Corpul dupa nastere

Buna dragi mamici si viitoare!!
Am nascut acum 6 luni si jumatate de zile o fetita absolut adorabila. In prezent nu mai alaptez si imi doresc tare mult sa imi recapat silueta. Pe tot parcursul sarcinii nu am luat decat 10 kg si am folosit cu strictete cremele pentru vergeturi insa mici probleme tot exista. Sport foarte mult nu am voie sa fac; ma refer aici la exercitii cardio, care sa-mi solicite inima; datorita unei malformatii usoare la inima doctorul meu cardiolog mi-a spus sa nu fac treaba asta. Problema nu este una serioasa atata timp cat respect indicatiile; ca si sporturi sunt limitata ca sa zic asa. Ceea ce as vrea sa va rog este daca imi puteti recomanda creme pe care le-ati folosit, masaje pe care le-ati incercat. Acum de sport nu pot sa zic ca m-am lasat complet pentru ca fac abdomene si cateva exercitii pentru fundulet si aripioare.
Sunt cateva lucruri care ma intereseaza in principal, as vrea sa le discut cu voi punctual si sa ma sfatuiti in masura in care puteti

-celulita: o am cam peste tot :( burtica, un pic pe picioare, fundulet sa nu mai zic. Aici daca imi puteti recomanda creme dar si masaje. M-am gandit la cele anticelulitice insa am auzit ca ramai cu vanatai pe corp :(

-eu am sani micuti, cat timp am fost insarcinata si dupa, o perioada eram cea mai fericita . Acum mi se par parca mult mai mici ca inainte si chiar si asa parca sunt lasati. Ce pot sa fac? Ce creme sa folosesc pentru fermitate? In plus sunt extrem de dezamagita de marimea lor insa bani pentru un implant nu am iar daca ar exista creme care sa ii mareasca (glumesc) as fi cea mai fericita

-o prietena mi-a spus sa folosesc burtiera; e drept ca nu am ascultat-o; ar fi prea tarziu daca incep acum si in plus mi-a spus de niste produse de la Centrofarm parca, Lytesse, nu stiu daca am scris corect, pe care daca le porti combat celulita - stiti ceva?

-alte exercitii pentru tonifierea corpului pe care ati putea sa mi le recomandati

Veti spune probabil ca exista o gramada de siteuri cu sfaturi de genul celor pe care le-am cerut eu, insa ma intereseaza punctul vostru de vedere, al mamicilor care au incercat si au si reusit treaba asta.

Va multumesc mult!!!
Buburuza_kidz
Postat pe 5 Februarie 2010 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta disociataa 16 De la: Alina_Gabriela_3 6 Noiembrie 2013 22:54
produse pentru ingrijire personala si ingrijirea locuintei si nu numai 1 De la: crys_1976 16 Martie 2010 19:45
Mamici din Timisoara... si nu numai 1 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 10:01
Senzational ! Michael Jackson nu a murit? 1 De la: absolutep0wer 12 August 2009 01:00
concediul de maternitate 2 De la: petrescu_alina 9 Aprilie 2012 13:27
Setari Cookie-uri