Tuse eruptiva

Buna mamicilor!
Am o mare problema cu fetita mea de 1 an si 7 luni, acum 1 saptamana am fost la dr pt ca racise, ii curgea nasucul rau si tusea sec. Mi s-a dat ca tratament urmatoarele: Ketof, Aerius si ca antibiotic Augumentin. I-am dat cele doua medicamente fara antibiotic, am sperat ca nu e asa necesar sa ii dau fiind foarte puternic. De cateva zile a inceput sa tuseasca foarte rau, si i-am administrat Eurespal in combinatie cu Humex pentru tuse eruptiva. Ii fac acest tratament de 1 sapt si totusi tusea nu se opreste, am impresia uneori ca tuseste foarte rau, mai ales noaptea. Credeti ca e necesar sa ma duc iar cu ea la dr? Ma gandeam ca ii poate schimba antibioticul cu unu mai usor. Sau sa o trec pe retete naturiste pentru tuse.Astept va rog parerea voastra ca nu mai stiu ce sa fac.
monik83
Postat pe 25 Noiembrie 2009 09:42
poti folosi cu mare incredere si cu rezultate deosebita TRANSFER FACTOR PLUS, un produs 100% natural...in maxim 2 zile tusea ii va trece, am experimentat asta pe copii nostrii !!! daca vrei detalii despre produs, ti le pot pune la dispozitie pe mail.
silviu_m74
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:04
mail-ul meu este amonik83@yahoo.com
Va multumesc pt raspunsul dat si astept nerabdatoare mail-ul
Multumesc
monik83
Postat pe 25 Noiembrie 2009 13:51
"Sanatate, mai presus de toate"
Salina artificiala deschisa in localitatea Sag, judetul Timis, functioneaza zilnic intre orele 10.00 - 23.00
Adresa: Sag, Strada 11, nr 60 (ARENA SPORT)
Programari si informatii:
Telefon 0752.113.512 intre orele 10.00 - 20.00
salinasag@ymail.com
www.salinasag.ro

Salinoterapia (aerosolii saline), cu ajutorul carora sunt tratate diverse afectiuni, in principal afectiunile respiratorii: astm, bronsite, infectii respiratorii, faringite, hipertiroidism sau chiar sa ne relaxam din stari de oboseala sau nevroze. Recomandat copiilor proaspat intrati in colectivitate(cresa, gardinita) ajutind la eliminarea mucozitatii si tusei.
Salina poate gazdui 8 persoane pe sedinta si 4 copii sub 6 ani. Dupa terminarea sedintei oxigenarea incaperii este efectuata timp de 10 minute. Cele 14 tone de sare naturala de la salina Tg. Ocna asigura un climat de salina, natural si eficient.

TARIFE
Copii (maxim 12 ani) - 8 RON / sedinta
- abonament 10 sedinte - 80 RON (la plata integrala primiti 2 sedinte GRATUIT)
Adulti - 10 RON / sedinta
- abonament 10 sedinte - 100 RON (la plata integrala primiti 2 sedinte GRATUIT)
O sedinta de terapie dureaza 45 minute. Este recomandata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de 5-6 luni.
salina_sag
Postat pe 18 Februarie 2010 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
te preocupa sanatatea ta sau a copilului tau ? vrei sa ai partea de cea mai buna ingrijire in timpul sarcinii ?! 1 De la: kidz004086 19 Noiembrie 2009 01:27
alergie 10 De la: garbo_379694 26 Septembrie 2013 21:40
PESTELE LA BEBELUSI 13 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 09:30
sa ne mai amuzam un pic pe seama bebeilor... Stiti si bancuri? 6 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:36
bebe nu doarme 9 De la: Cristinapiersi 18 Noiembrie 2011 17:20
Setari Cookie-uri