Sa dam o mana de ajutor sinistratilor!

Clubul Copiilor Sanatosi (http://www.ingrijireacopilului.ro/blog/s/ajuta-sinistratii-!.html ) vine in sprijinul persoanelor afectate de inundatiile din Moldova!
Vrem sa-i ajutam pe cei care, in aceste momente, au mare nevoie de sprijin, material si mai ales moral.
Cum? Am format detasamente de medici si voluntari ce se vor deplasa in zonele cu inundatii pentru a oferi consultanta medicala gratuita persoanelor din aceste zone, in special copiilor.
Deasemenea, impreuna cu partenerii nostri, am inceput un program de strangere de medicamente, consumabile si alimente pentru a le duce in zonele afectate de inundatii din Moldova.
Orice ajutor, indiferent cat de mic, este binevenit, de aceea va asteptam alaturi de noi! Vom tine legatura pe blogul nostru, la http://www.ingrijireacopilului.ro/blog/s/ajuta-sinistratii-%21.html. Spuneti-ne cum doriti sa ajutati printr-un comentariu si noi va vom trimite un email cu detalii despre data si locul unde vom face colectarea.
Va multumim pentru sprijin si ajutor!

Echipa Clubul Copiilor Sanatosi
ingrijirea_copilului
Postat pe 6 Iulie 2010 15:38
Euro Mini Storage ne ofera locul in care ne puteti aduce donatiile pentru sinistratii din Moldova!
Acum avem suficient spatiu de colectare si depozitare a produselor aduse de cei dornici sa-i ajute pe cei aflati in dificultate.

Brands Addict va asigura transportul donatiilor catre sinistrati, astfel incat cei mai putin norocosi sa primeasca cele oferite de voi! Le multumim pentru deschidere si suntem onorati sa ii avem ca parteneri.

Euro Mini Storage se afla pe Bd. Theodor Pallady Nr.42 J, Sector 3, spre Autostrada Soarelui . Sambata si duminica, pe 10 si 11 iulie, intre orele 11 18, membrii echipei Clubului Copiilor Sanatosi (http://www.ingrijireacopilului.ro/blog/s/ajuta-sinistratii-%21.html) se vor afla aici pentru a primi donatiile. Sinistratii au nevoie de tot ceea ce le putem oferi: orice ajutor, oricat de mic, conteaza enorm pentru ei!

Daca vrei sa dai o mana de ajutor, da-ne un semn la office@ingrijireacopilului.ro sau la telefon 0769 058 759 - Alina.
ingrijirea_copilului
Postat pe 8 Iulie 2010 09:39
da' de neshte baxuri de vodca la kil nu strangeti, nene?... ca nu-s numa' copii sinistrati, p-acolo... au si ai batrani stresurile lor, apa la genunchi, chestii...
zambil
Postat pe 8 Iulie 2010 09:43
euro mini storage, auzi la ei... i-a dus mintea...
zambil
Postat pe 8 Iulie 2010 09:45
De la: zambil, la data 2010-07-08 09:43:42da' de neshte baxuri de vodca la kil nu strangeti, nene?... ca nu-s numa' copii sinistrati, p-acolo... au si ai batrani stresurile lor, apa la genunchi, chestii...


hai mai, nene zambil! dadu-si cu batzu' in balta...! a fugit toata lumea! inchise-si topicu' fetiiii :)))
yyoana_62
Postat pe 27 Iulie 2010 16:02
ioano,

toate se fac la misto la noi,pt moldova am dus ajutoare,am donat si bani...acu' ca-i ardealu' la mijloc mi se rupe sufletu',am fost la biserica ,acolo se strangeau ajutoarele,stii ce mi-a spus?

"nu mai strangem,nu avem cu ce sa e trasportam"

noroc ca nu-i totul pierdut,inca mai sunt oameni de omenie...
iasomia
Postat pe 27 Iulie 2010 16:12
O INTRBARE....DE CE GUVERNUL A TRIMIS 50MIL EURO PT.REP.MOLDOVA?AICI NOI AMARASTENII SA ADUNAM CE PUTEM PENTRU MOLDOVA.MOLDOVENII DIN RUSIA CARE VB.LB.MOLDOVENEASCA NU ROMNA,SE GASESC FONDURI.SE GASESC FONDURI PENTRU A FACE SCOALA GRATUIT.S-AU SUPLIMENTAT INCA 1500 LOCURI LA FACULTATI.DECI 3000 LOCURI GRATUITE PENTRU EI.NOI MURIM DE FOAME SI EI SE LAFAIE GRATUIT PRIN ROMANIA.NIMENI NU PUNE INTREBRI ACESTUI GUVERN
garbo089273
Postat pe 28 Iulie 2010 13:16
De la: iasomia, la data 2010-07-27 16:12:55ioano,

toate se fac la misto la noi,pt moldova am dus ajutoare,am donat si bani...acu' ca-i ardealu' la mijloc mi se rupe sufletu',am fost la biserica ,acolo se strangeau ajutoarele,stii ce mi-a spus?

"nu mai strangem,nu avem cu ce sa e trasportam"

noroc ca nu-i totul pierdut,inca mai sunt oameni de omenie...


yaso,
sa stii ca ma uit la tv si de fiecare data mi se umplu ochii de lacrimi si mi se pune un nod in gat si ma intreb daca as fi in stare sa trec prin ce trec oamenii aia,desi sunt o fire tare, tare optimista, dar , in acelasi timp, nu am incredere in oportunistii astia care apar imediat la orizont si profita de nenorocirea oamenilor...si fatuca asta care a deschis topicul, sa ma ierte Dzeu, dar nu mi-a inspirat incredere; a deschis, a postat de doua ori si...s-a varsat!
Cred ca si zambil, d-aia a mistocarit si a postat chestia cu vodca, nu cred ca a vrut sa fie rauvoitor, mai degraba a facut haz de necaz...
yyoana_62
Postat pe 31 Iulie 2010 16:38
iar daca echipa asta care face voluntariat cum scrie persoana care a deschis topicul a facut intradevar ceva, ce sa zic...Doamne ajuta, sa le tina Dzeu obiceiul, dar sincer, as vrea si dovezi ca s-a facut ceva, ca asa...multe campanii de strangeri de fonduri si de bunuri s-au initiat, dar nu stiu cate au avut finalitate! romanu' e tare parlit si inventiv la chestii d-astea!
yyoana_62
Postat pe 31 Iulie 2010 17:07
iaso,
ia baga-te un pic aici ca sa vezi ce repede mi-au ridicat astia mingea la fileu...din nefericire, dar este exact cum spuneam mai sus! http://www.realitatea.net/ajutoare-pentru-sinistrati-au-ajuns-in-sate-unde-nu-au-fost-inundatii_725979.html
yyoana_62
Postat pe 31 Iulie 2010 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rame foto unicat, pictate manula pentru pozele celor dragi ! 1 De la: Lorenamistic 15 Februarie 2010 15:23
vand masinuta jumbo 1 De la: 1ayana 9 Iunie 2009 14:29
Baie dupa VACCIN? 20 De la: Alina80 21 August 2009 15:18
vand carucior sport nou abc design 1 De la: cati_niculae 15 Octombrie 2009 12:18
O problema mai delicata, hemoroizii !!! 21 De la: stefystefy 15 Ianuarie 2010 14:55
Setari Cookie-uri