Sanatatea parului

L-am nascut in urma cu 4 luni pe baietelul nostru, Alex, si de circa o luna incoace imi cade parul la fiecare atingere, cind ma spal pe cap, cind ma piaptan....sunt disperata. Stiu ca, de regula, primavara si toamna cad mai multe fire de par, dar in cazul meu, se intimpla ca urmare a nasterii. Mai am o fetita de 5 ani si 9 luni, si la 3 luni de la nasterea ei, mi s-a intimplat exact la fel, o cadere abundenta de par, si a trebuit sa ma tund f scurt. Am luat si vitamine, si tratamente externe cu lotiuni, masti, dar medicul mi-a spus ca se intimpla din motive hormonale, si ca circa 50% din femeile care nasc patesc asta.
Fetelor, care ati avut aceasta problema, cum vi s-a regenerat parul, ce ati folosit pentru stoparea caderii parului si pentru cresterea lui ?
liliana06
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:15
shi eu tot de 4 luni am nascut shi a inceput sa imi cada parul.de o sapt mi-am luat revalid...sa vad dak functioneaza,pe dr nu l-am intrebat dar am vazut k i face reclama ''fiecare fir de par conteaza'' asa k incerc sa vad ce o iesi.
eu_mino
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:31
si cat costa?ca eu am nascut din ianuarie si imi cade parul si acum.dar ce este sampon sau cea din reclama de la tv?cato ml are?
mada_sabina
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:36
revalid e shampon shi e 28 de lei are 250 ml. exista shi balsam dar ala e un pic mai scump cam 40 de lei. eu deocamdata folosesc doar shamponul shi dak e atat de bun i-au si balsamul.
eu_mino
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:41
e cam scump,nu prea am bani sa dau atata pe un sampon,dar daca da rezultate anuntama si pe mine ca daca e bun o sal iau si eu.ms pt raspuns
mada_sabina
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:58
intr-adevar e scump .sa vedem dak da rezultate te anunt,sau dak voi descoperiti alceva kre merge anuntati!
eu_mino
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:02
eu iau vitamine ca alaptez de 1 an si aproape 5 luni si folosesc produse de la amway sunt scumpe dar merita nu am probleme nici cu parul nici cu dintii ca pasta de dinti tot de la ei folosesc si nici cu unghiile...sa stiti ca nu fac reclama ca nici macar nu sunt abonata la ei iau si eu de la un distribuitor
SEBY1YEAR
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:14
buna fetele.
Si mie mi-a cazut parul ingrozitor
M-am tuns scurt,fara rezultat...
Mi-a recomandat un medic,apa de par cu hormoni..se numeste ElCranel!
e nemaipomenita!!Nu numai ca nu mai imi cade ci s-a si regenerat.(de la farmacie am cumparat-o)
va
chanty
Postat pe 9 Mai 2010 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt elanicol 1 De la: ricordi31 13 Iulie 2009 16:58
Viaa BIO i aduce avantaje pe termen lung 1 De la: danielatontsch 15 Septembrie 2009 18:03
Indemnizatia de crestere a copilului... 1 De la: lali4vali 4 Iunie 2009 18:30
Despre mamaici care sunt handicapate . 3 De la: dianecrii 24 Aprilie 2009 09:13
cum pot face sa beneficiez de concediu pt cresterea copilului 42 De la: kidz007782 21 Aprilie 2010 22:23
Setari Cookie-uri