sub ce autoritate se afla gradinitele?

buna, dragi mamici!
ma intereseaza si pe mine unde pot face o plangere in cazul in care directoarea de la gradinita din zona in care stau nu vrea sa-mi inscrie copilul?
multa sanatate!
simo_sefa
Postat pe 11 Mai 2010 15:27
inspectoratul scolar sau protectia copilului. ministerul invatamantului oricum e bun...
pinicuta
Postat pe 11 Mai 2010 20:06
si de ce nu ar vrea sa-ti inscrie copilul la gradinita din cate stiu eu inscrierile se fac in 4/6 iunie nu mai repede si nici mai tarziu legal vorbim...
practic daca mergi azi sa-l inscrii si refuza are tot dreptul sa o faca, poti tu sa faci cate plangeri vrei ca nu ai temei legal la baza...
alinakatt
Postat pe 12 Mai 2010 10:16
aaaa....daca nu are trei ani nici sa nu te astepti sa ti-il inscrie la gradinita....eventual la cresa
alinakatt
Postat pe 12 Mai 2010 10:20
Daca nu se rezolva la Inspectoratul Judetean(Protectia copilului nu face absolut nimic pentru copii din pacate, am incercat si eu in trecut, desi in afara exista si protectia animalelor care ia masuri mai mult decat protectia copilului in Romania), poti apela la ARACIP, ei iau masuri mai rapid .
Succes!
mihadeni
Postat pe 17 Mai 2010 10:12
probabil depinde de oamenii care lucreaza acolo:eu stiu pe cineva care s-a mutat si cauta cresa f din scurt timp, era mamica singura si nu avea cu cine lasa copilul, venit avea f scazut, si s-a dus la protectia copilului si i-au gasit loc in cresa. deci s-a putut. dar probabil depinde de ce om gasesti acolo...
pinicuta
Postat pe 17 Mai 2010 10:14
cred ca tia zis si motivul pentru care nu tio primeste la gradinita .daca nu are 3 ani ,daca nu vb ,daca nu a dezvatato de panpers si multe alte sunt motivele lor ansa daca nu apeleaza la protectia copilului si vezi cumm rezolvi ..bafta
claudia_mami_kidz
Postat pe 25 Mai 2010 14:26
daca nu are 3 ani nu merge la gradi ci la cresa. asta clar. in schimb:daca nu vorbeste, daca nu face la olita etc? ce motive sunt astea? nu toti copiii sunt la fel, nu poti respinge inscrierea cuiva pentru asemenea motive!
pinicuta
Postat pe 25 Mai 2010 14:29
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 14:56
deci sub autoritatea salinei se afla gradinitele, uite acuma stiu si eu, bine ca mi-ai zis
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 15:02
Ar fi bine daca ar fi asa, pt ca in fiecare gradinita am amenaja o mica salina artificiala si am avea copii mult mai sanatosi si puternici.......
office_salinasusesi_ro
Postat pe 7 Iunie 2010 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua! am si eu o intrebare am o prietena care a avut contact sexual acum 6 saptamani si nu stie de ce ii vine ceva maro si ar vrea sa stie daca posibil sa fie insarcinata pentru ca luna trecuta ia venit normal mestruatia 6 De la: garbo_446242 18 Februarie 2019 07:26
cu bebeii la mare 7 De la: cp_venca 29 Iunie 2010 22:27
anticonceptionale 1 De la: buburuzaaa 11 Ianuarie 2011 23:21
Anticonceptionale + prezervativ = test de sarcina slab pozitiv ?? 20 De la: garbo_383766 12 Noiembrie 2013 21:37
Cand apar primele semne de sarcina? 6 De la: esme 23 Decembrie 2011 18:12
Setari Cookie-uri