femeia leu ...barbatul taur

buna....eu sunt leu si am o relatie cu un taur de 2 ani de zile...dar nu prea trece o saptamana-doua saptamani fara o cearta....in schimb sunt momente knd ne intelegem de minune...voi cum va intelegeti in aceasta situatie?http://img.garbo.ro/comunitate/img/topic_icons/icon1.gif
ruxy91
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:22
Si eu sunt leoaica,iar prietenul meu de aproape 3 ani este taur.Fizic suntem foarte compatibili,dar noi nu avem o relatie cu adevarat serioasa.Este o relatie bazata pe sex,e rusinos sa spun asta,dar el deocamdata nu isi doreste mai mult de la mine.Ma suna zilnic,vorbim mult la telefon dar ne intalnim de 2 ori pe saptamana pentru sex.Am o fiica studenta si nu isi doreste o casatorie cu mine care am obligatii.Exista insa o atractie intre noi care a facut relatia sa reziste.De fiecare data cand am incercat sa pun punct s-a tinut scai de mine si m-a determinat sa revin.Pot spune ca suntem prieteni,dar imi este foarte greu.Si noi ne certam,suntem firi vulcanice,dar el suna dupa fiecare cearta din nou.Cel mai mult am reusit sa-l tin la distanta o saptamana.Nu stiu ce se va intampla,sunt mai mare cu 1 an si cateva luni decat el,mi-ar placea sa fim impreuna dar vrea un copil al lui si il inteleg.Parerea mea este ca suntem foarte potriviti, iar certurile n-au facut decat sa ne apropie.
garbo171892
Postat pe 27 Octombrie 2010 14:50
incercati si voi sa altoiti taurii vostri cu o alta zodie ca sa va inpliniti si sufleteste ca de sex is buni si de cearta
floare_cu_colti
Postat pe 27 Octombrie 2010 15:06
incercati si voi sa altoiti taurii vostri cu o alta zodie ca sa va inpliniti si sufleteste ca de sex is buni si de cearta
floare_cu_colti
Postat pe 27 Octombrie 2010 15:06
el e taur doar de 3 ani?
mai, eu zic ca e bine in momentul in care nu platiti "montarea"
daca voi o duceti asa, ce sfat mai vreti de la restul oamenilor, voi nu stiti cum sa va faceti viata, va trebuie niste sfaturi la intrebari banale? si ce sfaturi, la asa ceva nici nu se poate da sfaturi, e o chestie care nu tine de zodie
Laura_M
Postat pe 27 Octombrie 2010 15:16
Stim cum sintem construite totusi , si nu neaparat ca am pune un mare accent pe zodii , pentru ca in final totul depinde de standardele pe care noi ni le impunem si de cum ne conturam caracterul in timp ...insa , un mic graunte de adevar ...cred ... ca totusi exista .
Putin orgoliu , putina ambitie si nevoia de a raspunde provocarilor chiar si atunci cand nu este tocmai ceea ce ne dorim ... pentru nativa leu , ... el ...nu stiu , pot doar intui ...
Insa cand vorbim despre iubire acest aspect conteaza mult prea putin . Se vorbeste mai mult de contopirea a doua suflete si despre cat de mult este dispus fiecare sa cedeze in acest sens .
Uneori certurile pot fi distructive , alteori constructive . Consider ca totul depinde de cat de mult va implicati in aceasta relatie , si nu in ultimul rand cat de importanta este pentru amandoi . Micile greseli sint datorate temperamentului , nu are legatura cu zodia (parerea mea ) . Iti urez doar succes ...
AngeloBluLdy
Postat pe 28 Octombrie 2010 03:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sall 7 De la: hermosa20 30 Iulie 2012 09:02
Mesaj Made in RomaniCa !!! 3 De la: nathalie 23 August 2011 15:57
Eu una cred,,ca poate la oameni le este rusine sa isi arate fata adevarata pt ca nu sunt multumiti de ei insusi 25 De la: me_reloaded 8 Octombrie 2010 15:12
Ce ati facut sau ati face ..ca sa nu intervina MONOTONIA in relatia/cuplul Dvoastra? 70 De la: jjulyeta 4 Noiembrie 2012 06:03
salut 63 De la: liaiedera 5 Decembrie 2010 22:40
Setari Cookie-uri