Control parental

Salutare tuturor,

M-as interesa sa stiu cum impacati kidu' din dotare cu calculatorul, cat ii dati voie sa stea la calculator si ce varsta au cei mici... cum stiti ca nu se uita la cine stie ce nazdravanii care sa-l strice mai mult, cum si cat timp stati langa ei la calculator....? Am gasit o lectura interesanta pe tema asta: http://www.didactic.ro/stiri-nid_11259-noi-cu-cheia-de-g-ei-cu-id-ul-invizibil&type=0

Voi ce parere aveti?
adnana_ion
Postat pe 31 Martie 2010 13:46
Depinde de varsta puiului. Din p meu de ved... mai mult de 3 ore/ zi cu control regulat (dik numai jocuri de strategie si de stimulare a mintii) cred ca e ok, dar daca depaseste alea 3 h deja nu cred ca e ok, pt nici un pui. Am un vecin care are PC de la 5 ani (acum are 16) si e disperat dupa jocuri violente (canter) In fiecare zi, daca il cauti, il gasesti in camera lui la calculator. Nu mi se pare in regula. Mananca putin si atunci TOT la calculator! Sugerez mare atentie in domeniul asta! Eu una nu-i las net pana pe la 14-15 ani si repet : NUMAI JOCURI DE STIMULARE A MINTII! In rest, daca vrea muzica, ii fac EU selectii si daca vrea altceva la calculator.. atunci... DELOC! stii... Nemultumitului i se ia darul.
hamham
Postat pe 3 Aprilie 2010 01:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE vrea bebe de Craciun!!! 2 De la: cristinajobs 26 Octombrie 2009 16:24
MEGA EXPOZITIA DINO pt cei mici si pt cei mari 1 De la: alexakid 25 Martie 2010 10:59
job suplimentar mamici 11 De la: banica_andreea30 14 Mai 2009 00:24
Ce ati face in locul meu? 4 De la: dumitre 11 Septembrie 2009 13:06
SLING`ul - super metoda te purtat bebelusii! 4 De la: Ciresica 14 Decembrie 2011 19:14
Setari Cookie-uri