primi 3 ani de casnicie

In primul an al casniciei vorbeste barbatul si asculta femeia ,in al doile am vorbeste femeia si asculta barbatul iar in al treiale an vorbesc amindoi si stauuuuuuuuuuu si asculta toti vecini
garbo077323
Postat pe 24 Iunie 2010 21:35
in al treiale an vorbesc amindoi si


vorbesc AMANDOI si intelege cine ce vrea
LILO
Postat pe 24 Iunie 2010 21:47
De la: garbo077323, la data 2010-06-24 21:35:14In primul an al casniciei vorbeste barbatul si asculta femeia ,in al doile am vorbeste femeia si asculta barbatul iar in al treiale an vorbesc amindoi si stauuuuuuuuuuu si asculta toti vecini
Pai daca in primul an tace femeia si il invata prort pe barbat...Apoi incepe femeia ca nu ii mai convine aia si aia,dupa ce a facut un an de compromisuri...Si apoi barbatul invatat cu narav ca femeia sa lase mereu de la ea,,nu ii prea convine sa ii dea dreptate la femeie...Asa ca trebuie de la inceput puse lucrurile la punct si sa comunice
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Iunie 2010 22:23
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-24 22:23:44
De la: garbo077323, la data 2010-06-24 21:35:14In primul an al casniciei vorbeste barbatul si asculta femeia ,in al doile am vorbeste femeia si asculta barbatul iar in al treiale an vorbesc amindoi si stauuuuuuuuuuu si asculta toti vecini
Pai daca in primul an tace femeia si il invata prost cu narav pe barbat...Apoi incepe femeia ca nu ii mai convine aia si aia,dupa ce a facut un an de compromisuri...Si apoi barbatul invatat cu narav ca femeia sa lase mereu de la ea,,nu ii prea convine sa ii dea dreptate la femeie...Asa ca trebuie de la inceput puse lucrurile la punct si sa comunice
Trebuie comunicare de la inceput
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Iunie 2010 22:25
vorbim cu toti k oameni suntem,barbatul se considera mai puternic si este capul dar femia este gitul sil poarta dupa cum vrea ea
garbo159495
Postat pe 24 Iunie 2010 23:09
iote acilea 'teligentza populara...
la kil,nene...
preci
Postat pe 24 Iunie 2010 23:51
De la: garbo159495, la data 2010-06-24 23:09:08vorbim cu toti k oameni suntem,barbatul se considera mai puternic si este capul dar femia este gitul sil poarta dupa cum vrea ea
Pai depinde de barbat...Pt ca este un barbat la locul meu de munca.care chiar este nesimtit...I-am spus ca ma deranjeaza unele lucruri,,dar el tot in ciuda face...Lam spus si lui nevastasa...Tot nimica,,,aia s-a luat dupa el...Si apoi ma luam de el,i-am spus ca este un egoist obraznic.El mia zis ca ma apreciaza....Dar el considera ca doar femeile cu o profesie..Mi-a dat exemple pe o femeie care este doctorita care este desteapta si este independenta..Si sa referit ca noi femeile fara o profesie suntem proaste si nu stim sa ne conducem singure...Si mi-a dat exemplu pe nevastasa,,ca ii dominanta dar tot ce zice el face,ca daca nu urla la ea...A prinso ca ii slaba si toleranta,,,Eu i-am spus ca in comparatie cu nevastasa eu sunt hotarata si nu sunt toleranta....Si ma tot luam de el....Apoi si-a cerut scuze...Depinde de barbat,,,Sunt unii chiar nesimtiti..Spre exemplu asta este bolnav si apoi el mia zis...Ca el nu are bani,nu are masina si apoi sa ajute pe altii...Ii nebun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Iunie 2010 16:26
Unii barbati chiar sunt nesimtiti rau...Si nu inteleg...Lor daca le merge cu o femeie,,ca poate ce face cu ele,,crede ca toate femeile sunt proaste si nehotarate...Apoi ma rasteam la el....Ca el mi-a zis ca ii ironic,,ce eu nu suport ironia....I-am spus sa nu ma ami deranjeze daca nu se comporta frumos....Trebuie pusi la punct ,ca alt fel te conduc barbatii in favoarea lor....Trebuie insistenta si sa nu vada ca te pot manipula,pt ca daca te prind ca esti slaba ca femeie te joaca cu vor ei...Asa sunt majoritatea nbarbatilor,sunt rai si egoisti..Si cum multe femei nu se stiu conduce singure si ii lase pe barbati ca sa le conduca..Normal ca barbatii te conduc in favoarea lor....Eu inteleg ca nici un om nu este perfect...Dar sa se comporte frumos...Pt ca daca un om nu este amabil cu mine nici eu nu trebuie sa fiu amabila cu el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Iunie 2010 16:31
Sunt unii barbati care nu stiu sa vorbeasca cu o femeie..Pai daca un barbat nu iti vorbeste frumos ala trebuie pus la punct de la inceput..automat..Pt ca daca vede ca ii permiti,,o sa ajunga pana sa te si loveasca...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Iunie 2010 16:36
problema fiecaruia luptatoareo....cand il iei de sot il vezi nu?
estela
Postat pe 26 Iunie 2010 01:00
De la: estela, la data 2010-06-26 01:00:21problema fiecaruia luptatoareo....cand il iei de sot il vezi nu?
Draga mea
majoritatea barbatilor se comporta frumos pana te vad pe numele lor..Poate ca se simt mai in siguranta...Adica la inceputul casatoriei isi arata calitatile si dupa casatorie isi arata defectele,...Si poate nu il mai poti accepta...Pt ca asa fac barbatii...Sunt foarte smecheri si logici...De asta trebuie multa atentie cu cine te incurci si este nevoie sa te cunosti bine...Sa vezi cum se comporta cu ceilalti oameni,ce prieteni are...Pt ca barbatii sunt foarte perfizi din pacate...Si femeile prea credule si naive
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Iunie 2010 18:19
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-26 18:19:41
De la: estela, la data 2010-06-26 01:00:21problema fiecaruia luptatoareo....cand il iei de sot il vezi nu?
Draga mea
majoritatea barbatilor se comporta frumos pana te vad pe numele lor..Poate ca se simt mai in siguranta...Adica la inceputul casatoriei isi arata calitatile si dupa casatorie isi arata defectele,...Si poate nu il mai poti accepta...Pt ca asa fac barbatii...Sunt foarte smecheri si logici...De asta trebuie multa atentie cu cine te incurci si este nevoie sa te cunosti bine...Sa vezi cum se comporta cu ceilalti oameni,ce prieteni are...Pt ca barbatii sunt foarte perfizi din pacate...Si femeile prea credule si naive
asta ti se poate intampla numai tie...
estela
Postat pe 29 Iunie 2010 04:42
De la: estela, la data 2010-06-29 04:42:59
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-26 18:19:41
De la: estela, la data 2010-06-26 01:00:21problema fiecaruia luptatoareo....cand il iei de sot il vezi nu?
Draga mea
majoritatea barbatilor se comporta frumos pana te vad pe numele lor..Poate ca se simt mai in siguranta...Adica la inceputul casatoriei isi arata calitatile si dupa casatorie isi arata defectele,...Si poate nu il mai poti accepta...Pt ca asa fac barbatii...Sunt foarte smecheri si logici...De asta trebuie multa atentie cu cine te incurci si este nevoie sa te cunosti bine...Sa vezi cum se comporta cu ceilalti oameni,ce prieteni are...Pt ca barbatii sunt foarte perfizi din pacate...Si femeile prea credule si naive
asta ti se poate intampla numai tie...[/
Estela, nu trebuie sa ironizezi, se poate ntampla oricarui om. Aici eu sunt de acord cu Irina fie ca va convine sau nu dar asta se ntampla n realitate, chiar daca unele femei nu vor sa recunoasca. Eu o felicit ca spune ce a simtit pe pielea ei.
alex2007
Postat pe 29 Iunie 2010 06:58
mie mi se pare sau de ris sau de plins irina asta...depinde in ce dispozitie ma prinde
Continua sa repete cit a fost ea de ... neinspirata ca sa zic asa, in relatiile ei cu barbatii. Da, ok, or fi fost aia TOTI neste netrebnici da' tind sa cred ca are si vorba aia ceva dreptate: singura veriga comuna dintre toate nenorocirile care ti se intimpla esti TU.
quasaria
Postat pe 29 Iunie 2010 07:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce faceti de I Decembrie? 63 De la: credall 10 Februarie 2013 13:47
CE AI SCHIMBA IN ROMANIA? 20 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 17:33
Castiga un laptop oferit de Ncp.ro 298 De la: violeta_popescu33 3 Februarie 2009 09:08
Schimb de linkuri 2 De la: CARMEN_13 23 August 2010 12:35
bun de vazut 0 De la: 4 Martie 2010 15:37
Setari Cookie-uri