gradinita



am un baietel de 1 anisor si 9 luni; as vrea sa l dau la o gradinita sau cresa.
Care gradinita il primeste asa mic.Va rog ajutati ma ,sunt din Suceava.
georgiakidz007603
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:02
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:21
gradinita iese din calcul.raname doar varianta cu cresa.pana la varsta de 3 ani nu se primesc copii la gradinita.doar in cazul in care au deja anumite deprinderi formate (ex:sa spuna cand vor la baie , sa manance sigur pachetelul si altele)dar la un an 9 luni nu cred ca are astfel de deprineri.cauta o cresa ...banuiesc ca nu ai multe variante in Suceava .la noi in Gaesti este una sg.....si aia vai ...vai
ancamts
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:00
la varsta asta vorbim de cresa daca vrem la stat si de gradi daca ne permitem sa il dam la una privata care primesc cam de pe la 1an4luni.Nu stiu cum e in Suceava ,cu siguranta gasesti si asa ceva daca trebuie sa pleci iar la serviciu si cresa nu iti ofera conditiile normale dezvoltarii puiului tau.Eu am fata la gradi de la aproape doi ani acum in toamna face 5 si e al treilea an de gradi.Si aici trebuie sa te informezi si chiar sa urmaresti gradinita o vreme,chiar daca e privata asta nu inseamna ca poti fi multumita,eu am urmarit aceasta gradinita cam cu 8 luni inainte,ma duceam vizitam clase,urmaream cat de cat activitatile,salile cum arata etc.Si suntem f multumiti.Bafta!!
emilia2005_kidz
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:28
stie cineva in Bucuresti gradinita in lb germana?

nu ma intereseaza o gradinita cu predare intensiv germana, si o gradinita gen apartinand institutului german / unei organizatii nemtesti in RO, daca exista...

help!
marissax
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:34
intra p google sigur gasesti gradi nemteask
alessya_kidz
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:45
buna ,sa stii ca si eu am cautat asa ceva dar pentru ca majoritatea sunt prin zona centrala(eu stau in Berceni)am renuntat deoarece la varsta ei fac mult prea mult pana la gradi si e deja obositor ;dar am dat-o la o gradi privata la care fac zilnic engleza si de 3 ori germana,eu vreau germana deoarece mama mea a fost nemtoaica si prof de germana dar din pacate a plecat la ingeri cand fata avea 2luni;eu acum sunt in cautarea unui profesor(cu mine nu prea invata ca mai mult se alinta,de...sunt mama,dar macar o pot corecta si mai exersez ce face la gradi) si din vara o meditez in particular;gradinita ofera informatii dar nu suficiente iar eu pana la clasa intai vreau sa stie sa si vorbeasca nu doar ccuvinte,poezii,cantecele.daca aflu ceva si esti interesata iti pot spune pana atunci daca vrei este Institutul goethe care tine cursuri intensive si modulare ,asta daca dpdv financiar iti poti permite,deoarece e cam scump!Auf wiedersehen!!!
emilia2005_kidz
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:16
buna, eu sunt din oradea si as vrea sa stiu ce imi recomandati, eu am un baietel de un an si 2 luni , dar am auzit ca tre sa iti inscrii copilul din timp, oricum doar mai incolo il duc dar vreau sa ma documentez, va rog celor care sunteti din radea sa ma ajutati, care credeti ca e cea mai buna gradinita din oradea, mersi
yona_kidz
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:48



-----------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Mai 2010 16:18
asta e noua re4clama, salina?
?
pinicuta
Postat pe 4 Mai 2010 16:21
Reclama la sport si sanatate....






-------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 6 Mai 2010 07:57
alinakatt
Postat pe 6 Mai 2010 10:42
Cine-i puiutul din avatar?





--------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 9 Mai 2010 10:21
buna tuturor mamicilor .. ma intereseaza .o cresa de stat .. in iasi, pt copilul meu , va rog cine are detalii sa ma contacteze la id de mess beby.ramona .va multumesc .. si o zi minunata mamicilor :)
garbo159134
Postat pe 22 Iunie 2010 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ENTEROCOLITA VIRALA 24 De la: office_salinasusesi_ro 1 Ianuarie 2010 20:05
VINEEEE MOSUL cu carti de povesti personalizate pentru copii cuminti 1 De la: dgeamanu 4 Decembrie 2010 23:41
Super bona pentru Bucuresti si Pipera 13 De la: SEBY1YEAR 4 August 2009 13:27
am o sora vitrega 9 De la: mony08 5 Martie 2010 20:58
prenatal 1 De la: garbo185246 5 Februarie 2011 10:26
Setari Cookie-uri