inchis telefonul... dar recunosc ca primisem deja mici semnale ca e genul fustangiu. Atunci, pe loc, i-am spus in fata ca minte si a fost de-a dreptul socat, pentru ca nu se astepta... credea cu siguranta ca sunt o naiva indragostita pana peste cap si stau acasa si-l astept, cuminte ca un catel...
Un usor regret am avut si eu atunci imediat, si a durat ceva pana sa fiu mai linistita. Am acceptat in final, faptul ca se poate intampla ca cel pe care-l iubesti sa nu te iubeasca asa cum vrei tu.
Nu stiu ce sfat sa-ti dau... cel mai bun e cel dat de prietenele mele "incearca sa nu te implici asa mult", dar stiu ca n-o sa-l poti urma. Incearca sa-l suni tu, sa incepi tu sa topesti icebergul... Macar in fata lui sa pari mai putin disponibila si mai indiferenta... cand iti face program de la o ora la alta spune "nu pot, fix acum am vorbit cu niste prieteni si ma duc pe la ei"... spune ca-l suni cand termini, si fa-l si tu sa astepte un telefon, ca sa vada si el cum e. Oricum schimba ceva in comportamentul tau.
corinuta123
Postat pe 6 Martie 2011 16:59
mda...realitatea e ca eu n-am devenit chiar atit de angelica dupa o poveste din asta incit sa emit rugaciuni: cred ca mai curind blesteme...
Si partea proasta e ca unele s-au cam adeverit.
Anyway. Parerea mea e ca o dependenta de genul asta - neaaceptata de protagonisti - nu face decit sa ii inraiasca pe ambii pina la limita la care ajungi la dinte pentru dinte, si cu dintiii astia e pavoazat drumul spre iad. La modul: vrei sa te detasezi? Ok, ia sa vezi ce ma mai detasez eu... acu'alearga tu dupa mine. Si invers: mi-ai copt-o, ti-o coc...
E extrem de greu sa iesi din cercul asta vicios, daca ai apucat sa intri. Mai ales atunci cind triggerul principal este atractia, si al doilea e orgoliul - la fel de puternic de ambele parti. La un moment dat nu mia poti nici sa il lasi, nici sa il ierti. Si el la fel. Si in situatia asta ce faci? Mori cu el de git?
quasaria
Postat pe 6 Martie 2011 17:55
DA!
Allegra
Postat pe 6 Martie 2011 17:57
da, ce?
Mori cu el de git?
quasaria
Postat pe 6 Martie 2011 17:58
Da,mori cu el de gat.
Eu una tot mor de vreo cativa ani. Culmea,dar inca nu m-am plictisit.
Allegra
Postat pe 6 Martie 2011 18:02
pai nu de plictiseala mori...
quasaria
Postat pe 6 Martie 2011 18:03
DA

(Q,zici ca s-au lipit blestemele alea? )
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 18:04
Bineanteles ca nu de plictiseala!
Ma gandesc ca,in cele din urma,tot gasesc (si fac rost de) otrava aia nedetectabila...
Romeo MUST die!
Allegra
Postat pe 6 Martie 2011 18:09
Alle....tot promiti si io tot astept
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incompatibilitate copil -educatoare 1 De la: STANESCU_R 16 Septembrie 2010 15:06
vand carut geoby pt 0-18 kg 1 De la: kidz006845 6 Septembrie 2010 16:37
Insarcinata in urma unui viol 20 De la: garbo_399106 25 Mai 2014 07:23
Ultimele locuri in Tabara de schi si snowboard!!! 1 De la: garbo183165 19 Ianuarie 2011 11:21
mersul in premergator 19 De la: nicoletta_kidz 15 Septembrie 2010 23:36
Setari Cookie-uri