Rugaciunile intregii familii

Va invit sa postati aici rugaciunile pe care le stiti, folositoare pentru intreaga familie.
buni_kidz
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:28
Tatal nostru

Tatl nostru care eti n ceruri,
sfineasc-se numele Tu,
vie mpria Ta,
fac-se voia Ta, precum n cer aa i pe Pmnt.
Pinea noastr cea de toate zilele,
d-ne-o nou astzi
i ne iart nou greelile noastre
precum iertm i noi greiilor notri
i nu ne duce pe noi n ispit
ci ne izbvete de cel ru.
Cci a Ta este mpria i puterea i mrirea,
acum i pururea i n vecii vecilor.
Amin.
buni_kidz
Postat pe 19 Noiembrie 2009 19:38
Nsctoare de Dumnezeu, Fecioar, bucur-te ceea-ce eti plin de har, Maria, Domnul este cu tine. Binecuvntat eti tu ntre femei, i binecuvntat este rodul pntecelui tu, c ai nscut pe Cristos Mntuitorul sufletelor noastre. Preasfnt Marie, Mama lui Dumnezeu, roag-te pentru noi pctoii, acum i n ora morii noastre. Amin.
buni_kidz
Postat pe 19 Noiembrie 2009 20:01
Inger, ingerasul meu
Ce mi te-a dat Dumnezeu,
Intotdeauna fii cu mine
si ma-nvata sa fac bine.
Eu sunt mic,
Tu fa-ma mare!
Eu sunt slab,
Tu fa-ma tare!
In tot locul ma-nsoteste
si de rele ma fereste!

Amin!
ralucimp
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:47
Bucur-te, Marie, cea plin de har, Domnul este cu tine, binecuvntat eti tu ntre femei i binecuvntat este rodul trupului tu, Isus. Sfnt Marie, Maica lui Dumnezeu, roag-te pentru noi, pctoii, acum i n ceasul morii noastre. Amin.
buni_kidz
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:21
Rugciune ctre Sfntul Cuvios Stelian, ocrotitorul copiilor i al mamelor

Cuvioase Printe Stelian, sprijinitorul i cluzitorul n rugciunile noastre, patimile trupeti biruind i mpreun cu ngerii locuind, priveti nencetat mrirea cea gtit sfinilor, de lumina cereasc umplndu-te. Acum, n slava cereasc vieuind i naintea mpratului Hristos stnd, nu uita pe credincioii care cu ndrzneal nal rugciuni i cer sprijinul tu.

Cel ce de la snul maicii tale ai fost sfinit, i vas ales al Duhului Sfnt te-ai artat, lund sub ocrotirea ta pe mame i pe copii, ferindu-i de ntristare i de boal, arat-te grabnic vindector al suferinelor i al bolilor sufleteti i trupeti ale celor ce te laud pe tine.

Cel ce din pustiul Paflagoniei ai fcut loc de preamrire a Sfintei Treimi, f i din pustiul inimilor noastre arin bineplcut a harului dumnezeiesc, n care s nfloreasc crinii cei mntuitori ai credinei i s se nmuleasc roadele sfinitoare ale faptelor bune; ocrotete cu rugciunile tale familiile i pe copiii notri, cernd de la Milostivul Dumnezeu iertare de pcate, sntate i mntuire, ca prin tine i mpreun cu tine s ludm numele cel sfnt al Tatlui i al Fiului i al Sfntului Duh. Amin.
buni_kidz
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INDEMNIZATIA DE CRESTERE COPIL 3 De la: garbo_401252 3 Mai 2014 23:14
jobul potrivit 1 De la: Adina70 8 Iulie 2009 15:33
viata sexuala 159 De la: tusi_Oli 23 Septembrie 2010 23:27
Cupa menstruala 13 De la: kidz001522 1 Iulie 2009 14:52
Lady Anion - absorbante naturale 100% 1 De la: kidz001522 17 Noiembrie 2009 15:57
Setari Cookie-uri