Buna mamici...

Am un baietel de aproape 1 anisor. Toate sunt in regula e cuminte, doar ca noaptea nu doarme decat cu noi in pat si se trezeste de aprox. 3-4 ori noaptea si bea ceai si iarasi adoarme. cine poate sa-mi explice ce se intampla? Seara ultima masa este 240 ml lapte praf Nan 3. Oare sa-i pun in el 2-3 masuri de cereale, sa fie asta problema ca nu se culca satul? oare in laptele praf pot sa pun si cereale Milupa care normal se prepara cu apa? Va pupam si sanatate la micutii vostri
ralu_mihai
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:14
daca bea ceai inseamna ca ii e sete nu foame. incearca si cu cereale daca crezi ca foamea e de vina. acum, depinde si cat de devreme ia cina (ca daca bea doar lapte cu mult inainte de culcare e normal sa is e faca foame, al meu rezista doar 8 ore fara sa manance noaptea, deci daca manca cerealele la 10 noaptea se trzea la 6 minineatza sa manance iarasi cereale)- lapte gol nu a mai vrut dupa ce l-am intarcat
pinicuta
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:45
buna ralu_mihai si al meu copil are 1 an si 5 luni si tot se trezeste noapte odata sau de 2 ori ii dau biberonul cu lapte sau ceai si adoarme la loc.

se poate ca masa de seara sa nu fie prea consistenta desi nu cred,eu seara ii dau mancare consistenta si plus iaurtel dupa mancare si tot se ttrezeste noaptea.

ii poti baga si cereale in laptic de ce nu,nu are nimic.
anaROBERT
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:51
bebita mea se trezeste de doua trei ori noaptea ptr a papa tzitzi si as fi vrut sa o bag pe lapte praf cu cereale seara dar vad ca apar aceleasi prb ...nu e neaparat de tzitzi
cory_emy
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:00
nu are ttreaba cred eu ca papa laptic sau ca papa piept pur si simplu asa sunt unii copii se mai trezesc noaptea fie pentru a bea laptic fie pentru a bea apa sau ceiuc depinde de fiecare copil in parte nu de ultima masa de seara si consistenta ei.
anaROBERT
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:02
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 26 Aprilie 2010 02:48
buna fetita mea care are acum 5 ani ,pana la 3 ani se trezea noaptea de 2 ori 1 data la 12:00 si pe urma la 5-6:00 si beea lapte praf ,am incercat de mai multe ori sa-i dau ceai il beea si dupa 1 ora se trezea si voia si lapte si am renuntat la ceai si i-am dat numai lapte,iar acum cu cea mica care are 5luni i dau san seara la 9:30 si doarme toata noaptea pana la 6:30,deci in concluzie fiecare copil este diferit,parerea mea este sa-l lasi asa cum vrea (vreau dor sa mai spun ca la prima fetita la 3 ani i-a scos sotul sticla cu lapte si de atunci doarme toata noaptea,iar lapte bea cu cereale si mai mult iaurt,asta e nu poti fii cu toate )
kidz005563
Postat pe 26 Aprilie 2010 09:47
parerea mea este sa incerci sa ii bagi cereale care se fac cu lapte ca sunt in comert plin de ele,si daca nu nu este problema daca faci cerealele care se fac cu apa le faci cu lapte invers daca cerealele se fac cu lapte si tu le faci cu apa nu este indicat,si incearca sa il dezveti sa mai doarma cu tine in pat incearca sa il lasi singur in camera lui,chiar daca se trezeste noaptea dai apa ca inseamna ca se trezeste ca ii sete nu foame,si eu ma trezesc alta data o data sau de doua ori noaptea dar ma duc la ea in camera si ii dau apa sau ceai depinde ce vrea si adoarme la loc.si alta data nu se trezeste deloc ea acuma se trezeste ca cred ca incep dintisori.
rebeca_kidz
Postat pe 28 Aprilie 2010 13:24





-------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Mai 2010 16:25
in primul rand la un anisor e inca micut si sigur se mai trezeste noaptea, ii e sete sau poate chiar si foame. si fetita mea doarme cu noi in pat si e foarte atasata de mine, si nici eu nu cred ca as putea sa dorm fara ea langa mine. pe sot nu-l deranjeaza ca e si el cu noi in pat. fetita e langa perete, apoi eu, apoi sotul. poate mai incolo o sa o pun in patutul ei. si la mine se trezeste noaptea si bea apa, nu ii e foame, numai daca nu a mancat bine seara vrea macare. noi mancam ceva mai consistent seara, mai ales ca nu ii place laptele praf, mananca supa sau macaroane, etc. lapte praf ii dau dimineata de vreo cateva zile din cel cu gust de ciocolata, dar nu lichid, ci asa cum este el praf cu lingurita si apoi bea apa(asa vrea ea, altfel nu bea), sper sa reusim sa consumam laptele sub forma lichida mai incolo. se mai trezeste noaptea la mine pentru ca vrea sa se joace.
pup
irene13
Postat pe 8 Mai 2010 21:23
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 9 Mai 2010 12:20
Buna,

Ama a mea se trezea de multe ori pe noapte - ba foame, ba sete ba Dumnezeu stie ce. Avea o perioada in care adormea foarte greu asa ca am incercat masaj cu ulei de levantica de la Johnsons si vad ca a dat rezultate. Acum se trezeste de 2-3 ori pe noapte de foame sau sete.
H3l3ne
Postat pe 29 Iulie 2010 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vaccin Prevenar 3 De la: gioconda_iftime 28 Octombrie 2009 11:00
tati se simte neglijat.... 18 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:32
problema cu mancarea 4 De la: 4 Februarie 2009 12:53
intarcatul 18 De la: office_salinasusesi_ro 22 Aprilie 2010 16:49
Colief, Infacol, cele mai bune impotriva colicilor 4 De la: anamaria0906 21 Aprilie 2010 11:22
Setari Cookie-uri